SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkujacy z niedowaga, co, ile i kiedy

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1280

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12
Witam. Mam 21 lat, odkąd pamiętam mam problemy z wagą. W tej chwili ważę 6l-62kg przy 176cm wzrostu. Chodzę na siłownię od 2 miesięcy po 3-4x w tygodniu. Jak zaczynałem ważyłem ok 59kg... Do skoku wagi na pewno się przyczyniła oprócz treningów zmiana trybu życia (wakacje, mniej stresów, domowe obiadki). Przez pierwsze 1.5 miesiąca źle trenowałem (przy treningu na masę u ektomorfika powinienem inaczej), bo robiłem "ogólnorozwojówkę" i ćwiczyłem wszystko jak leci, dziennie ok 2h i tak 3x w tygodniu. Ale dzięki temu polepszyła mi się ogólna kondycja, rzeźba, samopoczucie, zwiększyła siła. Od tygodnia robię to trochę mądrzej wg takiego grafiku:
poniedziałek: bicepsy, plecy, szyja
środa: naramienne, brzuch
piątek: tricepsy, klatka piersiowa
niedziela: nogi, brzuch
Po ok godzinę dziennie. Wykorzystuję wszystkie maszyny, które są na daną partię mięśniową, do tego zabawy z hantlami, sztangą i z wyciągiem. Po ok 3-4 serie i 8-12 powtórzeń. Nie robię nic aerobowego, żadnych bieżni, rowerków, itd. Od października chciałbym na miesiąc lub dwa dorzucić jakiś gainer by zwiększyć efektywność ćwiczeń. Ile może mnie to kosztować, co i jak brać? Czy po 2 miesiącach jak odstawię i zaprzestanę takich intensywnych treningów to waga mi spadnie? W który dzień mogę dorzucić trening przedramion by nie zaszkodził innym partiom? Z góry dzięki za pomoc :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 250 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4043
Nie trenowałeś źle, ogólnorozwojówka nie jest zła, nawet dobra na początek, pamiętaj, najważniejsza jest dieta, trening to inna kwestia. Połącz klatę z bicem, plecy z tricem. Gainer na uzupełnienie diety. Zabierz się za dietę, poczytaj podwieszone posty, naprawdę wszystko masz tam dokładnie opisane. Wylicz zapotrzebowanie kaloryczne, dodaj do tego 300-400 kcal i jedziesz z koksem. Pamiętaj, jak nie masz dodatniego bilansu kalorycznego, to masa CI nie pójdzie. To tak w skrócie. Na mniejsze partie 9-12 serii, na większe 12-15.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, Krzysztof bardzo dobrze wspomniał o treningu.
Lecz musisz zając się kwestiądiety i poczytać trochę w tym linku o "ODŻYWIANIU".
https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html
Pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cykl na mase do 800zł

Następny temat

Tłuszcz w jogurcie

WHEY premium