SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pod okiem zawodowca - odpowiada GISZMAN!

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 327830

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 132
dziekuje bardzo za odpowiedzi :)
1. Białko juz zamieniłem na piers z kurczaka i dodałem, chociaż wydawało mi sie ze te 220g czyli 2,36g na kg masy ciała to az za duzo:)
2. co do brzuszków własnie obawiałem sie takiej odpowiedzi, wiec rozdziele trening na masowy i redukcyjny
3. a mam jeszcze takie pytanie, naczytałem sie duzo o diecie low-carb na mase, kazdy opisuje jak ma wyglądać, co uzupełniać itp, ale nikt nie przedstawia jej efektów
Czy moze Wy lub Wasi koledzy testowaliście taką diete? czy jest ona efektywna, czy przez takie 2 miesiące mozna osiagnać taki sam przyrost beztłuszczowej masy ciała lub wiekszy niż przy tej podręcznikowej diecie high-carb?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1966 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20366
Dzięki Giszman.

Co do węgli, to wrzuce je po treningu z gainera bo posiadam :P (chyba nie będzie to złe rozwiązanie?) oblicze sobie proporcje tak żeby wyszło 50gr węgli + min. 30 białka po zmieszaniu gainera z białkiem. To żeby nie robić juz sobie zamieszania to zmienie dietę od poniedziałku a w weekend bede mial czas to nad nią posiedzę.

Spalacz mam brać przed treningiem? Na opakowaniu pisalo ze 30 min przed posilkiem hehe :D Ale skoro mówisz, to dam go przed treningiem oczywiscie.

Ładowania bede robil w takim ukladzie w wtorki z ilościa 400g węgli. Rano zamiast 50g owsianych bede dawal 100. i do kazdego posilku jeszcze ryz/makaron pełne ziarno. Tak zeby wyszlo te 400g.

Co do notatek to ciekawy pomysl, zaczne od jutra zapisywać swoją wagę w dniach. Do tej pory wazylem sie srednio raz na tydzien przy redukcjach, zeby patrzec czy waga zbyt mocno nie leci, staralem sie zachowywac stratę 1kg na tydzien :)

Dzięki jeszcze raz :)

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali" Jan Paweł II 1983 r.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
rush comes myślę,że powinieneś w tym czasie postawić na dobrą suplementację, dużo dobrych aminokwasów przede wszystkim z rana, przed posiłkami jeśli są słabe i przed spaniem.Dobrym wyjściem byłoby też wspomaganie jakimś gainerem ewentualnie bulkiem typu Hard Mass jeśli brakuje Ci kalorii w diecie.Zawsze będzie Ci łatwiej i szybciej wypić 500kcal niż zjeść tą samą ilość z pożywienia.
Jak już sytuacja się ustabilizuje,wtedy będziesz mógł wrócić do prawidłowych treningów oraz diety.

sangwinik6 na masie polegam raczej na dużej ilości węgli , z tym że złożonych.Dieta low-carb w tym okresie jest mi obca więc niestety nie wypowiem się w tej kwestii.

raszek01 jeśli odpowiednio skomponujesz tego gainera dodając białko, to myślę że da rade.

Zmieniony przez - GISZMAN w dniu 2010-06-09 14:07:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Dzięki,Giszman :).Priorytety to głównie barki i biceps,więc ten 2.plan byłby chyba lepszy.A co sądzisz o takim podziale:klatka+plecy,biceps+triceps+barki,nogi?

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Może być ,z tym że drugi trening dałbym w kolejności:
Barki,biceps,triceps.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5553
Witam, na początku chciałbym pogratulować znakomitej sylwetki i życzyć dalszych sukcesów.

Otóż chciałbym zacząć cykl kreatynowy z aminokwasami, treningiem, dietą, w której czasami brakuje kalorii dlatego postanowiłem pomóc sobie gainerem, ale mam mały problem, ponieważ nie wiem w jakich dokładnie odstępach między posiłkami stosować Mass XXL Treca. Wiem o tym,ze pomiędzy posiłkami, ale interesują mnie konkretne odstępy pomniędzy nimi. Mój cel to oczywiście masa :)
Dlatego postanowiłem poradzić się zawodowca, pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 906 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15066
Jak moim priorytetem jest gorna czesc klatki piersiowej i przedzial miedzy cycuchami too jaka kolejnosc cwiczen jest lepsza?

1.wyciskanie sztangi w lezeniu na skosie glowa w gore
2.wyciskanie hantli na plaskiej
3.przenoszenie hantli nad siebie
4.krzyzowanie linek

czy moze

1.wyciskanie sztangi na plaskiej
2.wyciskanie hantli na skosnej glowa w gore
3.przenoszenie hantli
4.krzyzowanie linek

"Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem."

