SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1103

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 309 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2734
Mam dwa pytania co do podciągania. Pierwsze - jak robie podciąganie na plecy to jaką techniką najlepiej, za głowe czy przed, nachwytem czy podchwytem, szeroko czy wąsko? Drugie - podczas robienia ćwiczenia na triceps podciąganie na poręczach boli mnie klatka w okolicach mostka, co to oznacza? Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 113 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 739
Najlepiej szerokim nachwytem do klaty. Nie warto robić do karku - kontuzje.

Ból klaty przy pompkach oznacza, że prawidłowo wykonujesz ćwiczenie - pochyliłeś się do przodu co spowodowało użycie dołu mięśni piersiowych przy podciąganiu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 398
Jakim podciaganiu? Na poreczach to sie chyba podnosisz a nie podciagasz. Co do uchwytu na drazku. Zalezy co chcesz osiagnac. Wszyscy o tym szerokim nachwycie.Moja rada: cwicz takim chwytem, w ktorym jestes najlepszy i gdzie postepy silowe najlepiej ida do przodu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Marcin177

Jeżeli piszesz w tym dziale to rób takim chwytem który pozwoli ci na stała progresje, czyli PODCHWYTEM i w miare poczucia sił dodawaj cieżar (dopinaj do pasa)

Pompki na poreczach - jeżeli jest silny bół oznacza moim zdaniem słaby fundament miesniowy spokojnie, trenuj baze bedzie dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 398
Tylko podchwyt zapewni stala progresje? Inny chwyt niby odpada?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
1. Co do bólu- rodzaje bólu i jego intensywność jest różna. Czy ten "ból" przypomina ten, który czujesz podczas poprawnego techniczne wykonywania czy jest to taki "prawdziwy ból". Warto odróżniać prawidłową pracę mięśni od czegoś co zakrawa na kontuzję. Tak jak napisali poprzednicy- jeżeli przechylasz się, to do tricepsów dokłada się klatka, więc to, że pracują mięśnie piersiowe nie jest w sobie niczym złym.
2. Co do podciągania- nie znasz odpowiedzi, bo takiej nie ma. Przy różnych chwytach i rozstawach zaangażowane są różne mięśnie. W zależności od celu treningowego (i samego wyglądu treningu) ustal sobie pulę założonych powtórzeń. Jeżeli, dla przykładu, postanowisz zrobić 30 powtórzeń łącznie w trzech seriach, to w momencie zrealizowania celu dokładasz ciężaru i tak do momentu dobicia do uprzednio założonej liczby.
Nie wiem jak wygląda Twój trening, ale możesz (zapewne) zmieniać rodzaj chwytu co trening, by ruszyć wszystkie mięśnie. Tu bardziej spekuluje, bo nie wiem czy robisz fbw, czy split itd. itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 398
Z tego co wiem podciaganie jest cwiczeniem glownie na najszerszy. Zaleznie od rodzaju uchwytu angazujesz rozne jego rejony. I tak np. jesli stosujesz szeroki nachwyt pobudzasz w wiekszej mierze zewnetrzne rejony. Im wezszy chwyt tym jest bardziej stymulowana grubosc najszerszych. Ale jesli podciagasz sie podchwytem czu askim neutralem to nie naczy ze nie poszezysz sobie pleckow.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening hst do sprawdzenia

Następny temat

Zgubienie BF

WHEY premium