SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pod okiem zawodowca - odpowiada GISZMAN!

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 327829

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Myślę,że oba systemy mogę się sprawdzić, ten który zaproponował Tobie Odin będzie opierał się na metodzie wstępnego zmęczenia w pierwszym ćwiczeniu, gdzie dobrze rozgrzejesz bica, tak aby już od pierwszej serii młotków konkretnie czuć łapke, tym bardziej że będziesz zaczynał od regresji czyli sporego obciążenia.
Natomiast jeśli zdecydujesz się na opcje z młotkami jako pierwsze ćwiczenie,mięśnie ramienne będą potraktowane priorytetowo.Sam od niedawna zaczynam swój trening właśnie od różnego rodzaju uginań chwytem młotkowym.Nie radziłbym jednak lecieć z regresją w pierwszym ćwiczeniu,trochę to ryzykowne.Poza tym wydaje mi się,że słabo poczuł byś bica zaczynając od max ciężaru.Dlatego jeśli zaczynać będziesz od młotków to w tym przypadku radzę piramide.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1276 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6997
Rozumiem
Jutro klatka + bic , zaczne 3 x 12 powt stalym ciezarem zeby rozgrzac i spompowac troche bica , ale jaki to ma byc ciezar ? Rozumiem ze nie zbyt duzy ale tez nie jakis bardzo maly , pozniej regresja mlotkami i miales racje ze przy regressji na mlotkach jako 1 cw nie czulem dobrze bica a na koniec sztanga lamana progress stojąc

" Niech sucha masa bedzie z toba "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 906 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15066
Jakie odzywki proponuje Pan do budowy masy miesniowej?? Jakie cwiczenia i po ile serii, powtorzen wykonywac by miesnie klatki piersiowej naprawde imponowaly. z gory dziekuje i zycze powodzenia oraz sukcesow.!

"Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem."

~Arystoteles

Mój dziennik treningowy ---> http://www.sfd.pl/[BLOG]_AO11._Winorocznik92_w_2015r.-t1075814.html

Co jadam? ---> http://potreningu.pl/profile/ao11 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 70
witam, prosze o rady w cwiczeniach na mase:
- jaka diete stosowac ?
- sposob dawkowania odzywek,w jakich proporcjach i ile razy dziennie po posilkach lub przed? /Magnum 8000,Monohydrate Creatin/ takie polecono mi w sklepie mam 188cm 70kg 27 lat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1803 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7613
Witam mam pytanko czy w okresie budowania masy miesniowej jest sens wrzucic spalacze doposilkowe?? cos ala Fat transporter ...
Chodzi o to ze jestem zadowolony z postepow lecz zostal jeszcze fat a bede robil jeszcze jeden cykl masowy w olicach LUTEGO wiec na redukcje Maj,czerwiec...

Dlatego troche mnie dreczy czy to bedzie szlo w parze ??? z tego co wiem zawodowcy caly czas robia cos w tym stylu ...
pozdrawiam Karol
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Dairy jeśli chodzi o ciężar to w tym pierwszym ćwiczeniu dobierz go tak aby nie doprowadzać raczej do załamania mięśniowego ,a kończyć serię z zapasem 1/2 powt.
Następne dwa ćwiczenia będą seriami roboczymi gdzie konkretnie skatujesz bicepsy.

AO11 jeśli chodzi o suplementy na mase, to jest kilka opcji np.Mass XXL ale szczerze mówiąc najważniejsza jest dieta i nic nie jest w stanie jej dorównać, niestety taka jest prawda.Odżywki typu gainer ( MASS XXL) mają sens wtedy kiedy spożywamy minimum 4 bardzo dobrze skomponowane posiłki,wtedy możemy sobie pomóc 1/2 porcjami odżywki w celu uzupełnienia diety.Jeszcze lepiej gdyby tych posiłków było 5/6 wtedy sukces gwarantowany!!!
Jeśli chodzi o trening na klatkę piersiową to fajnie byłoby gdybyś napisał chociaż jakim planem ćwiczyłeś do tej pory, to ułatwiłoby mi ułożenie odpowiedniego planu,dopasowanego do Ciebie.Napisz coś o sobie, jak długo ćwiczysz ile jesz posiłków i co się na nie składa.??

