SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początek treningów na sylwetkę i siłę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 981

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 94
Od kilku miesięcy trenuje domowymi sposobami i jem 2x więcej nisz standardowo i obecnie warzę 87KG/ wzrost 174cm,wiek 19 lat i chciałbym zacząć chodzić na siłownie 3x w tygodniu wtorek, czwartek, sobota. Jednak chciałbym po roku treningu zapisać się na boks i nie wiem jakie do tego głownie mięśnie ćwiczyć? Na wstępie nie chce brać żadnych sterydów, odżywek i tym podobne, bo zależy mi na 100% naturalnej sile i budowie. Jutro postaram się dać odpowiednie fotki bicepsów i tym podobne, bo mam już zrobione 2 bicepsów, ale według mnie są zile zbudowane, bo warunki były odmowę, a tu góra 60kg. Głownie mi zależy na mięśniach brzucha bo nie mam ich widocznych, a nie chcę paść jak w boksie ktoś mi naprawdę mocno przywali xD W każdym bądź razie mam 3 cele sylwetka, siła, box. Niestety nie powiem ile wyciskam, ale 65 kg bez problemu wnoszę na pierwsze piętro z lekki biegiem, bo akurat często wnoszę beczki z piwem tam gdzie sobie dorabiam w trakcie nauki :) Na pewno jutro dam fotki więc będzie można ocenić co i jak wygląda ciężkim domowym treningiem.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 19

Waga: 87

Wzrost: 174

Cel treningowy: sylwetka, siła, boks

Staż treningowy na słowni: kilka miesięcy domowych treningów

Uprawiane inne sporty: Sprinty 100m, pchniecie kulą

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Siłownia z rozmaitym sprzętem

Dieta: Nie prowadzę

Przeciwskaznania medyczne: nie ma

Zażywane suplementy: nie biore i nie zamierzam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1169 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6480
Jezeli Twoim celem jest boks to jak dla mnie nie powinienes czekac rok tylko od razu sie na to zapisac... treningi na silowni dopasowac do treningow w klubie, a co za tym idzie sam trening bys mial dopasowany pod dynamike, sile, badz mase.... w zaleznosci co bys w danym momencie potrzebowal, a tu mysle, ze juz by Cie trener w odpowiedni sposob pokierowal....

To jest moje zdanie.

... znowu polubiłem żelastwo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 94
Tylko dziwne jest jedno. Oglądam w telewizji niby zawodowy boks, ale niektórych ciała wyglądają bardzo słabo wytrenowane co za tym idzie ich wytrzymałość, ruchy, siła są raczej bardzo ograniczone i tak mysie, czy by pierw teraz pozbyć się ze 7kg i wyrzeźbić odpowiednio mięśnie. np. taki Najman jak na boksera ma słabo wyrzeźbione mięśnie no chyba, że mi się wydaje. Wiem że mięśnie, to nie wszytko w grę wchodzi technika i doświadczenie, ale bez wytrenowanego ciała chyba też nie za wesoło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2443 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12990
Najman to jest po pierdółka nie bokser. Co do ćwiczenia to zastosuj się do podpowiedzi RBK.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1169 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6480
Ale w to Ty bedziesz mogl zadecydowac jak chcesz wygladac, u bokserow jest jeszcze jeden aspekt jak kategoria wagowa... zauwaz, ze jak ktos przechodzi/schodzi/zmienia swoja kategorie to zmienia mu sie masa, sposob treningu... a do walki nie zawsze jest tyle czasu, zeby wszystko odpowiednio dopasowac pod wzgledem estetycznym ale nie o to chodzi?

A co do dynamiki etc... ja w czasie tej walki nie bylem wstanie ocenic Najmana reke mial szybka - w tym jednym ciosie ktory probowal zadac.

Wesolych...

... znowu polubiłem żelastwo.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening hst.. jsk co do czego bo pogłubiłem się..

Następny temat

Split - 3x w tygodniu, ilość serii i powtórzeń - poproszę o korektę

WHEY premium