SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pod okiem zawodowca - odpowiada GISZMAN!

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 329496

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Bulkaa to zależy od kilku rzeczy, klatka to duża grupa mięśniowa więc jeśli zostanie przetrenowana z dużą objętością oraz intensywnością treningową to czas pełnej regeneracji możesz wydłużyć się nawet do 5 dni. Natomiast biceps oraz kaptury, czyli mięśnie czworoboczne są mniejszymi partiami i mogą zregenerować się nieco szybciej.

Jednak tak jak napisałem na samym początku, to zależy jakim treningiem ćwiczymy, jeśli wykonujemy splita (czyli treningi dzielone na partie mięśniowe) gdzie w przypadku klatki piersiowej wykonamy w ciągu jednego treningu ok.12 serii, to trening raz w tygodniu w zupełności wystarczy, natomiast jeśli będzie to trenig typu FBW, gdzie ćwiczymy na każdym treningu całe ciało ( wykonując jedynie 1/ 2 serie na grupę mięśniową ) wtedy mięśnie zregenerują się bardzo szybko.

Inna kwestia to prawidłowa dieta, regeneracja ( czyt.odpoczynek, sen) oraz suplementacja, które mają ogromny wpływ na proces regeneracji mięśni.

S.Q.N w Twoim przypadku takie rozwiązanie będzie znacznie lepsze.
Powodzenia i daj znać jak idą treningi.

Zmieniony przez - Giszman w dniu 2009-11-12 13:01:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1276 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6997
Dzieki wielkie , ide dzis katowac barki

" Niech sucha masa bedzie z toba "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2008 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23477
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147
Witam za miesiac chcialbym zmienic plan i otrzymalem jeden na mase od trenera z siłowni ( koksik :P ) chce zebyscie napisali co o nim sadzicie
KLATA - BRZUCH
-wyciskanie na lawce plaskiej 5-6 seri x6-10
-wyciskanie na lawce skosnej sztanga 5-6 x6-10
- -"- hantlami 4-5 x8-10
-rozpietki na lawce 5-6 x8-10
sciaganie linek na bramie 4-5 x8-10
-brzuch jak kto woli wiadomo :d

BICEPS - TRICEPS
-uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie 4-5 x8-10
-uginanie ramion sztanga lamana 4-5 x6-8
-uginanie ramion sztangielkami chwyt mlotkowy 4-5 x8-10
-uginanie ramion w oparciu o udo badz modlitewnik 4-5 x6-10
-pompki na hanntlach 4-5 x8-10
-wyciskanie francuzkie lezac 5-6 x8-10
-prostowanie ramion na wyciagu gornym 5-6 x8-10
-prostowanie ramienia na wyciagu podchwytem 3-4 x8-12

BARKI - KAPTURY - BRZUCH
-wyciskanie sztangi zza glowy 5-6 x6-10
-wyciskanie sztangi z klatki piersiowej 5-6 x6-10
-wyciskanie sztangielek 3-4 x8-10
-unoszenie ramion przodem 4-5 x8-10
-unoszenie ramion bokiem 4-5 x8-10
-unoszenie ramion w opadzie tułowia 5-6 x8-10
-sztrugsy 3x 15
-wyciag dolny (kaptury) 3x15

PLECY
-podnoszenia na drazku 4x 12-10
-wioslowanie sztanga w opadzie tułowia 4-5 x8-10
-sciaganie wyciagu gornego za kark 4-5 x6-10
- -"- do klatki 4-5 x6-10
-sciaganie wyciagu dolnego w siadzie 4-5 x8-10
-prostowanie tułowia na maszynie 4-5 max

w dodatku chce go zaczac robic na cyklu z jablczanem treca cm3, bcca, bialkiem oraz dextroza, co wy na to :) z gory dzieki za odp pozdrawiam

Siłka jak narkotyk - uzależnia =)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Ten plan jest przeładowany co najmniej dwukrotnie i nie ma nóg. Myślę, że trener minął się z powołaniem. Wywal połowę ćwiczeń/serii z tego i dodaj nogi.

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147
Nog nie moge do lutego bo jestem po operacji, ja sie wlasnie pytalem, kazdy mowi tu na forum ze 16 seri na barki czy cos , on bardzo dobrze wyglada dlatego nie dyskutowalem i daje tu plan do sprawdzenia...

Siłka jak narkotyk - uzależnia =)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
navoo92 niestety bzyku ma racje, plan jest delikatnie mówiąc nieodpowiedni i prędzej czy później doprowadziłby Cię do przetrenowania. Osobiście nawet w trakcie przygotowań do zawodów, kiedy moim celem jest redukcja zbędnych kilogramów nie dochodzę do takiej liczby serii.
Prawie 30 serii na klatkę, barki,plecy i po 20 na biceps i triceps???!!!
Pozostawię to bez komentarza.

Na pewno na klatkę i plecy nie wykonywałbym więcej serii niż 12/15, natomiast na mniejsze partie mięśniowe jak barki,biceps,triceps po 9/12.

Napisałeś, że wiele osób radzi Tobie na barki wykonać tych serii ok.16 stu, być może dla niektórych taka właśnie liczba będzie odpowiednia,co nie oznacza, że dla Ciebie również taka będzie.
Zależy to od wielu czynników, a najważniejszym z nich jest własne doświadczenie, ludzie z długim stażem na siłowni mniej więcej wiedzą jakiej liczby serii potrzebują aby dobrze przepracować dany mięsień.Doświadczeni zawodnicy np. potrafią konkretnie przetrenować dany mięsień w naprawdę małej objętości treningowej, z tym że robią to z o wiele większą intensywnością.
Mam nadzieje, że rozumiesz o co mi chodzi.
Spróbuj sam dojść do odpowiedniej ilości serii, jednak nie radziłbym zaczynać od pułapu jaki zaproponował Ci ten miły pan z siłowni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147
Ok rozumiem wszystko :) wiec przerobie po swojemu ten plan i dam znowu do oceny mam nadzieje ze mi cos madrego wyjdzie :p zrobie wiecej seri niz zwyjle napewno na klatke bo mam malo efektow... Pzdr =)

Siłka jak narkotyk - uzależnia =)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147
a z drugiej strony moze to kwestia malej ilosci powtorzen bo mowil ze np na klatke mam pierwsza serie 10x druga 6-8 trzecia 6-8 czwatta 4-6 a piata 1-2 , moze jest wiecej seri bo powtorzen jest duzo mniej niz zawsze wykonywalem (12-10-10-8) ?

Siłka jak narkotyk - uzależnia =)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
no niestety tak nie jest navoo, bez względu na liczbę powtórzeń jaką masz wykonywać, czy wykonywałeś, liczba serii jest grubo przesadzona.
Wrzucaj przerobiony plan do oceny.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EXTREME MEN'S FORMULA - nowy skład stara cena

Następny temat

WAKACJE Z TREC'IEM - Letni konkurs TREC Nutrition

WHEY premium