~Arystoteles

Mój dziennik treningowy ---> http://www.sfd.pl/[BLOG]_AO11._Winorocznik92_w_2015r.-t1075814.html

Co jadam? ---> http://potreningu.pl/profile/ao11 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 132
dziekuje po raz kolejny, a mam jeszcze juz chyba ostatnie pytanko co do tzw oszukiwania metabolizmu, co stosuje sie przy diecie redukcyjnej raz w tyg zwiekszając spozywanie węgli w ciagu całego dnia, zeby nie było stagnacji, mianowicie o ile kcal robić taką nadwyzke np z 2 tys na 3?
i czy jest to takze skuteczne przy diecie na masie, raz na dwa tyg obniżając spozycie wegli? i tez o ile kcal, np z 4 tys na 3? czyli skoki o ok 300g węgli?
pozdrawiam serdecznie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 23197 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 224261
Witam,

Mam pytanie do Tomka i Giszmana.

Chce zacząć Redukcje opartą na produktach Trec'a, 4-5 tygodniowa Redukcja.

Jako, że przetestowałem mnóstwo suplementów różnych Firm, bardzo zaciekawił Mnie produkt Lipo(X)PACK Z-9 ponieważ zawiera spalacze tłuszczu i antykataboliki (kofeine, l-karnityne, HMB, ekstart z zielonej herbaty, BCAA, Cla , L-Tyrozyne - KTÓRA FAJNIE POMAGA W OPALANIU, jak i w pozbywaniu się tłuszczu, Pieprz Kajeński - KAPSAICYNA - KTÓRA FAJNIE PODNOSI TEMPERATURĘ CIAŁA I PRZYSPIESZA TRAWIENIE, minerały itp.)

Ogólnie uważam ten produkt za fajny bo dostarcza substancje, które w okresie około-treningowym pomagają spalić tłuszcz i zatrzymać Masę Mięśniową.

Oczywiście chce to połączyć z Clenburexinem 2 bo na moim poziomie może okazać się zbyt łagodny.
Do tego chce dorzucić
+ Anabolic BCAA System
+ Multi Pack 36

i jako uzupełnienie diety a właściwie głownie dostarczane białko będzie z odżywki
+100% WHEY PROTEIN CONCENTRATE 600g - tutaj miałem przyjemność przetestowania już paru smaków:

Czekoladowo-Sezamowe
Czekoladowo-Wiśniowe
Czekoladowo-Kokosowe
Czekoladowe
Malinowe
Ciasteczkowe
Brzoskwinie
Pinacolada (więcej wody + Lód , najlepiej zmielony - w ostatnie dni gdzie panuje ten UPAŁ jest to dla mnie HIT

Kupując tak raty te małe białka mogłem od razu przekonać się co do rozpuszczalności i smaku (gdzie czeko-sezam pozamiatał i jadłem te białko na sucho łyżeczką) a i w takiej kolejności według mojego Gustu bym je wrzucił w moją TOP LISTE jak podałem powyżej.

Wracając do Tematu , chce zrobić życiową formę a raczej jak najmniejszy Poziom TŁUSZCZU,
Na razie po Masie z 95 kg zjechałem do 88-89 kg wagi z Rana ograniczając węglowodany i dodając Aeroby.

Mój Cel to Min 85-84 kg wagi , przy jak najmniejszej utracie Mięśni.
Swój organizm już w miarę znam, ale nigdy nie pytałem o rady specjalistów i kulturystów, zawsze sam próbowałem na sobie metod i wszystkich wiadomości które przeczytałem w necie i głownie na SFD.

Po wstępnej rozmowie z Faftq ustaliłem, że moja dieta będzie wyglądała tak:

Białko - 3 gramy na kg/mc
Węglowadany - 2,5 - 3 gramy na kg/mc
Tłuszcze - 0,5-0,8 gramy na kg/mc

Co do pisania poszczególnych posiłków itp. będę pisał podczas redukcji ale głownie będą to płatki owsiane, ryż brązowy, kasza gryczana jako źródło węglowodanów.

1g białka = 4 kalorie
1g węgli = 4 kalorie
1g tłuszczy = 9 kalorii

Ważąc 89 kg wychodzi to tak:
Białko - 1068 kalorii
Węglowodany - 890 do 1068 kalorii
Tłuszcze - 400 do 560 kalorii

Razem = 2358 do 2696 kalorii

Kalorii z BCAA i Lipo(X)PACK'a nie wliczam

Wody spożywać będę na pozimie 5-6 litrów dziennie

Ćwiczę 5-4 razy w tygodniu:

Trening Siłowy : 1,5 godziny + 20-30 minut na bieżni ( 3-5 km)

Chce przeprowadzić Suplementację tak:

Dzień Treningowy:

-Rano: 2 kaps Clenburexin 2 + 1 tab MultiPack 36
-Przed Treningiem: 1 kaps CLENBUREXIN 2 + 1 saszetka Lipo(X)PACK Z-9 + 15 Tab Anabolic BCAA System
-Po Treningu: 18 Tab Anabolic BCAA System
Na Noc: Białko + 1 tab MultiPack 36 + Cynk lub ZMA

Dzień Nietreningowy:
-Rano: 1 saszetka Lipo(X)PACK Z-9 1 tab MultiPack 36
-Popołudniu: 2 kaps CLENBUREXIN 2
-Na Noc: Białko + 1 tab MultiPack 36 + Cynk lub ZMA

Tak jak wspomniałem wyżej pisać nie będę jakie posiłki itp. bo będę zmieniał ale nie zbyt często.

i teraz pytanie , czy dobrze rozplanowałem suplementacje i rozłożyłem Stosunek Węglowodanów, Tłuszczy i Białka ?

Proszę też o jakieś wskazówki i rady, bo chciałbym zacząć jak najszybciej - Wiem, że będzie ciężko bo dochodzi mi jeszcze sesja na uczelni

ZASTANAWIAM SIĘ JESZCZE NAD JABŁCZANEM KREATYNY, ŻEBY ZWIĘKSZYĆ WYTRZYMAŁOŚĆ PODCZAS TRENINGU i co byście mi doradzili, wiem że jest CM3 a jak Wy o tym pomyśle myslicie ?

Poniżej wklejam Fotke z Dzisiaj.





Pozdrawiam i Dzięki za Pomoc

Zmieniony przez - jabolcokk w dniu 2010-06-16 01:38:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GISZMAN D.Geler
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3624 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25684
Dzonydeep, zacznijmy od tego, że powinieneś starać się zjadać posiłek co 3 godziny, jeśli zdarza Ci się mięć dłuższe przerwy,np.4/5 godzin kiedy to nie możesz zjeść posiłku z różnych względów, wtedy właśnie jest najodpowiedniejszy moment na MASS XXL-a. W takiej sytuacji prościej będzie Ci wypić 500 kcal w dwie, trzy minuty niż zjeść tą samą ilość jedzenia, dzięki temu skrócisz czas bez posiłku/kalorii i zapobiegniesz katabolizmowi.
Natomiast jeśli jesz regularnie ale np. któryś z posiłków jest słaby, tzn. masz w nim mało ww., wtedy również dobrym wyjściem jest „dobić się” zaraz po posiłku porcją MASS XXLa.
Podsumowując nie powinieneś się sugerować żadnymi ogólnymi wskazaniami tylko dopasować suplement pod swoje braki w diecie, ot co.
Oczywiście dodatkowa porcja po treningowa jak najbardziej wskazana.

AO11
Ja bym dał jeszcze inaczej:
Seria Łączona: Wyciskanie sztanga na maszynie Smitha ( z zatrzymaniem na 2/3 sek z fazą spięcia) + Rozpętki w skosie
Wyciskanie głową w dół
Krzyżowanie linek

Rozpiętki w skosie górnym
Wyciskania sztangielkami w skosie górnym
Wyciskania sztangielek głową w dół
Krzyżowania linek

Stosowałbym oba treningi na zmiane, jednego tygodnia-pierwszy, później w drugim tyg.drugi.

sangwinik6 co do pierwszej części Twojego pytania to różnice tą trzeba samemu wypracować, to zbyt indywidualna kwestia żeby doradzać Ci do co kcal. Natomiast proponuję żebyś zwiększył na początku łączną ilość ww. o 100/150 gr. w dni ładowania ww. i obserwował reakcje, jeśli wszystko będzie ok. i nie będziesz tracił na jakości,tylko zyskasz pełność mięśni to wszystko porządku-trafiłeś w dziesiątke. Jeśli zaś nie odczujesz żadnej różnicy ani na plus ani na minus, to najprawdopodobniej potrzebujesz więcej ww. i trzeba będzie dołożyć,przy następnej okazji i zwiększyć ilość ww na początku o ok.50gr.
Co manipulacji ww. podczas budowania masy mięśniowej to od lat stosuję się metodę gdzie w dni bez treningu siłowego zjadamy mniej ww. niż w dni treningowe, ma to na celu utrzymanie lepszej jakości masy mięśniowej i zapobieganie odkładaniu się nie potrzebnego fetu.

jabolcok Tobie odpisze jutro bo późno się już zrobiło i ciężko mi pozbierać myśli, a chcę dobrze doradzić. Jednak na tyle ile jeszcze kontaktuje to forma ze zdjęcia bardzo dobra, zwłaszcza klatka piersiowa rzuca się od razu w oczy, pełna i gęsta, super to wygląda. Myślę że możesz zrobić naprawdę konkretną formę!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EXTREME MEN'S FORMULA - nowy skład stara cena

Następny temat

WAKACJE Z TREC'IEM - Letni konkurs TREC Nutrition

Wiecej