SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pod okiem zawodowca - odpowiada GISZMAN!

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 329434

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Rozumiem,że pytasz o redukcje,no więc jeśli węgli nie ma już zbyt dużo w diecie to trzeba umieć nimi umiejętnie gospodarować.
Na pewno w śniadaniu,posiłku przed treningowym i jak po treningowym powinny znaleźć się węglowodany, reszta posiłków nie musi ich zawierać,jeśli faktycznie jest ich mało.

W trakcie redukcji najlepiej opierać swoją dietę na ww.złożonych, prostych powinno być bardzo mało lub w ogóle, ja np.dodaje dwa plastry ananasa do śniadania ale bardziej ze względu na dobre właściwości ananasa,który pomaga lepiej trawić białko.
Jeśli chodzi o ww.po treningu to dobrze byłoby przyjąć pierwszą porcję tuż po treningu w formie szejka a później do godziny w posiłku.
Białko najlepiej rozdzielić po równo w posiłkach.

Jeśli nie jesz często ryb bogatych w kwasy tłuszczowe Omega 3 to możesz dodać po jednej kapsułce po śniadaniu,w posiłku przed treningowym oraz po treningowym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2037 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17417
1.Jakie powinny być ilości tych węgli po treningu ?
2.Po treningu w pierwszej kolejnosci dać wegle proste czy złożony o wysokim ig ?
3.Czyli że nie ma żadnych przeciwwskazań aby spożywać tłuszcze przed lub po treningu ? Nie ma to żadnego negatywnego wpływu ?

Jak pomogłem to podziękuj . !
Jak nie to pytaj .!

" Madrym jest ten ktory umie przyznac sie do własnej głupoty"



TEST FITMAX Fire Fit podsumowanie str.6 : http://www.sfd.pl/TEST_Fire_Fit__Cyborg69-t860618.html?pow=tak&userid=304292#post5.

http://www.sfd.pl/Cyborg69_,_będzie_sie_działo_!_-t948969.html - MÓJ DZIENNIK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 979 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25590
Czesc Dawid. Mam prosbe , zeby to wszystko mialo rece i nogi. Cel - redukcja, czas trwania - do poczatku lipca 5.07. I teraz produkty ktore mam, anie wiem za bardzo jak i kiedy najlepiej je spozywac. Clen Burexin, Lipo X pack, BCAA G Force 300g, BCAA 500g, Amino Max 6800 - 640 cap, Casein, whey ok 4 kg, Isolite 1500g , zma, SAW, Tribulon Black,. Trening 4 x w tygodniu, z tym ze po silowym odrazu na biezni 20-45 min 120-140 puls. Wiec wydaje mi sie ze przydalo by sie Vitargo czy mozna czym innym zastapic? Jak bys mial chwilke to napisz jak mozna by te wszystkie suple rozpisac. Dzieki i Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1958 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17458
Witam po raz tysiąc500sto900tny

Chciałbym zrobić sobie dobrą tarkę na wakacje, ale również robić masę z priorytetem na klatkę oraz barki .Ważę 82kg przy 193cm . Mój obecny trening wygląda następująco :

Poniedziałek -nogi
Wtorek -klatka+tricepsy+brzuch
Sr , Sob , Ndz OFF
Czwartek - Plecy+bicepsy+brzuch
Piątek - Łydki+naramienne

NOGI

1.Przysiad 5s
2.Wypychanie nóg na suwnicy 4s
3.Uginanie nóg stojąc 4s
4a.Prostowanie siedząc 3s
4b.Uginanie leżąc 3s

KLATA

1. WL 4s
2. Wyciskanie na hammerze 4s
3. Wyciskanie hantli skos dodatni 4s
4. Rozpiętki na butterflay 3s

PLECY

1. drążek nachwyt szeroko 4x max
2. Przyciąganie na hammerze 4s
3. ściąganie rogów wyciągu dolnego do brzuch 4s
4. Ściąganie wyciągu górnego na prostych rękach(pióra) 4s
5. Ławka rzymska 4s

BARKI

1. Wyciskanie zza karku na suwnicy 4s
2. Wyciskanie hantli 4s
3a. Face pull 3s
3b. Odwodzenie na boki wyciągu dolnego 3s
4. Szrugsy ze sztangą 3s

ŁYDKI

1. Wspięcia stojąc na maszynie 4s
2. Wspięcia siedząc na maszynie 4s

BIC

1. uginanie sztangą 3s
2. modlitewnik 3s
3. uginanie na bramie 3s

TRIC

1. francuz 3s
2. odwrotne pompki na maszynie 3s
3. linki 3s

BRZUCH

1a. Allachy 4s
1b. Unoszenie nóg w podporze 4s
2. Skosy na wyciągu górnym 3s


Co mam poprawić w tym treningu, dodam że ciężko mi przytyć ponieważ do końca nie umiem ogarnąć diety...:S
Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 23197 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 224261
Cześć, musicie niestety zaczekać z odpowiedziami Dawida, ponieważ Dawid jutro (w sumie już dziś) ma zawody i startuje.

