SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pod okiem zawodowca - odpowiada GISZMAN!

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 327837

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 284
Witam.
Chciałbym się poradzić w sprawie diety redukcyjnej, ponieważ totalnie nie wiem jak za to się wziąć.
Wcześniej nie stosowałem diety, odżywiałem się w miarę zdrowo i w normalnych ilościach ( 3 posiłki dziennie).
Po treningach siłowych, chciałbym teraz trochę pozbyć się tłuszczyku, który zalega tu i ówdzie.
Podstawowe dane to:
Wiek : 19
Waga : 87kg
Wzrost : 185cm
Cel : Redukcja 5-7kg
Trenuję 3x dziennie po 1h -1.5h w zależności od możliwości czasowych.
Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc w ułożeniu diety.
Posiadam też niedawno zakupiony reduktor Thermo Crush, który też chciałbym uwzględniać w trakcie całego cyklu redukcyjnego.
Jeżeli coś pominąłem przepraszam, proszę powiedzieć co a zaraz wprowadzę korektę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Hynio sam też kiedyś ćwiczyłem na podstawowym sprzecie w domu i dolny skos robiłem sobie podkladajac pod laweczke dwa 20kilowe talerze, spróbuj w ten sposób, możesz też użyć coś innego byle byłoby to w miarę stabilne.
Co do Twoich sugestii apropos zamiany cwiczen to sa ok.,francuza sugerowałem zamienić na inne ćwiczenie bo miałeś go w obu dniach,nie napisałes też w jakiej płaszczyznie je wykonujesz.

Bekam ciężko będzie mi odpowiedziec na Twoje pytanie z tego względu,że odwadniam się jedynie na 2/3 dni przed zawodami a w tym momencie na moim brzuchu nie bardzo jest za co złapać,poziom tkanki tłuszczowej jest juz na bardzo niskim poziomie i szczerze mówiąc nie widzę sensu odwadniania sie jeśli nie jesteś skrajnie odtluszczony.Z odwadnianieniem nie ma żartow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 668 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18459
Francuza robiłem wcześniej leżąc teraz robię siedząc, choć szczerze mówiąc strasznie nie wchodzi mi to ćwiczenie na siedząco, boli mnie jakoś kręgosłup, wyciągu nie mam, poręczy nie mam, francuza leżąc już robiłem, wycisk wąsko robię teraz, pompki tyłem mógłbym w sumie robić, ale też z warunkami ciężko...
W kwestii klatki wszystko zostawiłem tak jak było oprócz wyciskanie płasko sztangielkami, zauważyłem że zahaczam o stojaki robiąc(dupna ławka), więc nie kombinowałem i wstawiłem wycisk sztangą na płaskiej.

'Kropla drąży skałę nie siłą, lecz częstością padania'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Solideus rzuć okiem w pierwszej kolejności na te linki:

https://www.sfd.pl/Przykładowa_dieta_Low_Carb_na_redukcję,_duża_pomoc_dla_początkujących-t587794.html

https://www.sfd.pl/Dieta_na_rzeźbę,_duża_pomoc_dla_początkujących-t558196.html

Na pewno trochę rozjaśnią Ci sprawę bo jakby nie było to dobra dieta stanowi 99% sukcesu, na podstawie tych informacji spróbuj ułożyć coś co by Tobie pasowało i wrzuć tutaj do oceny i korekty.
Nie napisałeś jak długo trenujesz??Jak wygląda Twój trening??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
hrynio92 jeśli coś nie wchodzi to nie ma sensu tego robić na siłę, próbowałeś wersji stojąc??
Nie kumam za bardzo dlaczego ciężko jest Ci wykonywać pompki w podporze tyłem??Przecież do tego ćwiczenie wystarczą dwa krzesła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 465 Napisanych postów 9074 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45023
Dawid co sądzisz o planie zamieszczonym niżej?

