SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy - kolejność ćwiczeń

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2143

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

25

Waga

79

Wzrost

181

Cel treningowy

Masa, barki + klata

Staż treningowy na siłowni

3 lata

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Ławka, sztangielki, gryf prosty oraz łamany, modlitewnik

Dieta

Jest

Zażywane suplementy

Nitrobolon, MC3, BCAA

Ostatnio przerabiany plan

FBW
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 359
Proszę o sugestie odnośnie planu, priorytetem są barki oraz klata. Mam wątpliwości odnośnie kolejności ćwiczeń. Mój ostatni plan to różne modyfikacje tego - https://www.sfd.pl/FBW_do_oceny-t548371.html Przyznam szczerze że od października było trochę obijanki, ciągłe treningi wznowiłem w styczniu. Planowany trening to FBW 3x/tydzień.

Aktualne wymiary:
Biceps: 36
Klata: 105
Barki: 123
Udo: 61
Pas: 91
Przedramie: 30
Łydka: 39

A
Wyciskanie sztangi sprzed głowy 2x
Pompki wąskim rozstaw, nogi na podwyższeniu 4x
Wiosłowanie podchwyt/nachwyt 2x
Francuskie w leżeniu 2x
Uginanie ramion ze sztangą (łamana) stojąc 2x
Przysiady ze sztangielkami/bułgarskie 3x

B
Wyciskanie sztangi zza karku 3x
Wyciskanie płasko 3x
MC 3x
Wyciskanie sztangielek siedząc 2x
Przysiady wykroczne 3x
Francuskie siedząc 2x

Chcę zastosować progresję ciężaru, wszystkie ćwiczenia 10-12 powtórzeń w każdej serii, jeżeli uda się 12 we wszystkich seriach na daną partię, zwiększam obciążenie w kolejnym treningu.

Odnośnie suplementów planuję:
BCAA DT: 10g przed i po treningu
Nitro DT: 30g przed
CM3 DT: 4kps po
CM3 DNT: 4kps (po obiedzie?)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
henley

Plan do korekty ale najpierw .

obciażenie robocze w podstawowych ćwiczeniach ( przysiad, martwy, wyciskanie )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 359
Wyciskanie 60-70
Martwy 90
Przysiad - brak warunków
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Przysiad - brak warunków

dlaczego nie posiadasz stojaków to jak wyciskasz ?? to król ćwiczeń .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 444 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1865
pamietaj ze priorytetem powinny byc nogi i plecy a nie jakis 'zestaw plazowy' typu klata barki biceps itd

Na siłowni robię trening. Na treningu ćwiczenia, więc gdy widzisz mnie ze sztangą to nie mów że "on ćwiczy". Co najwyżej to wykonuję trening.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 359
Stojaki posiadam, problem w tym że są niskie, jestem w stanie wziąć w przysiadzie tyle ile wyrwę / podrzucę, tak więc za często nie wykorzystuję tego ćwiczenia.

@paragraf15 z całym szacunkiem, ale jak dla mnie priorytetem są partie które chcę poprawić. Być może dla rasowych kulturystów jest właśnie tak jak piszesz, ale w moim przypadku jestem bliżej celu niż dalej. Zaczynałem od wagi 63kg i myślę że okolice 85 będą dla mnie idealne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 444 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1865
wlasnie o to chodzi ze to nie powinien byc priorytet dla 'rasowych kulturystow' tylko dla kazdego bo to sa najwieksze partie ciala ktore w duzej mierze odpowiadaja za jego sile

Na siłowni robię trening. Na treningu ćwiczenia, więc gdy widzisz mnie ze sztangą to nie mów że "on ćwiczy". Co najwyżej to wykonuję trening.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
henley

wykonuj przysiad ( jest wiele odmian które bedziesz wstanie wykonać )

priorytety to możesz sobie ustalać jak bedziesz miał z 3-5 lat stażu i ciagłego systematycznego treningu inaczej to śmiech ( traktuje na siłowni jako żart kiedy ludzie z twoim poziomem wytrenowania mówią o priorytetach )

NOGI I PLECY to nie tylko estetyka ale także zdrowie teraz , jak bedziesz w wieku średnim i wieku podesżłym ROZUMIESZ nieproporcjonalna rozbudowa ciała wiąże sie nie tylko z brakiem estetyki ale poważnymi urazami i kontuzjami w przyszłości .

Poza tym trening tych partii powoduje ogromny wyrzut hormonów ( wzmaga anabolizm ) i rośniesz cały .

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 359
Przysiady jak widać w planie wykonuję, również plecy zostały uwzględnione, nie olewam tych partii mięśniowych. Odnośnie dysproporcji to właśnie z tego powodu chciałem skupić się na ww partiach, posiłkując się m.in. tym https://www.sfd.pl/IDEALNE_PROPORCJE-t67714.html

Jakie zmiany proponujecie w planie zgodnie z tym co piszecie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
henley

przeczytaj jeszcze raz o czym my piszemy a o czym jest w tym artykule .

dysproporcja siłowa to co innego niż dysproporcja estetyczna ciała .

Po za tym do uzyskania podstawowej sprawności fizycznej nie powinneś takich tematami zawracać sobie głowy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 359
Jakie zmiany proponujecie w planie zgodnie z tym co piszecie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Duże spadki, czym to może być spowodowane ???

Następny temat

Trening dla 14-latka z otyłością

WHEY premium