Także trzymajcie za niego mocno kciuki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1958 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17458
Plan leciutko poprawiony więc wrzucam jeszcze raz:)


Poniedziałek - Nogi
Wtorek - Klatka + triceps + brzuch
Środa,Sobota,Niedziela - regeneracja
Czwartek - Plecy + bicepsy +brzuch
Piątek - Łydki + Naramienne


NOGI
1.Przysiad 4s
2.Suwnica stopy wąsko 4s
3.Uginanie jednonóż stojąc 4s
4.Wykroki chodzone 3s
5a.Prostowanie siedząc 3s
5b.Uginanie leżąc 3s

KLATA
1.Wyciskanie na skosie dodatnim sztangielkami 4s
2.WL 4s
3.Wyciskanie na hammerze 4s
4.Rozpiętki na skosie dodatnim 4s

TRICEPSY
1.Francuz leżąc 3s
2.Odwrotne pompki na maszynie 3s
3.Linki 3s

PLECY
1.Podciąganie na drążku szeroko nachwytem 5s MAX
2.Martwy ciąg 4s 10
3.Wiosłowanie sztangielką jednorącz 3s
4.Ściąganie rogów wyciągu górnego do klatki piersiowej 4s
5.Szrugsy 4

BICEPSY
1.Uginanie ramion ze sztangą stojąc 3s
2.Modlitewnik hantlem 3s
3.Uginanie na bramie wyciągów górnych 3s

BRZUCH
1a. Allachy 4s
1b. Unoszenie nóg w podporze 4s
2. Skosy na wyciągu górnym 3s

BARKI
1.Wyciskanie zza karku na suwnicy 4s
2.Wyciskanie sztangielkami siedząc 4s
3.Face pull 4s
4a.Unoszenie bokiem sztangielkami 3s
4b.Unoszenie przodem sztangielkami 3s

ŁYDKI
1. Wspięcia stojąc na maszynie 4s
2. Wspięcia siedząc na maszynie 4s
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 741
Witam Panie Dawidzie!!! Mam prośbę... czy mógłby Pan podjąć się oceny mojego planu treningowego?

Oto mój plan:
Poniedziałek
Klatka
-Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 4x (12,10,8,6) zwiększając obciążenie w każdej serii
-Wyciskanie sztangi na ławce skośnej (głową w górę lub w dół) 4x (12, 10, 8, 6) zwiększając obciążenie w każdej serii
-Rozpiętki na ławce skośnej 3x 12
-Pompki na poręczach 3x max
Biceps
-Stojąc sztangą łamaną- szeroki chwyt 4x8
-Modlitewnik sztanga łamaną-wąski chwyt 4x10
-Stojąc sztangielkami 3x12
-Uginanie ramienia ze sztangielką w swobodnym opadzie ramienia 2x12

Wtorek
Plecy
-Przyciąganie drążka wyciągu górnego do klatki 4x10
-Podciąganie na drążku 4x10
-wiosłowanie sztangielką jednorącz 4x12
-wiosłowanie w opadzie 4x10
nogi
-uda na maszynie siedząc 4x10
-uda na maszynie leżąc 4x10
-przysiady ze sztangą 4x10
-wspięcia na palcach 3x max

Środa
Biceps
-Stojąc sztangą łamaną- szeroki chwyt 4x8
-Modlitewnik sztanga łamaną-wąski chwyt 4x10
-Modlitewnik sztangielką jednorącz 3x10
-Stojąc sztangą prostą- szeroki chwyt (7 do połowy, 7 od połowy, 7 z góry na dół) x3
Triceps
-Ściąganie linki wyciągu górnego 4x12
-Wyciskanie francuskie leżąc 4x12
-Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia 4x12
-Pompki na poręczach 3x max

Piątek
Klatka
-Wyciskanie sztangielków na ławce płaskiej 4x10
-Wyciskanie sztangielków na ławce skośnej (dodatniej lub ujemnej) 4x12
-Rozpiętki na ławce skośnej 3x12
-Pompki na poręczach 3x max
Barki
-Wyciskanie sztangi sprzed głowy siedząc 4x(12,10,8,6)
-Przyciąganie sztangi do klatki wzdłuż tułowia 4x10
-Unoszenie sztangielek przodem na przemian 3x12
-Unoszenie sztangielek bokiem stojąc 3x12

"The pain you feel today, will be the strenght you feel tomorrow"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Przepraszam za moja nieobecność, trochę zajeło mi żeby uporać się ze wszystkimi zaległościami,które nazbierały się w trakcie przygotowań do zawodów ale już wszystko,powoli wraca na swój tor.
Więc jestem i służę swoją pomocą!

Cyborg69
To wszystko zależy od tego ile ich masz ww teraz i czy przy obecnej ilości notujesz spadek wagi/tkanki tłuszczowej??
Najlepiej zaraz po treningu przyjąć ww.proste lub Vitargo w szejku,przykł. Max Carb lub Vitargo.
Na redukcji ilość ww w takim szejku powinna oscylować w granicach 30/50gr. możesz również zrezygnować z ww.w formie szejka jeśli chcesz aby tkanka tłuszczowa spalana była nieco szybciej,jednak będzie wiązało się to z ryzykiem katabolizowania tkanki mięśniowej.

