SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Planowanie na przyszłość ( sprzęt, trening) budowa masy mięśniowej

temat działu:

Trening w domu

Ilość wyświetleń tematu: 1063

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć jestem początkujący 187 67,5kg . Teraz chce w końcu na serio zbudować masę mięśniową i chce to zrobić na wolnych ciężarach (hantle,sztanga) w domu poprzez systematyczne zwiększanie ciężaru. Jestem ekto i mam już plan trenigowy..

Oto mój aktualny plan

Goblet squat ( nogi) 4 serie po 12 powtórzeń

Pompki ( klatka) 4 serie po 12 powtórzeń

Wiosłowanie sztangielkami w oparciu ( plecy) 4 serie po 12 powtórzeń

Wyciskanie sztangielkami ( barki) 4 serie po 12 powtórzeń

Uginanie ramion przy ścianie ( biceps) 2 serie po 12 powtórzeń

Wyciskanie francuskie leżąc ( triceps) 2 serie po 12 powtórzeń

Spięcia brzucha 3 serie po 25 powtórzeń.

Trening wykonuje z hantami tyle ile mogę i ile mam na razie obciążenia czyli około 10 kg na hantle mam jeszcze hantle nieregulowane 20-25kg jakoś, ale na razie robie tylko goblet squat na nimi. Mimo, że minęło dopiero 2 treningi ja już myślę jak zaopatrzyć się na przyszłość. I mam taki plan żeby kupić sztangę i obciążenie. Chce kupić sztangę żeby robić główne ćwiczenia na budowę masy jak przysiady ze sztangą, martwy ciąg, wiosłowanie, wyciskanie żołnierskie. Pytania

1Problem będzie z klatką bo nie mam ławeczki i stojaków, więc pomyślałem, że mogę robić floor press wyciskanie sztangi leżąc na podłożu . Nie będzie problemu by zbudować na hantlach klatkę piersiową na dwóch pufach dużych złączonych ?
2 Po 2 treningach chciałbym utrudnić Goblet Squat i Pompki w moim treningu. Czy plecak z obciążeniem żeliwnym lub książkami jest dobrą opcją czy to nie pasuje np. w Goblet Squat?
2 Pytanie jeszcze jaką kupić sztangę rozmiar długość do tych ćwiczeń co podałem ( przysiady,martwy ciąg,floor press,OHP) do pokoju jest w nim miejsce jak poprzesuwam stół czy łóżko, ale pokój jak pokój. Jaki rozmiar odpowiedni do domowych warunkach by to wykonać.
3 Jakie obciążenie na początek kupić. Jestem podłamany, że tak drogie obciążenie jest więc chyba wybiorę bitumiczne. Czy można na gryf nakładać obciążenie bitumiczne z żeliwnym bo mam trochę żeliwnego?
3 Ile brać kg na ćwiczenia dla początkującego martwy ciąg ,przysiady ze sztanga czy floor press jak biorę na razie 10 kg na hantle?
Dzięki



Zmieniony przez - lew23 w dniu 2016-09-21 10:43:29
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
1. floor pres ok, dodaj jeszcze dipsy
2. jak goblet sq to ciezar z przodu na klatce, sztanga 180 spokojnie wystarczy
3.szukaj używek , mozna wychaczyc z 3,5zł/kg
co do ciezaru ciezko to okreslic, na chwile obecna utrzymuj zapas 1-2 powtórzeń z prawidłowa techniką

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra znalazłem już oferty gryfu prostego na allegro z obciążeniami. Nie wiem który wybrać.
http://allegro.pl/zestaw-90kg-gryf-prosty-lamany-sztanga-obciazenie-i6392874328.html
http://allegro.pl/zestaw-60-kg-gryf-prosty-180-cm-sztanga-obciazenie-i6479590300.html
http://allegro.pl/zestaw-sztanga-obciazenia-30-kg-gryf-prosty-180cm-i5311520372.html

Trzy oferty.
1W jednym cena za 300 zł ale jest tam gryf łamany i więcej obciążenia. Ale gryf łamany jest do bicepsów i tricepsów w zasadzie a ja mam hantle, jednak tam jest 77,5 kg. Ale ja na razie biorę po 10 kg na hantle ! . Nie wiem czy aż tyle kupować.

2 W 52,5 kg obciążenia nie mam gryfu łamanego i mam miej obciążenia niż w 1 ,ale taniej o 100 zł taniej . Czy tyle mi na początek wystarczy żeby zbudować w miarę ok sylwetke, bo na razie jestem szczupły ektomorfik nie wiem czy te 52,5 kg wystarczy + 20 kg obciążenia żeliwnych mam na martwy ciąg czy wiosłowanie czy OHP na początek przez pierwsze miesiące.
3 Na taniej o jakieś 50 zł od 2, ale tam jest 20 kg obciążenie.
Zaciski sprężynowe są w 1 a w 2 i 3 gwintowane, a ja zawsze się męczyłem z zakręcaniem innym niż gwintowane ;/ .
Najbardziej według mnie dla mnie to 2, ale już mam ból głowy.


Zmieniony przez - lew23 w dniu 2016-09-21 14:31:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
czemu nei szukasz żeliwa i używek

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bo żeliwne używane są i tak droższe musiałbym zapłacić z 500 tys za 50 kg żeliwnych dzielone na 10,5,2,5,1,25kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
skoro w gre wchodzi kompozyt to bierz 2

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rower mechaniczny

Następny temat

Trening domowy + pływanie

WHEY premium