SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy dla 16 latka (Ocenienie + porady)

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1414

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

16

Waga

70kg

Wzrost

180cm

Staż treningowy

Brak (jezeli chodzi o silownie), dieta (5/10), znajomosc cwiczen (6/10), Ogolnie fizyczny (8/10 cwicze sporty od kolyski, ze to tak ujme).

Obwód pasa

76

Obwód klatki piersiowej

98

Obwód uda

57

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

Zaczne od tego, ze moja przeszlosc sportowa jest barwna i praktykowalem/cwiczylem wiele sportow takie jak: Gimnastyka (1 rok kiedy mialem z 8 lat - to dalo mi, ze jestem rozciagniety + znam wszystkie cwiczenia rozciagajace pojedynczych parti miesni), lekk

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

Brak

Stan zdrowia

BDB

Preferowane formy aktywności fizycznej

Silownia profesjonalna

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

Brak (jedynie ograniczam slodycze i tluste rzeczy. Staram sie jesc zdrowe rzeczy typu: biale mieso, ryby, jajka, ser pol tlusty, salatki, owoce, warzywa, platki, duzo mleka + duzo wody mineralnej)

Wrażliwość na stymulanty

Brak

Możliwosci finansowe

Tak mam

Cel/problem/opis

Chcialbym was poprosic o ocenienie mojego planu treningowego (zwiazany z silownia profesjonalna), plus jakies rady zeby zbudowac moje miesnie od podstawy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 210
Cos o sobie: Witam wszystkich. Jako to moj 1-szy post na tym forum chcialbym sie przedstawic :) Mam na imie Kacper i mieszkam w UK (to otwiera mi duzo drzwi to treningu). Moj cel na najblizsze lata jest nabrac tkanki miesniowej i po prostu stac sie duzy bo ten swiat jest za duzy, zeby byc malym :) Chcialbym zebyscie ocenili moj plan treningowy na najblizszy rok! Z gory dzieki.

Poniedzialek: Klata & Triceps
- ROZGRZEWKA - BIEZNIA + ROZCIAGANIE PARTI MIESNI CWICZONYCH
- ROZGRZEWKA - WYCISKANIE SZTANGI NA LAWCE POZIOMEJ 1x10 (mniejsze obciazenie)
- WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ 3x10
- PODCIAGANIE NA SZEROKIM DRAZKU 3x10
- ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ 3x10

- POMPKI W PODPORZE TYŁEM 3x10
- WYCISKANIE W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ WĄSKIM UCHWYTEM 3x10
- PROSTOWANIE RAMIENIA PODCHWYTEM NA WYCIĄGU STOJĄC 3x10
- NA KONIEC ROZCIAGANIE CALEGO CIALA.

Wtorek: Boks
- WSZYSTKIE CWICZENIA ZALECONE PRZEZ TRENERA

Sroda: Plecy & Biceps
- ROZGRZEWKA - BIEZNIA + ROZCIAGANIE PARTI MIESNI CWICZONYCH
- ROZGRZEWKA - WZNOSY BARKÓW ”SZRUGSY” 1x10
- PODCIĄGANIE SZTANGI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE) 3x10
- PODCIĄGANIE KOŃCA SZTANGI W OPADZIE 3x10
- ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT)3x10

- UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE-W PODPORZE O KOLANO 3x10
- UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM(Z „SUPINACJĄ” NADGARSTKA) 3x10
- UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ NA „MODLITEWNIKU”
- ROZCIAGANIE CALEGO CIALA


Czwartek: Boks
- WSZYSTKIE CWICZENIA ZALECONE PRZEZ TRENERA

Piatek: Barki & Kaptury
- ROZGRZEWKA - BIEZNIA + ROZCIAGANIE PARTI MIESNI CWICZONYCH
- WYCISKANIE SZTANGIELEK SIEDZAC 1x10 (lekkie ciezary)
- WYCISKANIE SZTANGIELEK SIEDZAC 3x10
- PODCIAGANIE SZTANGI WZDLUZ TULOWIA 3x10
- WYCISKANIE SZTANGI ZZA GLOWY 3x10

- SZRUGSY 4x10
- NIE MAM POJECIA CO JESZCZE MOZNA NA KAPTURY, WIEC PROSZE O POMOC!
- ROZCIAGANIE CALEGO CIALA


Sobota: Nogi
- ROZGRZEWKA - BIEZNIA + ROZCIAGANIE PARTI MIESNI CWICZONYCH
- PROSTOWNIE NÓG W SIADZIE 3x10
- WYPYCHANIE CIĘŻARU NA SUWNICY(MASZYNIE) 3x10
- ŚCIĄGANIE KOLAN W SIADZIE 3x10
- WSPIECIA NA PALCE W STANIU Z CIEZAREM 3x10
- WYPYCHANIE CIĘŻARU NA MASZYNIE/SUWNICY PALCAMI NÓG 3x10
- ROZCIAGANIE CALEGO CIALA


Niedziela: Wolne albo basen (zalezy od sil).

