SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początek przygody z kulturystyką

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4849

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 710
Witam.
A więc chciałbym zacząć przygodę z kulturystyką, mam nadzieję, że dzięki wam dowiem się czegoś wiecej. Czytałem wiele artykułów na ten temat. Chcę zacząć już niebawem, bez żadnych steryd/białek/i innych używek, siłami natury. Mam 14 lat 170cm wzrostu 55kg masy, nie wiem czy to odpowiednie wymiary. Na początek chciałbym ułożyć sobie diete. Niestety mieszkam na wsi i siłowni tutaj nie ma. Chce kupić sprzęt, jak narazie do dyspozycji mam 500zł. Myślałem nad ławeczką do brzuszków i rowerkiem, na atlas niestety brakuje.
Mam nadzieję, że mi pomożecie wyjaśnić moje niepewności i wprowadzicie mnie w przygodę kulturystyki. Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 10951 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 73516
ołłłjeeeee
no to tak
zacznij od czytania działu trening, pozniej dla zupełnie zielonych, pozniej trening-odpowiedzi na wszystkie pytania twoje sie tam znajduja
nie kupuj zadnych atlasow itp. jesli juz to ławka z opcja skos,sztanga, 2 hantle , obciazenie
pozatym za młody jestes
czytaj a zrozumiesz
rob sobie pompki http://www.kulturystyka.pl/atlas/  -tu masz trening domatora to sobie zobacz
i oczywiscie swoja przygode powinienes zaczac od odzywiania prawidłowego i treningu domatora
jakies pompki itp., zapisz sie na basen a po 2 latach na siłke i bedziesz wymiatał jak nikt inny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 710
Zdrowe odżywianie - tzn jakie?

dziennie wieczorem robie 80 brzuszków i 40 pompek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 10951 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 73516
dałem wyzej linka kliknij na niego i przeczytaj trening domatora
co do odzywiania to dział odżywianie i czytaj co i jak
pozatym mowie mozesz sie na drazku podciagac na basen chodzic
ogolnie zyj aktywnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 5049 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 107356
L. wysłanych artykułów 2
L. przecz. artykułów 10


"Czytałem wiele artykułow na ten temat"




To poczytaj jeszcze troche!!

https://www.sfd.pl/search.asp  - przydatna rzecz na tym forum
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 710
Aktywnie to ja żyje, chodzi mi o coś więcej...

Ładne mięśnie brzucha i rąk, ogólnie chce mieć ładną rzeźbę...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 10951 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 73516
oooooooo
nie wypowiem sie tu wiecej działaja mi juz na nerwy te pytania
kurva przeciez napisałem nie umiesz czytac w wieku 14 lat to opanowałem te sztuke juz doskonale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 710
Lepiej będzie jak już się nie będziesz wypowiadać.

Przecież wiem, że efekt dopiero widać po latach, dlatego chce zacząć już teraz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 10951 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 73516
a jednak nie umiesz czytac
bez odbioru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
Nie no on ma racje, niech zacznie juz dzis....
...to w wieku 10 lat bedzie napakowany ale wiesz co przykro mi sport ten ejst od 14 lat poczekasz jeszcze

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
no przecież napisał ze ma 14 lat
kup sobie ławkę i 2 hantelki no i oczywiście ciężar oraz skombinuj drążek. Jak zostanie kasy jeszcze to sztangę dołóż
odżywianie (ułóż sobie dietę)https://www.sfd.pl/temat173140/
najpeirw robi się masę później możesz się rzeźbić ale do masy nawet potrzebny jest plan (ale dieta najważniejsza) jest na stronie którą chyba podali wcześniej ale skopiuje bo widze że cie bolą ręce i przez to nie możesz nic szukac w wyszukwiarce prawda??
"Trening na masę-oparty powinien być na ćwiczeniach podstawowych(przysiady, wyciskania, uginania i wyprosty ramion, itp.)z wolnymi ciężarami(sztanga, sztangielki)-ilość serii kształtować się powinna następująco: na duże grupy mięśniowe(np. klatka, grzbiet, uda) ok.12-16 serii, na mniejsze(np. łydki, bicepsy, tricepsy) ok. 9-12 serii(ponadto 1-3 serii rozgrzewkowych w obu przypadkach),ilość powtórzeń 6-12,przerwy pomiędzy seriami ok.2-3 minut. Każda grupa mięśniowa trenowana raz w tygodniu. Czas trwania:4-8 tygodni. Oczywiście jest to tylko bardzo ogólny zapis, a od tych zasad są odstępstwa, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na te same bodźce."

No to teraz idź do działu trening i poszukaj treningów przykładowych i na tej podstawie ułóż własny i daj go do sprawdzenia w tym samym dziale.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Na Wakacje

Następny temat

Pomóżcie !!!

Wiecej