SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy do oceny.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 982

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 378
Witam, od około pół roku wziąłem się za siebie i systematycznie chodzę na siłownie.
Plan układam sobie sam z pomocą różnych poradników, porad oraz doświadczenia, które nabieram z dnia na dzień.
Co do diety- nie mam ściśle określonej, po prostu staram się zwracać uwagę na jedzenie, szczególnie te śmieciowe oraz jeść zdrowe tłuszcze, więcej produktów białkowych itp.
Prosiłbym o ocenę oraz ewentualne uwagi co do mojego planu, który jak myślę nie jest idealny. Prosiłbym również żeby wziąć pod uwagę stan mojego zdrowia, chodzi mi o to, że rok temu doznałem zerwania więzadeł krzyżowych, uszkodzenia łąkotki itp w prawym kolanie.

Poniedziałek: Klatka, Biceps, Brzuch
(Klata)
-WYCISKANIE SZTANGIELEK W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ (3serie/12powtórzen)
-ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ (3serie/12powtórzen)
-WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ (3serie/12powtórzen)
-WYCISKANIA POZIOME W SIADZIE NA MASZYNIE (3serie/12powtórzen)

(Biceps)
-UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM(Z „SUPINACJĄ” NADGARSTKA) (3serie/12powtórzen)
-UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJAC PODCHWYTEM (3serie/12powtórzen)
UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ NA „MODLITEWNIKU” (3serie/12powtórzen)

(Brzuch)
-200 BRZUSZKÓW
-UNOSZENIE NÓG W PODPORZE (3 serie/ 15 powtórzeń)
-SKŁONY BOCZNE (3 serie/ 15 powtórzeń)

Wtorek: Nogi
-Ćwiczeń jest dosyć sporo, są one zalecone od rehabilitanta. Głównie przysiady, krzesełka, maszyny i pod koniec treningu Bieżnia, Rowerek, Orbitreck

Środa: Triceps, Barki
-Jest to wstępny pomysł treningu, wcześniej robiłem biceps,klatkę i brzuch, ale 3 razy w tygodniu to za dużo.
-Po jednym ćwiczeniu na każdy akton a poźniej ćwiczenia na triceps.

Czwartek: Nogi
-(Jak we wtorek)

Piątek: Klatka, Biceps, Brzuch
-(Jak w poniedziałek)

Prosiłbym o uwagi jak i porady. Nie wiem co zrobić z innymi partiami mięśni, w szczególności plecami oraz przedramionami, ale myślę, że po pewnym czasie po prostu zastąpię któreś z aktualnych ćwiczeń. Pozdrawiam !


Zmieniony przez - krasnel w dniu 2015-02-11 20:59:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witaj,
zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, treningu przygotowanego przez naszych trenerów.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 669
W treningu klaty zmien część ćwiczeń wyciskania na płaskiej na skosy a rozpiętki daj na koniec. Bic i brzuch może być ale nie polecam ćwiczyć klaty i bica 2x w tygodniu bo nie dasz czasu mieśniom na regeneracje. Dodaj trening pleców, podciąganie, ciągi ,martwy ciąg. Rozpisz ćwiczenia na barki i triceps to coś doradzimy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 378
Rozpiszę jak będę miał chwilę, tylko po co ławeczkę płaską zamienić na ukos?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 669
Cwicząc na ławce poziomej trenujesz głównie srodkową część klatkii lekko dolną. Górna i dolna część klatki przez to nie otrzymuje odpowiedniego bodźca do wzrostu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 378
A co sądzisz o wykonywaniu tych dwóch ćwiczeń w jednym dniu, jeżeli będę ćwiczył klatkę piersiową raz w tyg?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rozciąganie po kontuzji

Następny temat

Redukcja a masa

WHEY premium