SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początek treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 533

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1290 Wiek 11 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41914
Witam, otóż chciałbym już zacząć ćwiczyć siłowo, nie do przesady ale tak trochę wyglądu nabrać i siły. Posiadam hantle 2x20kg regulowane,znam 10 wskazówek żywieniowych i ogólnie co jeść o jakiej porze więc nie będę miał z tym problemu. Lecz ostatnio naderwałem sobie ścięgno śródstopia (2 września 1 wf) . Miałem krioterapie 10 zabiegów, dużo pomogła ale bez niej, mimo że nie ćwiczę słabo przechodzi, zamierzam zgłosić się po jeszcze jedną.Co do treningu to znalazłem na całe ciało 3x w tygodniu:

Poniedziałek
Klatka
1. Wyciskanie hantli na ławce płaskiej 4s x 8-10p
2. Wyciskanie hantli na ławce skośnej, kąt 45` 4s x 8-10p
3. Rozpiętki ze hantlami na ławce skośnej, kąt 30` , 4s x 10-12p
Biceps
1. Uginanie ramion z hantlami stojąc 4s x 10-12p
2. Uginanie ramion ze hantlami w siadzie na ławce skośnej, kąt 45` 4s x 12p
Brzuch
1.Unoszenie nóg w leżeniu 3s x 10-15p z obciążeniem
2.Skłony boczne 3s x 10-15p z obciążeniem
3.Spięcia 3s x 10-15 p z obciążeniem

Środa
Plecy
1. Podciąganie na drążku nachwytem do brody 4s na max
2. Podciąganie na drążku nachwytem szeroko do karku 4s na max
3. Wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia 5s x 12-15p
4. Szrugsy 3s x 12p
Triceps
1. Wyciskanie francuskie hantelki w leżeniu na ławce płaskiej 4s x 10-12p
2. Prostowanie ramienia z hantelką w tył w opadzie tułowia 4s x 12p

Piątek
Nogi
1. Przysiady z hantlami w rękach 4s x 10-12p
2. Wykroki z hantlami w rękach 3s x 12p
3. Martwy ciąg na prostych nogach z hantlami w rękach 3 s x 12-15p
4. Wspięcia na palce z hantelką w ręce 3s x 15-20p
Barki
1. Wyciskanie sztangielek nad głowę w siadzie 3s x 8-10p
2. Wznosy ramion bokiem ze sztangielkami 4s x 12-15p
3. Wznosy ramion bokiem w opadzie 3s x 12-15p
Brzuch
1.Unoszenie nóg w leżeniu 3s x 10-15p z obciążeniem
2.Skłony boczne 3s x 10-15p z obciążeniem
3.Spięcia 3s x 10-15 p z obciążeniem


I nie wiem co do nóg, wolałbym ich na razie nie ćwiczyć, ale powinno się ćwiczyć całe ciało. A i ten plan jest z neta, na razie drążka nie mam ale będzie. Czy mógłbym na razie robić pompki różnymi sposobami? W zasadzie działają one bardziej na klatkę i ręce.A i jeszcze dodam iż znam temat https://www.sfd.pl/Masz_14-16_lat_Sport_i_wychowanie_fizyczne-t202288.html, ale jednak wolałbym trochę poprawić wygląd, a na ciężarach na pewno będzie łatwiej, dodam że na wf bardzo dobrze mi idzie.
Z góry dzięki, SOG za pomoc.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 14

Waga: 80

Wzrost: 183

Cel treningowy: Masa>redukcja>siła

Staż treningowy na słowni: trochę tam machałem kiedyś sztangą i hantlami jak głupi

Uprawiane inne sporty: wf,bieganie przed kontuzją

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): hantle 2x20kg regulowane , ławeczka skośna do brzuszków, której raczej nie używam, jest też sztanga z 5 litrowych butelek zalanych cementem, łącznie waży 23kg. Drążek się niedługo może kupi.

Dieta: Zdrowo się odżywiam, znam 10 wskazówek żywieniowych, jako takiej rozpiski nie mam, ale wiem gdzie szukać. Po prostu trochę to czasochłonne i też drogie +_+

Przeciwskaznania medyczne: naderwane ścięgno śródstopia, zwolnienie z wfu miałem do końca października, ale jeszcze nie przeszło w 100%. Miałem krioterapie 10 zabiegów, zamierzam jeszcze raz się na takową umówić.Ogólnie aż tak tego nie czuję.

Zażywane suplementy: nie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening codzienny a 3 raz yw tygodniu

Następny temat

słabo rozwijający się triceps

Wiecej