SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plywanie, jak poprawic szybkosc ???

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32894

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 170 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3614
Witam!
Mam maly problem, a mianowicie plywam wolno [ okolo 25 s. na 25 mentrow ], a chcem zejsc do 35-40 s. na 50 m. [ chcem zrobic mlodszego ratownika a tam trzeba sie wyrobic w czasie 40 s. na 50 m. ]
Przed wakacjami nie plywalem zaczesto [ prawie wogule, i z moim rychem oprocz grania w pile to terz nie bylo za kolorowo ]
Tak od ostatnich 5 miesiecy zaczelem uczeszczac na 4 treningi w tygodniu boksu, oprucz boksu zaczynam teraz uczeszczac na basen raz w tygodniu [ 30 min plywania ] i chodze na silke [ tylko raz w tygodniu ] i jak myslicie czy mam sszanse na zejscie o 15-10 sekund na 50 metrow o jezeli tak to w jakim czasie i jaki trening poleciacie
Moim ulubionym stylem jest zaba, i to wlasnie jej czas liczylem [ moze krallem szybciej by poszlo ale nie sadze ]
Inne testy na ratownika [ mlodszego ] raczej bym przeszedl bo plywalem 2 kilometry bez przerwy i udalo sie [ na egzaminie trzeba chyba przeplywac 1,5 z cholem i podwodym plywaniem terz nie bedzie raczej klopotwo ]
ps. Mam 16 lat, waze 69 kg, mam 182 cm wzrosu :)
Z GORY THX ZA ODPOWIEDZI :)

1)"Lepiej zeby mnie trzech sadzilo niz czterech nioslo"
2)"Najpierw człowiek nie lubi człowieka, a dopiero potem szuka argumentów"-Fight of Die.
3)"Postępuj zawsze tak,jakby to,co czynisz,miało być twoim ostatnim uczynkiem."- Elias Canetti

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img]SFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUB[img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

1)"Lepiej zeby mnie trzech sadzilo niz czterech nioslo"
2)"Najpierw człowiek nie lubi człowieka, a dopiero potem szuka argumentów"-Fight of Die.
3)"Postępuj zawsze tak,jakby to,co czynisz,miało być twoim ostatnim uczynkiem."- Elias Canetti

SFD FIGHT CLUB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Witaj



By poprawić szybkośc w pływaniu trzeba popracować nad kilkoma parametrami. Najlepiej jakbyś się skonsultował w tej kwestii z trenerem i on już by Cię odpowiednio pokierował.


Pierwszą istotną kwestią jest technika pływania a najlepszym sposobem na poprawienie techniki jest powolne pływanie całym stylem lub przy użyciu deski pływackiej z samą pracą rąk lub nóg, przy zachowaniu szczególnej koncentracji nad elementami technicznymi. Warto tutaj pracować również nad swoimi najsłabszymi partiami. Jeśli są to nogi, to pomocne bedzie pływanie z użyciem deski i praca samymi nogami.


Kolejną kwestią jest start i nawroty. Technika skoku do wody jest bardzo ważna i może poprawić nasz wynik na basenie. Warto więc szlifować ten element, by wszystko było dopracowane. Czasami nawet setne sekundy decydują o wygranej.

Dobrą metodą jest również wprowadzenie interwałów, a więc np.przepłynięcie 100m. szybkim tempem po czym robimy 60s przerwy i przepływamy kolejne długości. Dystanse i czas odpoczynku możemy dobierać tutaj pod siebie.


Zalecam jednak zapisanie się do klubu pływackiego i trenowanie pod okiem specjalisty.


Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2470 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14730
ja sie za bardzo na tym nie znam ale najlepiej chyba jak najwiecej pływac

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img]SFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUB[img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Kung-Fu Shaolin (Długa Pięść, Biały Żuraw)

Pozdrawiam, Paweł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
niewiem w jakim czasie chcesz urwac te 10-15s. posluchaj zabka jest najwolniejszym ze styli i jesli nietrenowales nigdy lub nietrenujesz plywania od dluzszego czasu to raczej niezejdziesz ponizej 40s na 50m lepiej sprubuj plywac kraulem bo to jest najszypszy ze styli. musisz tez plywac czesciej niz raz w tygodniu. im wiecejtym lepie (ja trenuje plywanie juz od 8 lat i ma treningi codziennie rano i wieczorem oprucz niedziel i zabka plywam na 50 m 36s hocaz przyznaje ze nielubie plywac tym stylem)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 170 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3614
O teraz zobaczylem ze mam na przeplyniecie 50 metrow 45 sekund a nie 40 [ zawsze cos :) ]
Tak myslalem ze raczej zabka nie dam rady :) i bede musial sie poduczyc plywac kraulem :) a najlepiej bylo by jak bym osiagnol czas 40-45 sekund na 50 metrow do wakacji [ pewnie w tedy zdawal bym na mlodszego ratownika ]
Zastanwiam sie czy jak ja cwicze boks i teraz bede jeszcze na silce cwiczyl to to mi nic nie daje w plywaniu ??? to znaczy ze jak cwicze takie sporty jak wyzej wymienilem to mi to nic nie da w szybkosci plywania ???
Z moimi czestrzymi wizytami na basenie bedzie cienko [ naprawde, brak kasy a przedewszystkim czasu ] moze wkleje jeszcze gdzies drugi basen ale na tym wszystko :(

