SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Początkujący - odżywianie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 179

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 15 lat Na forum 271 dni Przeczytanych tematów 47
Witam wszystkich.

Od niedawna zacząłem interesować się kuturystyką oraz poprostu chciałbym się wziąść za siebie, lekko ćwiczyć zacząłem już miesiąc temu robiąc zwykłą sztangielką biceps i różne lekkie ćwiczenia na barki oraz triceps, za tydzień zamieżam chodzić na siłownię, mam 15 lat ważę 60 kg i mam 178cm wzrostu, znalazłem w internecie na "fabryka siły" jakiś plan z ćwiczeniami na całe ciało, w poniedziałki, środy i piątki mam robić nogi, klatkę, plecy, barki, triceps, biceps i brzuch po 4 serie każdy oraz planuję w dni "wolne" czyli wtorki i czwartki biegać aby zrzucić trochę tłuszczu a zastąpić go mięśniami.

Natomiast mam problem z dietą, znalazłem również w internecie dietę na masę 60 kg która wygląda całkiem nieźle, lecz pisze tam że zaraz po treningu mam użyć odżywki na masę, i tutaj nachodzi pytanie: czy jest wymagane aby brać odżywkę czy mogę ją czymść zastąpić? A co najważniejsze, czy w moim wieku można ją stosować?

Jeśli ktoś zdecyduje się mi pomóc to będę bardzo wdzięczny :)

Edycja: niedozwolona reklama

Zmieniony przez - sooobot w dniu 2017-03-20 21:11:24

Zmieniony przez - domer w dniu 2017-03-21 14:52:55
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
dudee Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1386 Napisanych postów 24967 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 396444
Witam.

Odwiedź dział Junior.
http://www.sfd.pl/Junior_SFD__pierwsze_kroki_na_siłowni_i_w_sporcie-f429.html 

Dietetyk (kontakt tylko prywatnie)

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 15 lat Na forum 271 dni Przeczytanych tematów 47
już przekleiłem :)

Zmieniony przez - sooobot w dniu 2017-03-20 21:22:44
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 78kg

Następny temat

Ilość białka w diecie i brak apetytu

Katarzyna Kozakiewicz-Kowalik - ocena sylwetki Katarzyna Kozakiewicz-Kowalik - ocena sylwetki Plan treningowy na masę dla ektomorfika Plan treningowy na masę dla ektomorfika Efedryna - stosowanie, działanie Efedryna - stosowanie, działanie Katarzyna Dudek zdobywa kartę IFBB ELITE PRO! Katarzyna Dudek zdobywa kartę IFBB ELITE PRO! Testosteron – fakty i mity Testosteron – fakty i mity Tajemniczy zabieg Alexandry Stasiak Tajemniczy zabieg Alexandry Stasiak Rodzaje patelni - jaką patelnię wybrać? Rodzaje patelni - jaką patelnię wybrać? Natalia Damek - ocena sylwetki Natalia Damek - ocena sylwetki