SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Początkujący - odżywianie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 213

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 15 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 47
Witam wszystkich.

Od niedawna zacząłem interesować się kuturystyką oraz poprostu chciałbym się wziąść za siebie, lekko ćwiczyć zacząłem już miesiąc temu robiąc zwykłą sztangielką biceps i różne lekkie ćwiczenia na barki oraz triceps, za tydzień zamieżam chodzić na siłownię, mam 15 lat ważę 60 kg i mam 178cm wzrostu, znalazłem w internecie na "fabryka siły" jakiś plan z ćwiczeniami na całe ciało, w poniedziałki, środy i piątki mam robić nogi, klatkę, plecy, barki, triceps, biceps i brzuch po 4 serie każdy oraz planuję w dni "wolne" czyli wtorki i czwartki biegać aby zrzucić trochę tłuszczu a zastąpić go mięśniami.

Natomiast mam problem z dietą, znalazłem również w internecie dietę na masę 60 kg która wygląda całkiem nieźle, lecz pisze tam że zaraz po treningu mam użyć odżywki na masę, i tutaj nachodzi pytanie: czy jest wymagane aby brać odżywkę czy mogę ją czymść zastąpić? A co najważniejsze, czy w moim wieku można ją stosować?

Jeśli ktoś zdecyduje się mi pomóc to będę bardzo wdzięczny :)

Edycja: niedozwolona reklama

Zmieniony przez - sooobot w dniu 2017-03-20 21:11:24

Zmieniony przez - domer w dniu 2017-03-21 14:52:55
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
dudee Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1643 Napisanych postów 26586 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 470252
Witam.

Odwiedź dział Junior.
http://www.sfd.pl/Junior_SFD__pierwsze_kroki_na_siłowni_i_w_sporcie-f429.html 

Ustalanie indywidualnych planów dietetycznych
Zapraszam do współpracy

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 15 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 47
już przekleiłem :)

Zmieniony przez - sooobot w dniu 2017-03-20 21:22:44
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 78kg

Następny temat

Ilość białka w diecie i brak apetytu

Legalna lasagne Legalna lasagne Dlaczego moje przedramiona nie rosną? 5 błędów w treningu przedramion Dlaczego moje przedramiona nie rosną? 5 błędów w treningu przedramion Anna Biedna - ocena sylwetki Anna Biedna - ocena sylwetki Jeff Seid - najmłodszy zawodnik IFBB PRO w historii Jeff Seid - najmłodszy zawodnik IFBB PRO w historii 6 zasad sukcesu wg Arnolda Schwarzeneggera 6 zasad sukcesu wg Arnolda Schwarzeneggera Maja Olszewska - ocena sylwetki Maja Olszewska - ocena sylwetki  IFBB Diamond Cup Warsaw Ptak Expo - CD. IFBB Diamond Cup Warsaw Ptak Expo - CD. Białko serwatkowe plus trening w spalaniu tłuszczu: co najlepsze?! Białko serwatkowe plus trening w spalaniu tłuszczu: co najlepsze?!