1)"Lepiej zeby mnie trzech sadzilo niz czterech nioslo"
2)"Najpierw człowiek nie lubi człowieka, a dopiero potem szuka argumentów"-Fight of Die.
3)"Postępuj zawsze tak,jakby to,co czynisz,miało być twoim ostatnim uczynkiem."- Elias Canetti

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img]SFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUB[img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

1)"Lepiej zeby mnie trzech sadzilo niz czterech nioslo"
2)"Najpierw człowiek nie lubi człowieka, a dopiero potem szuka argumentów"-Fight of Die.
3)"Postępuj zawsze tak,jakby to,co czynisz,miało być twoim ostatnim uczynkiem."- Elias Canetti

SFD FIGHT CLUB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 216 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1964
a ludzie ja plywam troche. Chodze na basen 3 razy w tygodniu (moge 4). Dajcie moze jakis trening. Najbardziej chodzi mi o szybkosc w kraulu :)

Pozdrawia CZAMP

Pozdrawia CZAMP

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czesc Czamp!! chcesz zeby ktos podal ci trening do poprawy szybkosci w kraulu, ale to nie takie prosto musisz powiedziec jak dobrze plywasz (czas na 25m kraulem i na 50m) (ile przeplywasz na jednym treningu jesli mozna to tak nazwac) ile masz lat i wzrostu, jak podasz te informacje to mysle ze bede mogl ci pomoc. A i jeszcze jedno w jakim celu chcesz poprawic szybkosc w w jakim okresie czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 380 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17292
znalazlem gdzies w necie taki terning:
100 m rozgrzewki dowolnym stylem
4x25m rekami do kraula
4x25m nogami do kraula
2x50m kraulem
przerwy ok 10-15 sekund
wiesz i tam pozniej mozez sobie zwiekszac te cwiczenia czyli pozniej mozesz np.8x25m rekami pozniej nogami do kraula i pelnym kraulem 4x50.
Sam chce w tym roku zrobic mlodszego ratownika:) ale pozniej musisz miec te 40s na 50 m
pozdrawiam

"Staraj się być najlepszy,rób więcej niż możesz,kochaj przyjaciół,mów prawdę,bądź wierny i szanuj swojego ojca oraz matkę.Przestrzegając tych zasad będziesz panem samego siebie.Uczynią cię silnym,napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości"
Joe Weider
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 216 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1964
A wiec tak (z gory dzieki ze ktos w ogole odpowiedzial sogi dla was):
wzrost: 168 cm
waga 53-54kg
wiek: 16 lat
obecny czas na 25m(kraul): 16,7s (dzisiaj mierzylem)

Trzy lata bede chodzil na basen na pewno (dopoki jestem w liceum), ale chcialbym tak gdzies w pol roku albo rok Ile by sie dalo to zbic ??.


Pozdrawia CZAMP
1

Pozdrawia CZAMP

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1319
Na poprawę szybkości pływania ja radzę nic innego jak tylko pływać pływać i jeszcze raz pływac ... wiem to po sobie, przez dłuższy okres zaczęłam trenowac ten sport i wyniki z miesiąca na miesiąc poprawiają się w niezłym tempie (ja chodzę popływac 3-4 razy w tyg.) np. po m-cu "zbiłam 10 sekund jak dla mnie to dużo. Pływanie to sport w którym doskonałą forme osiąga się przez regularne ćwiczenie, ważne jest by płynąc ruchy nasze były "płynne" bez zbytniej " szarpaniny" hehe !To tylke co mogłabym powiedzieć na ten temat. Pozatym pomocne mogłyby się okazać także ćwiczenia mięśni ramion i nóg. Powodzenia !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czes Czamp twoj wzrost jest troche za maly jak dla sprintera ale i tak masz musze powiedziec dosc dobry wynik na 25m jak mozesz plywac 4 razy w tygodniu to bylo by bardzo dobrze. na basenie plywaj jak najwiecej nie tylko stylem ale tez cwiczeniami, samymi mogami i samymi rekami. a od czasu do czasu a najlepiej raz w tygodniu trening typowo szybkosciowy tzn. odcinki 25m i 50m w seriach po 8 8\(I seria 8*25kraulem dosc mocno tak na 19-20sekund z przerwa 15-20s II seria 8*25 kraulem juz bardzo mocno "kazde 25 jek najszybciej mozesz" z przerwą nawet do 45 sekund) oczywiscie niezapomnij o soloidnej rozgrzewce przed rozpoczeciem tych seri mozesz tez plywac takie zestawy rękami i nogami ((jak bedziesz mial jeszcze jakies problemy co do treningy to daj znac))
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 216 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1964
Wielkie dzieki !!!!!!!!!!!
Zaczne ostro trenowac ))))))) I mam nadzieje ze przysrosty beda. Zreszta musze powiedziec ze jak p-lywalem pierwszy raz ok wrzesnia to mialem 18,4 !!!!!! I bez zadnych specjalnych treningow do tej ppory zbilem do tych 16 )

A moze cos do dietki, zreszta duzo bialka pewnie i weglowodanow :)

Pozdrawia CZAMP

Pozdrawia CZAMP

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brzuch a Koszykowka

Następny temat

bezdech

WHEY premium