SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Początki z siłownią

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2616

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 100
Witam serdecznie , mam na imię Maciej , mam 28 lat i mam zamiar zacząć swoją przygodę z siłownią .
Siłownię mam pod nosem , w centrum rehabilitacyjnym , mało osób tam chodzi nie mam wiec tez kogo zapytać co i jak , a mam nadzieję , że to jest miejsce gdzie znajdę profesjonalną pomoc w tej sprawie.

Nigdy wcześniej nie chodziłem na siłownię . Moja sylwetka to duży chłop :) ale też duży brzuch ponieważ jestem kucharzem dużo podżeram i wieczorami po pracy zawsze na noc jem , a brzuch rośnie . dużo jeździłem na nartach więc nogi mam silny dużo też chodziłem zawsze . waga w tym momencie około 112 , wzrost około 188 .

Moja prośba to mianowicie , ułożenie treningu jak dla mnie , głownie brzuch chcem zgubić i dolną cześć tłowia wyćwiczyć w okolicach nerek mięśnie po bokach brzucha , klatka , biceps , kaptury , kark .

Domyślam się , ze muszę też zrzucić sporo , albo zamienić to w mięśnie co oczywiście bym wolał . co więc mam jeść jaka dieta ? jakie odżywki slyszałem coś o termogenikach , które spalają tłuszcz, dodam , że mam jedną nerke , usunięta po urazie , ale nie stosuje żadnej diety z tym związanej , jak to sie ma z odzywkami z tą jedną nerką ? słyszałem ze po kreatynie woda gromadzi sie w organizmie , ze siadają nerki troche mnie to wystraszyło , ale creatyna chyba nie dla mnie , bardziej te spalacze tłuszczu .

Dodam , ze ogólnie w tym temacie to jestem noga i nie za dużo wiem , o siłowni i ćwiczeniu , nigdy nie ćwiczyłem .
Może tyle na początek , będę tu zaglądał często bo biorę to na poważnie !!!

Prosze o pomoc w postaci rad , zestawów ćwiczeń , diety , ewentualnych odżywek , na pytania z chęcią odpowiem ,

z góry dzięki , do usłyszenia !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1687 Napisanych postów 46646 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 470922
http://www.sfd.pl/Regulamin_dzialu_Junior_SFD_ANKIETA+_podstawowe_info._-t816238.html 

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ok, jutro poczytam , na początek dobra lektura!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1687 Napisanych postów 46646 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 470922
spoko, jak cos to pytaj, pomoge

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 463 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4646
Poczytaj trochę to sie dowiesz o wiele więcej i będziesz miał już małe rozeznanie co, jak i gdzie. Na górze strony Junior sfd pierwsze kroki masz podwieszone tematy, poczytaj bo masz tam dużo cennych info. Pozdrawiam :)

" Gdybyś usłyszał tysiąc razy- nie uda Ci się.
To wiesz co?
Rób nadal wszystko jak najlepiej potrafisz i pokaż, jak bardzo się mylili.
Sukces jest największą, dostępną, ludzką zemstą."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
kurde , moze i idę na łatwiznę ,ale chcem napisać , ze nie za bardzo z tego rozumiem , co przeczytałem , ani nie wiem co mam zjeść na śnieadanie zeby zaczać diete odchudzającą , typowo redukcyjną , ani nie wiem jak mam ćwiczyć dzisiaj chcem isc pierwszy raz na siłownie ...

troche mnie to wycofało z zapału rozpoczecia tej przygody ...

POMOCY ... moze moglby mi ktos konkretnie napisać co mam jeść i jak ćwiczyć , na wszystkie pytania przeciez odpowiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
to poglądowe zdjęcie mojej postury
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 13324 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 52165
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 46406
Tak zdjęcie nam wiele powiedziało ale mniejsza z tym
Obliczyłeś już zapotrzebowanie, czego nie rozumiesz ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
jak to obliczyć , wagę i wzrost podałem w danych w profilu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
nie mam zdjęć innych , zrobie pozniej to dorzuce .

jem ryż 100g , ze szpinakiem i cebulą i czosnkiem duszone na oliwce z oliwek , 100 g szpinaku , 1 cebula 3 ząbki czosnku .

nie wiem co mam ćwiczyć , a chcem zaraz isć na siłownie , dodam ze siłownia kompletna czyli ze wiekszość standardowych urządzeń jest .

i co ja mam tam robić na tej siłowni ?

koleszka mi powiedział , ze na pierwszy raz to wszystko po kolei 2 serie po 10 powtórzeń , na obciążeniu takim , zebym spokojnie dał rade 20 razy to podnieść .

dobrze mowi ?

Zmieniony przez - macsienk w dniu 2012-01-01 11:13:01

Zmieniony przez - macsienk w dniu 2012-01-01 11:14:04
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Środek klatki

Następny temat

(ZBYT?) Intensywny trening