Wtedy maksymalnie do godziny należy spożyć dawkę ww.złożonych w posiłku.

Czyli że nie ma żadnych przeciwwskazań aby spożywać tłuszcze przed lub po treningu ? Nie ma to żadnego negatywnego wpływu ?

To zależy,jeśli po treningu przyjmiesz w formie szejka ww typu Max Carb czy Vitargo to nie widzę przeciwskazań żebyś dodał trochę tłuszczy do posiłku po treningowego jak i przed.
Jeśli zaś po treningu nie pijesz węgli tylko przyjmujesz je w formie posiłku, wtedy odradzałbym tłuszcze ze względu na ich wpływ, na wolniejsze wchłanianie weglowodanów.

kwasny28
Masz dwa środki termogeniczne jeden o bardzo mocnym działaniu stymulującym i pobudzającym jakim jest Clenburexin oraz drugi Lipo X Pack,który jest bardziej zaawansowaną formułą o bardzo szerokim działaniu zarówno termogenicznym jak i lipotropowym.
Możesz stosować jeden z tym środków,np. przez kilka pierwszych tygodni Clenburexin i w drugim etapie Lipo X Pack.
Clen Burexin:
DT: 2 tab.rano na czczo/ 2 tab.30 min.przed treningiem
DNT:2 tab.rano na czczo/ 2 tab. ok.6 godzin później-30min.przed posiłkiem
Lipo X pack:
DT: 1 saszetka na 30 min.przed treningiem
DNT:1 saszetka na 30 min.przed pierwszym posiłkiem


Z aminokwasami BCAA jest podobna sytuacja co z termogenikami, proponuje wykorzystać w pierwszej kolejności BCAA G-Force, następnie BCAA Powder.Jeśli zaś chciałbyś skorzystać z obu ze względu na zawartość glutaminy w G-Force wtedy proponuje przyjmować oba środki w następujący sposób:
BCAA G Force:
DT: 10gr. rano po przebudzeniu/ 10gr. 30min.przed treningiem/10gr.po treningu siłowym-przed treningiem cardio.
DNT: 10gr. rano po przebudzeniu

BCAA 500g:
DT: 5gr. rano po przebudzeniu/ 5gr. 30min.przed treningiem/5gr.po treningu siłowym-przed treningiem cardio.
DNT: 5gr. rano po przebudzeniu

Amino Max 6800:
DT:4 kaps.rano + 4 kaps.przed treningiem
DNT:4 kaps.rano

Casein:-40gr.przed snem

whey:- ewentualnie na wypadek braków białka w diecie

Isolite: - 30/40gr. po treningu ( po treningu cardio)

SAW: 2 miarki 30 min.przed treningiem

Tribulon Black:
DT:2/3 kaps.30 min.przed treningiem
DNT:2/3 kaps.przed spaniem.

Visnioffy Twoje założenia co do spalania tkanki tłuszczowej i w tym samym czasie budowania dobrej jakości masy mięśniowej niestety nie będą możliwe do zrealizowania bez odpowiednio przygotowanej diety.Dlatego nie ma sensu wprowadzać żadnych zmian do tego treningu, który de facto wydaje się być ok, bez uprzedniego,dokładnego przyjrzenia się Twojej diecie.
Jeśli już to zrobisz to dodatkowo do treningu możesz wykorzystać takie metody treningowe jak:serie łączone, super serie,powtórzenia wymuszone,powtórzenie niepełne itd.

answer1994 podstawowym błędem w podanym przez Ciebie planie treningowym jest połączenie treningu pleców wraz z nogami,tutaj sugerowałbym rozdzielić te dwie grupy mięśniowe i trenować je w osobne dni.Najlepiej żeby między tymi obiema grupami było przynajmniej dwa dni przerwy.
Nie napisałeś na co miałby być ukierunkowany ten plan treningowy, dlatego też nie mogę jasno się określić czy sugerowałbym jakieś bardziej konkretne zmiany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 416
Witaj
Jaka forma aero jest najlepsza rano na czczo ,1h po pierwszym posiłku ,3h po posiłku ,po treningu siłowym , przed ostatnim posiłkiem przed snem w którym też damy ww ?? Czy może rozbić na np 2x 30min
Gdybym robił aero na czczo to jak myślisz na wagę 80kg porcja 10g bcaa + 10g mono powinna być dobra ??

Co myślisz treningu p&p

pozdroo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 741
Panie Dawidzie plan mialby byc ukierunkowany na powiekszenie masy miesniowej;)

"The pain you feel today, will be the strenght you feel tomorrow"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EXTREME MEN'S FORMULA - nowy skład stara cena

Następny temat

WAKACJE Z TREC'IEM - Letni konkurs TREC Nutrition

WHEY premium