gustav01 napisz coś więcej o sobie a jeśli chodzi o dietę to również możesz odnieść się do rady jakiej udzieliłem koledze wyżej.
Jeśli chodzi o Magnuma to przede wszystkim stosuj jedną porcję zaraz po treningu,dodatkowe porcję zależą od diety jaką stosujesz.Jeśli jest taka potrzeba to stosuj go w czasie dłuższych przerw między posiłkami,które są bardzo niekorzystne dla Twoich mięśni (katabolizm), możesz też dokładać go do słabszych posiłków w których brakuje Ci węglowodanów.
Kreatynę stosuj w dni treningowe, 5gr. rano i 5 gr na 30 min przed treningiem, po treningu będzie zbędna ponieważ przyjmiesz porcję Magnuma,który ma w swoim składzie monohydrat kreatyny.W dni bez treningu, myślę że porcja 5gr rano w zupełności wystarczy.

Karol jeśli chodzi o Fat Transporter to zależy, jeśli masz kiepską dietę i zdarza Ci się podjadać niezbyt wartościowe posiłki to być może warto, natomiast musisz pogodzić się z tym,że robiąc masę zawsze tego tłuszczyku troszkę będziesz miał,to zupełnie normalne.Chyba,że wymyka się to spod kontroli i tkanki tłuszczowej zbiera się zbyt dużo, wtedy należy podjąć jakieś kroki

Zmieniony przez - Giszman w dniu 2009-12-02 23:45:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 926 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7906
Giszman wcześniej Mnie wyprzedził a miałem wam odp.co prawda widze że nie mam nic do dodania bo odpowiedzi konkretne- mam natomiast małą sugestie do tych co proszą o porady-wszystko robimy dla Was ale prośba o Mnimum wysiłku,by nie powielac napisz cos więcej o sobie i jak to robiłeś do tej pory jak wyglądał teraz Twój trening i jaka masz dietke lub jak próbowałeś do tej pory radzic sobie w jaki kolwiek sposób z tym problemem.

To bardzo wązne-to tak jak bym Ja napisał prosze o porade mam 29 lat,trenuje chce teraz mase bo redukcje planuje na wiosne.
Bez obrazy ale to dziecinada-słuzymy chętnie pomocą i doradzamy ale nie wymyślimy nic z kosmosu i nie ma nic orginalnego,czy sprawdzonego pewnego i gwarantujące sukces,zresztą dieta i suplementacja jest zależna od począwszy celu,po możliwości życia jak i finansowe.

Diary co do ciężaru na rozgrzewke to mają byc dwie serie po ok 15-20 powtórzen zcięzarem dobranym tak by zrobic to bez wiekszego trudu,nawet ważna jest rozgrzewka przed tzw.serią wstępnego zmęczenia-a to polecam ze względu na to że zaraz po takim wstępnym zmęczeniu warto wskoczyc na duże cięzary choc nie są one już tak wielkie to uczucie jest wręcz konkretne,a trening naprawde efektowny.

KULTURYSTYKA znaczy coś więcej!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 906 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15066
Na silownie zaczalem chodzic pol roku temu. Mam 17 lat. znaczy bede mial teraz w grudniu( rocznik 92). Waze 84kg. Mam za soba 2x150 kapsow hmb revolution(2 cykle), mono kreatyny 400 kapsow.(1 cykl) Staram sie zdobyc mase miesniowa( tak jeszcze z 3-4 miesiace. pozniej redukcja tkanki tluszczowej i robienie rzezby).

