SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy do oceny

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 756

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 357 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7732
Witam. Ćwiczę ponad 2 lata, prosze o ocenę mojego planu treningowego.

Poniedziałek
Klatka
1. wyciskanie hantli na ławce skos górny chwytem neutralnym - 4s
2. wyciskanie hantli na ławce skośnej w dół/brama/butterfly - 4s
3. dipsy na poręczach - 3s

Barki:
1. wyciskanie sztangi na maszynie zza karku - 4s
2. unoszenie hantli bokiem - 4s
3. unoszenie hantli w opadzie tułowia - 3s
4. podciąganie sztangi łamanej wzdłuż tułowia - 3s

Środa:
Plecy
1. martwy ciąg z odkładaniem ciężaru - 4s
2. podciąganie się na drążku - 3s (tylko kilka razy, więc słabe ćwiczenie)
3. wiosłowanie jakieś (jakie proponujecie?) zawsze robiłem na maszynie w dość szerokim chwycie z nachyleniem z 65 stopni do podłoża.
4. wiosłowanie sztangielką w podporze przodem
5. ściąganie linki wyciągu w siadzie (jaki uchwyt dać?)
Nogi:
1. wypychanie ciężaru na maszynie - 4s
2. uginanie nóg w leżeniu - 3s

Piątek
biceps
1. uginanie ramion ze sztangą prostą - 3s
2. uginanie ramion z hantlami w siadze na ławce skośnej (w chwycie młotkowym) - 3s
3. modlitewnik ze sztangą łamaną - 3s

triceps
1. francuskie wyciskanie sztangi leżąc 3s
2. francuskie wyciskanie sztangielki siedząc/prostowanie ręki do tyłu w opadzie 3s -> co będzie odpowiedniejsze?
3. prostowanie ramion na wyciągu na linkach - 3s

Nie dałe na plecy ściągania wyciągu górnego, bo to ćwiczenie robiłem przez cały mój staż treningowy, co byście zmienili? Połączenie partii jest dobre? Chcę koniecznie biceps z tricepsem robić na osobnej sesji treningowej, gdyż priorytetem mym jest mianowicie bicepsik


Zmieniony przez - Bartass89 w dniu 2008-11-07 20:27:51

Zmieniony przez - Bartass89 w dniu 2008-11-07 20:30:36
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 883
do nóg musisz jeszcze dorzucic jakies cwiczenie na lydki bo niemasz rzadnego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 613 Wiek 12 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11615
Za duzo serii na barki , nielaczy sie plecow razem z nogami jesli chcesz koniecznie trenowac trica z bocem to moze sproboj treningu rozlozonego na 4 dni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 357 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7732
To z czym mam połączyć plecy jak nie z nogami? z Barkami czy z klatką? Myślę, że dobrze, gdy połącze nogi z plecami, bo w plecach jest martwy ciąg, które odpowiednio "rozgrzeje" nogi do treningu. Poza tym, gdybym miał łączyć z klatką lub z barkami, to miałbym tak, że 3x w tygodniu dostawałby triceps (na treningu z bicepsem, na treningu klatki/barków z plecami i na treningu barków/klatki z nogami). Po trzecie, barki muszą być odpowiednio rozgrzane do treningu, więc w mojej opinii będzie dobrze, że je będę robił po treningu z klatką. A co myślicie o reszcie?

Jakie dać ćwiczenie drugie na klatkę? Z chęcią rozwinąłbym dolne rejony klatki, a także wewnętrzne (część między piersiami).

Jakie dać wiosłowanie do pleców? Czy lepiej wiosłować oburącz czy jednorącz (izolować)? Lepiej wstawić yates rows czy wiosłowanie końcem sztangi?

Które ćwiczenie z tricepsu dac jako drugie, aby było na każdą głowę? Ostatnie ćwiczenie miałbym na linkach (chwyt młotkowy), lepiej robić 2 ćwiczenia na długą i 1 na krótką czy odwrotnie?

Zmieniony przez - Bartass89 w dniu 2008-11-08 16:09:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 357 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7732
Oceni ktoś? ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Torbiel-siłownia

Następny temat

Masywne pośladki !

WHEY premium