SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początki podnoszenia ciężarów dla 15-latka (sog)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3215

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 541
Witam ! ;)
Mam 15 lat, wzrost 171cm, waga 62kg.
Chciałbym zacząć w zimę chodzić na siłkę(nigdy wcześniej nie byłem)
w celu wyrzeźbienia sylwetki i spalenia tłuszczu na brzuchu i udach.
Nie jest go jakoś przesadnie dużo, no ale ważne, że jest.
Chciałbym też przypakować na ramiona i klatę.
Chciałbym się spytać o jakieś porady, czy mogę brać kreatynę, z jakimi ciężarami ćwiczyć, czy możecie mi polecić jakieś tanie spalacze(jeśli są jakieś wskazane w moim wieku), i czy przejść na jakąś dietkę(jak tak to czym się odżywiać).
Proszę o jak najbardziej wyczerpujące odpowiedzi na moje powyższe pytania.
Z góry dzięki i sog xDjavascript: test('');
javascript: test('');
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Na poczatek do poczytania:

https://www.sfd.pl/Zwolnij!_Szkoda_życia_%-_Czyli_trochę_filozofii_dla_młodych.-t359221.html





Chciałbym też przypakować na ramiona i klatę.

Musisz sie koncentrowac na jendym celu treningowym na raz. Albo redukcja, albo masa, albo rzezba. Bo do kazdego z tych celow jest inna dieta i troche inny trening.

Jezeli zaczynasz to najlepsze bedzie dla Ciebie ACT. Poczytaj w poscie podwieszonym o tym. A potem sie wez za masowanie.


czy mogę brać kreatynę,

Na razie szkoda siana. Wez sie za diete.

z jakimi ciężarami ćwiczyć,

Poczytaj o ACT.

czy możecie mi polecić jakieś tanie spalacze(jeśli są jakieś wskazane w moim wieku),

Pomijajac Twoj mlody wiek. Spalacze sa niewskazane z uwagi na zerowy staz na silowni. Pociwcz troche, dopracuj diete. Waga zacznie spadac i bez spalaczy.


i czy przejść na jakąś dietkę(jak tak to czym się odżywiać).

Jak najbardziej. Ale uwaga! Dieta w potocznym tego slowa rozumieniu oznacza jakas glodowke, albo wydziwniony sposob odzywiania rodem z jakiegos kolorowego czasopisma. Tutaj dieta to racjonalny sposob odzywiania. Ktory zapewnia dostarczenie organizmowi wszystkich niezbednych skladnikow. Moze byc dieta redukcyjna (z ujemnym bilansem kalorycznym) albo masowa (z dodatnim).
Wez sie za diete zbilansowana. Poczytaj odpowiednie dzialy Odzywianie i Odchudzanie. Tam w postach podiweszonych dowiesz sie co i jak. Nikt za Ciebie diety nie ulozy. Musisz zrobic to sam. I daj potem do sprawdzenia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan na mase do oceny

Następny temat

i nic.

WHEY premium