SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Po gimnazjum dalsza nauka w Londynie wie ktoś co i jak?? Proszę o pomoc.

temat działu:

Polacy za granicą

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19846

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 273
Cześć w tym roku kończę gimnazjum i chcę wyjechać do Londynu i chodzić tam do szkoły tylko nie bardzo wiem co i jak. Co trzeba zrobić żeby się dostać , jakieś kursy angielskiego, jak składać podania do szkół, jakie szkoły. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1546 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13123
Po gimnazjum to do Colleg'u idz :) ja jestem w Harrow College. Kurs ESOL English full Time po 2 latach wybierasz kierunek do dalszej nauki. :)
1

s.m.p.a.: "każdy organizm jest inny dietę powinniśmy dostosowywać bazując na własnych doświadczeniach"

http://www.sfd.pl/Juby_/_Dziennik__Się_okaże...-t654711.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 122
Szczerze odradzam.
Twoj papierek z gimnazjum w wiekszosci collegw'ow nic nie da i nie bedziesz mogl isc na A-levele (klasy maturalne, 2 lata) od razu. W zaleznosci od tego ile masz lat, albo bedziesz musial isc do secondary school (do 16 lat), albo bedziesz uziemiony w klasie robiacej GCSE w collegu, gdzie, w wiekszosci, sa same glaby, ktore nie zdaly tego w szkole. Lub tez jak tutaj zostalo napisane dorzuca Ci jeszcze ESOL. A wiec to wszystko tylko po to, zeby dostac sie do collegu, czyli liceum.

PS: Aplikacje do sensownych college'ow na wrzesien sa juz dawno zamkniete, wiec pojdziesz gdzies bardzo podrzednie. Napisz lepiej ile masz dokladnie lat i w ktorym miesiacu sie urodziles to bede w stanie Ci wiecej powiedziec Jezeli jednak mozesz zostac w Polsce to szczerze Ci tak radze, ewentualnie zamiast zwyklej matury rob IB i wtedy na studia w UK.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 273
Siemka. Mam skonczone 16 lat jestem ze stycznia 1993 i tam mysle ze najpierw pujde na kurs angielskiego minimum pol roczne a moze nawet na rok i potem bym poszedl do szkoly tej 2 letniej zeby maturke miec a potem studia. Mam luzno bo mam gdzie mieszkac i start mam zapewniony. Jesli mi sie nie uda to wroce po roku i pujde do liceum. dzieny za odpowiedz
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 122
Sek w tym, ze po gimnazjum nie mozesz isc prosto na A-Levele i zdawac mature za dwa lata, tylko musisz powtarzac GCSE, czyli to, co pisza szestastolatkowie.

Konczysz Secondary School - piszesz GCSE

Potem college:
1 rok - robisz AS
2 rok - robisz A2
AS+A2 to matura

Potem studia.

Twoje testy gimnazjalne niestety nie zostana akceptowane jako GCSE, wiec bedziesz musial je jeszcze raz robic. A wiec dolicz sobie jeszcze rok, albo 2.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1546 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13123
Ja jestem rocznik 91 w tamtym roku przyjechałem do uk i poszedlem prosto do collegu. Najpierw 2 lata ESOL taki niby kurs angielskiego to jest baaardzo proste po półroczu zostałem przeniesiony do drugiej klasy bo mi sie na lekcjach nudziło :D i teraz bede miał 2 lata nauki IT i za dwa lata bede miał Certyfikat Informatyka.

s.m.p.a.: "każdy organizm jest inny dietę powinniśmy dostosowywać bazując na własnych doświadczeniach"

http://www.sfd.pl/Juby_/_Dziennik__Się_okaże...-t654711.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 122
BTEC?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 273
U mnie tylko problem bedzie z jezykiem troszke ale jak pujde na ten kurs polroczny to z latwoscia zdam ten egzamin bo z nauka w polsce nie mam problemow same 5 i 4 to jest moje gg jak wiecie cos wiecej to pisze mi na gg bede wdzieczny;]
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 161 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6560
Witam

Sam przyjechałem do Anglii trochę ponad rok temu.
Złożyłem aplikację do collegu właśnie na 3 A-levelsy (tutaj zapisujesz się na konkretne przedmioty nie na profil, jak ja myślałem). Miałem przetłumaczone u tłumacza przysięgłego na angielski wyniki testów gimnazjalnych i świadectwo ukończenia, co w zupełności wystarczyło abym został przyjęty. Jest to największy college w moim mieście, które swoją drogą nie jest specjalnie wielkie (ponad 200 tys. mieszkańców), także nie było to tak, że przyjęli mnie w najgorszym. Teoretycznie powinni akceptować wyniki testów gimnazjalnych jako odpowiedniki GCSE wszędzie, jednak w Anglii patrzą na zagraniczne papierki nieco inaczej. Jednak w placówce edukacyjnej sądzę, że powinno to wyglądać inaczej, a przynajmniej tak było w mojej.

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to pisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 273
A znacie jakies dobre college w polnocnym Londynie??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 273
Berdysz a ile miales pkt z testow gimnazjalnych bo chce wziac do porownania.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

rozwiazanie umowy na telefon UK

Następny temat

gdzie kupic?

WHEY premium