SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 944

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

73

Wzrost

182

Cel treningowy

rzeźba, sylwetka na wakacje

Staż treningowy na siłowni

brak

Uprawiane inne sporty

amatorsko piłka nożna 1x/tydzień

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

hantle, ławka

Dieta

brak, ale staram się ograniczać słodycze do minimum

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 240
Witam. Na dobry początek kupiłem dwie hantelki 2x15 kg i dokupiłem 4 talerze 1,25kg. Chciałbym wyrobić sobie sylwetkę. Jestem w stanie raz na tydzień uczęszczać na basen(sobota, rzadziej niedziela). Gram w piłkę amatorsko we wtorki. Prosiłbym o wszelkie rady dla amatora.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1290 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14100
jaki masz cel?

Piękno jest w prostocie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 240
29.06 jadę na kolonię i chciałbym abym jakoś wyglądał. Gruby nie jestem, ale takim dosyc chudym byc tez nie bardzo. Jesli do tego czasu mi sie nie znudzi to planuje dokupic sprzet. Tak więc chcialbym uwidocznic swoje miesnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1290 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14100
poczytaj o diecie redukcyjnej i treningu dla początkujących ,wszytko jest w podwieszonych tematach

Piękno jest w prostocie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 240
Z racji tego, że nie mogę edytować pierwszego postu chciałbym zapodać Wam plan znaleziony na pewnym forum, gdy naszymi przyrządami są jedynie ławka i hantelki.

I Klatka Biceps
II Barki nogi
III Plecy Triceps

I
Wyciskanie hantli na ławce płaskiej 4x
Rozpiętki na ławeczce 4x
przenoszenie hantla nad głową 4x

Uginanie Hantli stojąc 3x
Uginanie hantli w podporze o kolano 3x
Uginane hantli stojąc chwytem młotkowym 3x

II
Przysiad z hantlami 4x
Wykroki 4x
Syzyfki 4x
wspięcia na palcach 4x max

Wyciskanie hantli siedząc lub stojąc 4x
Unoszenie hantli w przód 4x
Unoszenie hantli na boki 4x
Szrugsy 3x

III
Wiosłowanie z hantlami 3x
Podciąganie hantla w opadzie 3x
wiosłowanie z jednym hantlem trzymanym oburącz3x( inaczej wiosłowanie wąskim uchwytem)
MC z hantlami 3x

Francuskie wyciskanie hantlami 3x
Prostowanie ramienia w opadzie tułowia 3x
Pompeczki w podporze 3x

Zakres powtórzeń od 10 8 8 6 albo 10 8 8

Takie coś ma sens? Czy wszystko do wymiany

Co do kolegi wyżej, dieta redukcyjna nie jest raczej dla ludzi otyłych? Nie znam się na tym i mogę się mylić, ale mi chyba brakuje trochę i powinienem raczej coś na masę robić. Z góry dziękuję i za wszelkie błędy przepraszam.






Zmieniony przez - Adarq w dniu 2014-01-31 22:38:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 240
Pomoże ktoś? Do tego wyżej basen w soboty po 45 minut
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 250
za ciekawie z tym sprzetem to nie jest, a wiec masz jakies 5 miesiecy, latwo nie bedzie ale mysle ze dasz rady. poczytaj troche o odzywianiu, jesli chcesz sie wyrobic w tak krotkim czasie to powinienes o to zadbac najlepiej. jesli nie masz stazu to twoj wysilek z poczatku nie powinien byc za duzy, przenoszenie hantli za glowe to dobre cwiczenie rozwijajace klatke piersiowa lecz na poczatku mi sie wydaje ze pompki beda zamiast tego lepszym wyborem dla ciebie lecz to tylko moje zdanie ;] plan treningowy nie jest zly ogolnie, pamietaj ze dieta to 70% sukcesu i w wiekszosci od niej zalezy jak bedziesz wygladac, powodzenia ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 240
dzięki wielkie za rady, ktoś coś jeszcze chce powiedzieć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 240
ktoś coś doda jeszcze Panowie? Będzie tamten plan wyżej, ew. zamiast właśnie hantli za głowę to pompki? Ale które konkretnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 642 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14021
Generalnie i szczerze, to tak:
- rzeźba to redukcja, a żeby redukować trzeba mieć z czego. Ty masz niedowagę. Przy 73kg masz jeszcze tłuszcz (bo chcesz redukować) - wniosek? Mięśni zero.
- plan gówniany do kwadratu.
- nie ma diety, która jest najważniejsza

Lekturę zaczynamy od tematów podwieszonych: https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985-s1.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 250
nie ma tak ze ty chcesz w 5 miesiecy wyrobic rzezbe, jesli ktos nie ma dobrej masy a jesli nawet ma to i tak musi na to poswiecic troche czasu, albo robisz to z pasja albo nie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening

Następny temat

Masa dla początkującego po Waszemu :) dobrze będzie?

WHEY premium