P.S
- BRZUCH TO MIESIEN NIE DO ZAWALENIA, WIEC BEDE GO KATOWAL CODZIENNIE :) MYSLALEM O JAKIMS PROGRAMIE DO CWICZEN, CHOCIAZ ZWYKLE TRADYCYJNE CWICZENIA TEZ SA DOBRE :) OCZYWISCIE JAKIS JUZ TAM PLAN JEST.
*PRZED KAZDYM TRENINGIEM BRZUCHA NALEZY MU SIE MASAZ (MAM ZAKUPIONA MASZYNE DO MASOWANIA, BARDZO DOBRZE ROZGRZEWA MIESNIE)
**BOCZNE BRZUSZKI 2x25 2x25 - NA POCZATEK!
***CWICZENIA NA DOLNA PARTIE BRZUCHA (MYSLE, ZE SIE POSLUZE PILKI FITNESS) 4x25
****GORNE MIESNIE BRZUCHA (SPECIA + BRZUSZKI) 4x25

1) Jak wiadomo nie ma nic bez diety. Posilki 4 razy dziennie bogate w bialko i witaminy (Diete do ocenienia dodam jak bede mial czas do jej zrobienia). Plus, duzo duzo wody!

2) Suplementy: Wiem, ze suple to nie jest glowny posilek tylko dodatek jako bonus do diety, zeby uzupelnic braki w naszej diecie. Na poczatek myslalem o jakis mocniejszych witaminach. Po 4 miesiach cwiczenia na czysto mam zamiar kupic jakas dobra kreatyne dobrej marki bogata dobrej jakosci bialka. Plus moze BCAA. Z tym tez mozecie poradzic, zawsze chetnie wyslucham opini.

3) Genetyka/zdrowie: Ogolnie mam bardzo dobra genetyke. Twarde i grube kosci do tego jestem dobrze zbudowany (rozwijam sie prawidlowo). Jestem zdrowy i nie ma zadnych przeciwskazan do takiego typu wysilku.

CZEKAM NA SZYBKIE ODPOWIEDZI! NA WSZYSTKIE PYTANIA CHETNIE ODPOWIEM, PORADY WELCOME!

P.S
Zdjecia dodam w przeciagu 24h! :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Brzuch też mięsień - tez potrzebuje regeneracji. Ćwicz go 3 razy w tygodniu, albo co drugi dzień
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 210
No tez prawda. W takim razie brzuch co drugi dzien. Co kolego myslisz o moim planie treningowym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
na barki:
- PODCIAGANIE SZTANGI WZDLUZ TULOWIA 3x10
- WYCISKANIE SZTANGI ZZA GLOWY 3x10


do wymiany, jak wyciskasz to z klaty, podciaganie totalnie do kosza.

PODCIAGANIE NA SZEROKIM DRAZKU 3x10 ?
na klate? na nogi daj przysiad/wykroki
na plecy brak martwego i podciąganie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 210
Okej. Co myslisz o maszynie tak zwanej "barkownicy"? To moge zamienic zamiast podciagania sztangi. A zamiast wyciskania to moze unoszenie sztangielek bokiem w gore? plus unoszenie sztangielek w opadzie tulowia?
Co do drazku to moze zamiast jego dac krzyzowanie linek wyciagu w staniu? Ogolnie cwiczenie na cala grupe miesni piersiowych to akurat, jak myslisz?
Jeszcze nie chce robic martwego bo obciaza kregoslup a w moim wieku to jeszcze nie chce go tak obciazac :)
Masz jeszcze jakies uwagi? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ogranicz maszyny do minimum. Ćwicz na wolnych ciężarach.
Rób martwy tylko dobrze technicznie i nie wal nie wiadomo ile ciężaru. Wykonując martwy ciąg pracują prawie wszystkie mięśnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 210
Okej, da sie zrobic :) Gdzies za pare godzin wstawie swoje zdjecia, zeby pokazac na czym chwilowo stoje, ze to tak ujme i jeszcze bede mial pare pytan, ale to pozniej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 210
1













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 210
Aktualnie moja forma jest pokazana na zdjeciach. Jakies uwagi? Nad czyms szczegolnie popracowac czy cos? :) Prosze o opinie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 210
Nie chcialem zakladac nowego tematu, ale mam male pytanko. Patrzac po mojej sylwece powinienem jeszcze troche sie odchudzic (pare miesiecy wazylem 80kg, teraz 70kg) czy juz powinienem zbierac czysta mase? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
powoli można masować :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan

Następny temat

FBW do oceny

WHEY premium