SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Po FWB problem z kolanem - trening regeneracyjny ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1274

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

26

Waga

81

Wzrost

176

Cel treningowy

Masa i siła

Staż treningowy na siłowni

4 miesiące (powrót po długiej kilkuletniej przerwie)

Uprawiane inne sporty

nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

zbilansowana dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak stwierdzonych (z własnych obserwacji słabe stawy)

Zażywane suplementy

Omega3, witaminy , kolagen, siarczan glukozaminy, mass xxl

Ostatnio przerabiany plan

3x w tygodniu FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Przysiad 5x 80kg MC 5x 85kg WL 5x 65kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 248 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5435
Witam,
Trenuje już 3 miesiąc FBW ale stało się to czego obawiałem się od początku czyli problem ze stawami. Niestety to jakaś wrodzona słabość i mimo moich usilnych starań (pilnowałem techniki, od 1-2 miesięcy używam kolagenu i siarczanu glukozaminy) kolana zaczęły dokuczać a dokładniej objawia się to strzelaniem i lekkim bólem oraz dziwnym dyskomforcie w ich okolicy także plecy w odcinku lędźwiowym dają czasem znać ale możliwe że w tym przypadku to przeciążenie mięśnia. Kontuzją nazwać tego nie można ale myślę że jak chwilowo nie przystopuje może do niej dojść. Dlatego planuje zrobić jakiś trening regeneracyjny myślałem jeszcze o zrobieniu przerwy ale to chyba zły pomysł.
Co myślicie o jakimś treningu ogólnorozwojowym tyle że z większą niż w FBW ilością powtórzeń w serii (10-15) tak bym mógł dać nieco wytchnienia stawom ?
Później oczywiście chce wrócić do FBW bo ten trening bardzo mi się podoba i zacząć od deloadu/resetu czyli w obniżyć obciążenie tak aby powoli je dokładając w przeciągu miesiąca dojść do swoich maxów i jechać dalej.
Aha i zapomniałem wspomnieć do FBW chce dorzucić bieganie żeby zrzucić trochę tkanki tłuszczowej której nabrałem już przed rozpoczęciem trenowania. Wcześniej robiłem masę bo ważyłem poprostu za mało żeby się odchudzać. Teraz chce to co zbędne zrzucić i wrócić do treningu masowego uważając żeby się nie zalać

Będę wdzięczny za każdą opinie,
pozdrawiam

Zmieniony przez - Kickers w dniu 2012-07-02 21:27:23

" Co wy tu robicie odkąd powstało życie ?"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Jedna i tylko jedna rada w twoim przypadku - lekarz i to ogarnięty. Niech cię oglądnie i zdiagnozuje potem można myśleć o planie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 248 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5435
Dzięki za odpowiedź. Do lekarza sie wybiorę ale póki co nie chce przerywać treningu. Jakieś inne pomysły?

" Co wy tu robicie odkąd powstało życie ?"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 444 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1865
jak viren - wybierz sie do lekarza i niech on ustali czy wogole mozesz cwiczyc na wlasna reke nic nie kombinuj

Na siłowni robię trening. Na treningu ćwiczenia, więc gdy widzisz mnie ze sztangą to nie mów że "on ćwiczy". Co najwyżej to wykonuję trening.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 248 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5435
Umówiłem się do ortopedy na poniedziałek.
Czytałem że problemy ze stawami można zniwelować przez trening (wymusza to regeneracje)
Nie mam zamiaru przesadzać z ciężarami, zreszta i tak niedługo lece do ortpedy. Ale załóżmy że to zwykłe przeciążenie, jaki trening sugerujecie na regeracje ?

" Co wy tu robicie odkąd powstało życie ?"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
taki,ktory wykonywales do tej pory. TRENING nie ulega zmianie-zmianie moga ulec niektore jego elementy,np.parametry na bardziej "przyjazne" stawom.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 248 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5435
A jakie parametry są przyjazne stawom ?
To mój trening, jak go zmodyfikować:
A
Przysiad:
5x 80kg
Wyciskanie na ławce:
5x 65kg
Wiosłowanie:
5x 50kg
Pompki-łokcie blisko tułowia:
3x Total 32
+Brzuch:

B
Przysiad:
5x 80kg
Wyciskanie w staniu:
5x 40kg
MC:
65kg
70kg
75kg
80kg
85kg
Drążek podchwytem:
3x Total 18
+Brzuch:

" Co wy tu robicie odkąd powstało życie ?"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 248 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5435
up

" Co wy tu robicie odkąd powstało życie ?"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 248 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5435
up.

" Co wy tu robicie odkąd powstało życie ?"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 248 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5435
up..

" Co wy tu robicie odkąd powstało życie ?"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

OCENA PLANU NA MASĘ

Następny temat

pierwsze treningi

WHEY premium