A1: klatka, barki, tricepsy (ciężko).

wyciskanie sztangi płasko 3s
wyciskanie sztangi skos w górę 3s
rozpiętki ze sztangielkami płasko 3s

wyciskanie sztangi z klatki 3s
unoszenie sztangielek bokiem w gorę 3s

pompki na poręczach 3s
ściąganie linki wyciągu górnego 2s

B1: nogi, plecy, bicepsy (lekko).

przysiad wykroczny 3s
uginanie nóg leząc 3s
wspięcia na palce 3s

wiosłowanie sztangą w opadzie 3s
ściąganie linki wyciągu górnego 3s

uginanie ramion ze sztangielkami chwytem "młotkowym" 3s

A2: klatka, barki, tricepsy (lekko).

wyciskanie płasko 2s
wyciskanie skos 2s

wyciskanie hantli 2s
unoszenie sztangielek w opadzie 2s

prostowanie ramion na wyciągu 3s.

B2: nogi, plecy, bicepsy (ciężko).

przysiad ze sztangą 4s
prostowanie nóg siedząc + uginanie leżąc 3s
wspięcia na palce 3s

podciąganie na drążku 4s max
wiosłowanie sztangielką 3s
martwy ciąg 3s

uginanie ramion ze sztangą 3s
uginanie ramion ze sztangielką z supinacją nadgarstka stojąc 3s

Ku waszej pamięci, Żołnierze Wyklęci!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 668 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18459
Racja załatwię krzesła, wiesz ja zawsze jak robiłem pompki tyłem to ręce starałem się mieć niżej a nogi wyżej co utrudniało trochę ćwiczenie, ale wydaję mi się , że przez to stawało się bardziej efektywne.
Mam jeszcze pytanie, mogę wstawić jeszcze wersję C, ona będzie się różniła tylko tym, że będę robił na plecy wiosłowanie, lubię to ćwiczenie?

'Kropla drąży skałę nie siłą, lecz częstością padania'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147
Witam. Giszman 11 dni na dietce efekt super, brzusio spadl ladnie, nie widac spadku miesnie, a "sciegna" wyszly minimalnie spod tluszczyku :) zastanawiam sie zeby rozbic to jeszcze na 6 posilkow zamiast 5. Spadlo mi 3,5kg nie wiem czy to duzo czy malo?

Siłka jak narkotyk - uzależnia =)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 284
Giszman, wielkie dzięki za odpowiedź, lecz nurtuje mnie jedno pytanie. Skoro to ma być dieta redukcyjna która ma polegać na pozbyciu się zbędnej tkanki tłuszczowej to dlaczego w tych dietach zawsze jest po 5-6 posiłków, a jeżeli ja nie mam możliwości jedzenia np: co 3-4h??? to co wtedy??
Wyliczyłem na jakiejś stronie że moje zapotrzebowanie to 2505kcal.
To jak tu wprowadzić bilans ujemny, jak każda z diet posiada 2500+ kcal.
Co do korekty to trenuję już ponad 1,5 roku.
Wyliczałem też zapotrzebowanie na Białko, Węglowodany i Tłuszcze.
Muszę powiedzieć ze niema takiej opcji żeby przy moich standardowych 3 posiłkach +- 800kcal uzyskać takie parametry z w/w mikro i makro składników.
Jakieś porady dotyczące rodzai produktów zawierających największe ilości tych składników??
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 284
Czy mógłby ktoś ocenić taki rodzaj dietki??? jest ona na 2500kcal.
Wszelkie sugestie dotyczące poprawek mile widziane:)
I POSIŁEK

płatki owsiane 50g
mleko 1,5% 400g
rodzynki 30g
orzechy włoskie 30g
sok pomidorowy 250g

II POSIŁEK

pieczywo razowe 100g
margaryna miękka 10g
szynka z indyka 50g
kefir 250g
jabłko 200g

III POSIŁEK

filet z kurczaka 100g
oliwa z oliwek 15g
ryż brązowy 100g
surówka z kapusty białej 200g
olej słonecznikowy 15g
sok pomidorowy 250g
banan 200g

IV POSIŁEK

Pasta:
tuńczyk z wody 50g
jogurt naturalny 140g
sok marchwiowy 250g
banan 200g
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EXTREME MEN'S FORMULA - nowy skład stara cena

Następny temat

WAKACJE Z TREC'IEM - Letni konkurs TREC Nutrition

WHEY premium