SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy FBW do oceny.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 899

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 40
Cześć.
Mój staż treningowy to zaledwie 4-5 miesięcy. Od 3 tygodni wykonuję trening FBW i chciałbym poznać wasze opinie na jego temat.
Wpierw trochę o mnie. Mam 23 lata, 176cm i 85kg. Jestem endomorfikiem, łatwo łapię fat. Moim celem jest najpierw nabranie siły/masy a później za kilka miesięcy redukcja i wyrzeźbienie. Mam dostęp do siłowni, możliwość uprawiania przeróżnych aerobów itd.
Zacząłem ćwiczyć FBW i wygląda on tak:
3x w tygodniu to samo, wtorek, czwartek, niedziela:

Seria treningowa to zawsze 60-70% ciężaru właściwego więc nie będę tego pisał przy każdym ćwiczeniu:

- Przysiad ze sztangą na barkach 1 seria treningowa i 3 właściwe x 10 powtórzeń (zaczynałem od 50kg jestem na 65kg)
- Rumuński martwy ciąg 1 treningowa i 3 właściwe x 10 powtórzeń (zaczynałem od 70kg jestem na 85kg)
- Wyciskanie na klatę na prostej 1 treningowa i 3 właściwe x 10 powtórzeń (zaczynałem od 55kg jestem na 65kg)
- Wiosłowanie 1 treningowa i 3 właściwe x 10 powtórzeń (zaczynałem od 40kg jestem na 50kg)
- Wyciskanie na barki tyłem stojąc sztangą prostą 1 treningowa i 3 właściwe x 10 powtórzeń (zaczynałem od 30kg jestem na 35kg - strasznie męczy mnie to ćwiczenie i jest dla mnie najtrudniejsze, nie wiem czemu)
- Biceps, uginanie ramion sztangą łamaną stojąc - 1 treningowa i 3 właściwe x 10 powtórzeń (zaczynałem od 20kg jestem na 32kg)
- Triceps - pompki na wąsko 4 serie x 10 powtórzeń

Taki trening obrałem sobie na 2-2,5 miesiąca i chciałbym żebyście wypowiedzieli się czy mniej więcej wszystko jest ok.


Dietę mam wysokobiałkową, low carb, praktycznie węgle tylko przed treningiem, dużo kurczaka, tuńczyka i innych ryb, warzyw, twarogu, jednak czasami zdarzy mi się zjeść kebaba. Pracuję nad tym by się nie zdarzało.
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1017 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1578
-Przysiad
-Rumuński martwy ciąg
-Wyciskanie leżąc
-Wiosłowanie
-Wyciskanie na barki
-Podciąganie nachwytem lub podchwytem

Po co dajesz tyle ćwiczeń na biceps i triceps nie liczy się ilość tylko jakość , jeśli go skatujesz to ci nic nie urośnie .

Trening czyni mistrza ! Interesuje się kulturystyką naturalną , Piłka nożna-stoper , bramkarz -Love .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 40
Jak tyle? Jedno ćwiczenie na biceps i jedno na triceps. Nie umiem się podciągać na drążku więcej niż 2 razy jeszcze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1017 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1578
triceps pracuje przy barkach i wyciskaniu leżac , biceps wiosło i podciąganie więc w czym masz problem ?

Trening czyni mistrza ! Interesuje się kulturystyką naturalną , Piłka nożna-stoper , bramkarz -Love .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 40
W podciąganiu, jestem za ciężki i za słabe mam ręce do tego, ale próbuję się podciągać, tylko nie zawsze jest ktoś kto mnie asekuruje, dlatego wybrałem inne ćwiczenia na biceps i triceps. Ale prócz tego wszystko jest okej? Liczba powtórzeń, serie itd.?

Zmieniony przez - pantymrat w dniu 2012-06-28 11:00:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 40
Teraz mam pytanie z innej beczki, jak widać w moim treningu 3x w tygodniu ćwiczę MC. Po wczorajszym treningu 3 serie ciężarem 90kg ostatnie powtórzenie ostatniej serii dociągnąłem do połowy i puściłem chwyt. No ok, dokończyłem trening innych partii i dzisiaj wzdłuż kręgosłupa kosmicznie bolą mnie mięśnie, nie wiem czy coś naderwałem czy to zwykłe zakwasy. Co sądzicie? Robiłem jeszcze później m.in. barki stojąc, gdzie też pracowały plecy, klatę na płasko itd.
Ból odczuwam jak schylam się i nie napinam mięśni pleców. Jak je napinam to nie czuję bólu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Od czego zaczac, trening w domu

Następny temat

Nowy plan treningowy-pomoc w ułożeniu

WHEY premium