SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Po raz kolejny redukcja do oceny :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1249

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1799
Witam, bez zbędnego owijania w bawełnę wklejam dietę do oceny przez kogoś mądrzejszego ode mnie ;) Jest to przykładowy dzień z diety, którą ułożyłem jakiś rok temu (na podstawie informacji z sfd) i stosowałem przez kilka miesięcy razem z ćwiczeniami na siłowni. Wtedy jednak nie dawałem jej do oceny. Efekt jakiś był, choć bez rewelacji. Ale przyznaję bez bicia, że dieta nie była przestrzegana w 100% Teraz chciałbym wrócić do niej i do ćwiczeń, bo się zapuściłem strasznie :(
Tytułem wyjaśnienia - mam 176 cm wzrostu i w tej chwili 80 kg wagi. Nie jest to chyba strasznie dużo (choć nie przypominam sobie żebym tyle ważył), ale mam bardzo otłuszczony brzuch (jakieś 99/100 cm w obwodzie). Z tego też powodu myślę o redukcji. I tak - wiem, że tłuszczu nie pali się tylko z brzucha ;) Celem jest redukcja, nawet może niezbyt szybka, ale skuteczna :)

Białko 2 g/kg masy ciała
Tłuszcze 1 g/kg masy ciała
Węglowodany 1,4 g/kg masy ciała

Posiłek 1:
Płatki owsiane górskie- 50 g
Jogurt naturalny- 120 g
Jajko- szt. 2
Oliwa z oliwek- łyżka stołowa, czyli jakieś 15 g chyba
Omega-3- 1 kaps.
Czasem jest to w formie placków owsianych

W pracy niestety kawa z cukrem (jest to jedyny punkt diety, który nie podlega dyskusji ;) )

Posiłek 2:
Serek wiejski- 200 g
Orzechy laskowe- 25 g
Pomidor cały- średnio pewnie jakieś 75g

Posiłek 3 (przedtreningowy):
Pierś z kurczaka- 150 g
Makaron pełnoziarnisty- 50 g
Omega-3- 1 kaps.

Posiłek 4 (potreningowy):
Makaron pełnoziarnisty- 50 g
Pierś z kurczaka- 150 g
Brokuły- 50 g
Oliwa z oliwek- 15 g

Posiłek 5:
Ser twarogowy półtłusty- 150 g
Oliwa z oliwek- 10 g

Jak widać jest 5 posiłków i więcej nie dam rady wcisnąć. Łącznie jest 1955 kcal. Dziennik posiłków pokazuje, że trochę przekroczyłem założone wartości (tłuszcze i węgle), ale nieznacznie.

Za wszelkie sugestie, uwagi i konstruktywną krytykę dzięki :)

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 28

Waga: 80

Wzrost: 176

Obwód klatki: b/d

Obwód ramienia: 35

Obwód talii: 99/100

Obwód uda: 56

Obwód łydki: 39

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: nie mam pojęcia, ale dużo

Aktywność w ciągu dnia: Praca biurowo-siedząca

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: W tej chwili właściwie tylko basen raz na jakiś czas. No i regularnie bilard, ale to mi raczej nie pomoże ;)

Odżywianie: W tej chwili diety żadnej nie trzymam, jem wszystko, niestety łącznie z różnymi fast-foodami.

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: nie stwierdzono

Stan zdrowia: o ile wiem nie jest najgorzej

Preferowane formy aktywności fizycznej: Siłownia 2x w tyg. (na 3x raczej nie będzie możliwości),
regularnie basen 1x w tyg.,
jak zrobi się cieplej to chciałbym dorzucić bieganie (raczej w formie interwałów)


Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Nic, chyba że omega-3 też się tu kwalifikuje

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Jest możliwe, ale raczej nie planuje, poza omega-3

Stosowane wcześniej diety: no taka jak tutaj :)

Zmieniony przez - Lugh w dniu 2010-02-23 15:25:09
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1799
Jest tak dobrze, że nic nie trzeba poprawiać, czy tak beznadziejnie, że szkoda słów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1799
Witam, nie chcę zakładać nowego wątku, więc odświeżam ten. Na jakiś czas musiałem zarzucić ćwiczenia na siłowni, a w konsekwencji dieta też się posypała ;( Teraz chciałbym wrócić do treningów i do właściwego odżywiania. Nikt jednak nie skomentował wklejonej diety, więc nadal nie wiem czy idę w dobrą stronę. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie, czy uwagi to podzielcie się, proszę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 924 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8716
Białko 2 g/kg masy ciała
Tłuszcze 1 g/kg masy ciała
Węglowodany 1,4 g/kg masy ciała

Posiłek 1:
Płatki owsiane górskie- 50 g
Jogurt naturalny- 120 g
Jajko- szt. 2
Oliwa z oliwek- łyżka stołowa, czyli jakieś 15 g chyba

wywaliłbym oliwe , na upartego może zostać , płatki też lepsze by były na wodzie nie na jogurcie ale wiadomo dieta musi być smaczna przedewszystkim

Omega-3- 1 kaps.
Czasem jest to w formie placków owsianych

W pracy niestety kawa z cukrem (jest to jedyny punkt diety, który nie podlega dyskusji ;) ) no ten cukier byś sobie podarował

Posiłek 2:
Serek wiejski- 200 g
Orzechy laskowe- 25 g
Pomidor cały- średnio pewnie jakieś 75g więcej warzyw bym dał reszta od biedy moze być ew więcej tych orzechów bo z innym pos wywal o tym za chwile

Posiłek 3 (przedtreningowy):
Pierś z kurczaka- 150 g
Makaron pełnoziarnisty- 50 g - wywal ten makaron , możesz dać makaron razowy / ryż brązowy / kasza gryczana
Omega-3- 1 kaps.

Posiłek 4 (potreningowy):
Makaron pełnoziarnisty- 50 g - tu od biedy ten makaron by mógł zostać bo ma wysoki IG ale jak dla mnie to i tak np owoc bezpośrednio po treningu a za chwile węgle z niskim IG ( ryż brąz itd ) , pozatym po treningu najwięcej węgli w ciągu dnia
Pierś z kurczaka- 150 g
Brokuły- 50 g - warzywa też daj do każdego posiłku oprócz okołotrengowo , pozatym 50 g to strasznie malo
Oliwa z oliwek- 15 g - oliwe okołotreningowo wywal

Posiłek 5:
Ser twarogowy półtłusty- 150 g
Oliwa z oliwek- 10 g daj więcej oliwy
możesz dodać warzywa

kto nie idzie do przodu ten sie cofa ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1799
Dzięki za odpowiedź. Postaram się skorygować dietę i jeszcze ją dopracować. Mam jeszcze pytanie do posiłku potreningowego - zanim po siłowni wrócę do domu i zrobię jedzenie mija spokojnie 1,5-2 godziny. Czy w takim przypadku owoc po treningu wystarczy, czy raczej powinno być coś więcej (np. jakaś odżywka)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 493 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6300
za malo bialka. - na pewno odrzucic musisz cukier w tej kawie.. zastap go slodzikiem a najlepiej pij kawe gorzka( slodzenie kawy to niszczenie jej smaku;>) nastepnie ten jogurcik - jestem absolutnie za wywaleniem mleka z diety. twarog moze zostac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 493 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6300
jedzenie po treningu musisz wrzucic od razu. musisz miec je juz przygotowane w pojemniku i zjesc po cwiczeniach. nie polecam przy redukcji owocow (acz po treningu zawsze jest wybaczenie)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomocy - za dużo węgli

Następny temat

Wspomagacze odchudzania

WHEY premium