A wiec cwiczenia: poniedzialek
klata: 4 serie sztanga na prostej (12x50, 12x55, 10x60, 8x65... a moj max to 80 na prostej.) pozniej 2 serie na lamanej (50x12, 50x12), wyciskanie hantli 6 serii (1 seria prosto 16x13kg, 2. prosto 16x18kg, 3. prosto 12x23kg 4. ze skosem 16x13kg, 5. ze skosem 16x18kg, 6. ze skosem 12x23kg. te ciezary podane sa na 1reke.) i na koniec rozpientki 3 serie( po 13kg na reke). triceps:
3 serie, sztanga lamana lezac po 15kg

wtorek: biceps:
sztanga lamana (4 serie. 1seria: 16x20kg, 14x25kg, 12x30kg, 10x35), podnoszenie hantli stojac ( 3 serie. 1 seria 16x13kg, 2 seria 14x15,5kg, 3 seria 12x18kg. ciezar i ilosc powtorzen podany na jedna reke), zginanie lokcia na kolanie siedzac (2 serie. 1 seria 16x8kg, 16x10,5kg)
plecy:
podnoszenie sztangi do klatki spinajac lopatki( 4 serie: 16x25-kg, 14x30kg, 12x35kg, 10x40kg)
barki: podnoszenie hantli siedzac(3 serie: po 16x13kg), pompki przy scianie po 25 powtorzen.

sroda wolne,
czwartek cwiczenia jak w poniedzialek,
piatek cwiczenia jak we wtorek,
sobota wolne,
niedziela wolne,

Nie znam nazw cwiczen wiec przepraszam za niejasnosci. Mam nadzieje ze jednak sie domyslisz.

Jedzienie. Wiec jem duzo, zdrowo, pelnowartosciowo, staram sie jadac 6 posilkow dziennie z przerwami co 2.5h-3h. bialko, wegle, tluszcze mniej wiecej w dobrych proporcjach. A tak to nie mam ulozonej diety.

"Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem."

~Arystoteles

Mój dziennik treningowy ---> http://www.sfd.pl/[BLOG]_AO11._Winorocznik92_w_2015r.-t1075814.html

Co jadam? ---> http://potreningu.pl/profile/ao11 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1803 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7613
Kiedys popelnialem podobne bledy..... niestety w kulturystyce wiecej neiznaczy lepiej ... Mysle ze panowie experci odpowiedza ci jak nalezy :)

wytrwalosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1276 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6997
Giszman witam ponownie ,
3 tydzien Shocka i Storam powoli ( dopiero ) ale sie rozkrecił , wczorajszy triceps swietnie duzo sily i masa widze na ++ plecy tez dobrze .
Jutro klatka + biceps
Klatka mam juz trening , chociarz moze zmienie hantle na skosie na inne cwiczenie na gore klatki ?? Co sadisz
Najwiekszy problem biceps , za porada odina i twoja aprobata zaczołem bica od wstepnego zmeczenia srednim ciezarem 3 x 12 staly ciezar , poznie 4 serrie regressji mlotkami i 4 serrie lamana progressja , w tym ze wstepne zmeczenie dobrze czulem biceps tak jak mialo byc a lamana poprostu rewelacja zlapalem wazszym lamanym i swietnie czulem bicepsa i go spompopwalem .
Ale te mlotki nie dosc ze ich nie czuje to wogole jakos mi nie odpowiadaja , zewn. strona biceps jest dobrze rozbudowana ale nie masa ( obwód ) i nie ma tej " Strzelistosci bicepsa " i odpowiedniego zaokrąglenia .
Moze wogole wywale mlotki precz i dam np. modlitewnik albo intuicja mi podpowiada jak z tym bicem o udo : Jendoracz stojac uginanie ramienia w oparciu o modliewnik .
Prosze o porade
Moze bic jeszcze 1 w tygodniu ?

Zmieniony przez - Dairy w dniu 2009-12-05 20:03:26

" Niech sucha masa bedzie z toba "

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EXTREME MEN'S FORMULA - nowy skład stara cena

Następny temat

WAKACJE Z TREC'IEM - Letni konkurs TREC Nutrition

Wiecej