SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 913

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

15

Waga

68

Wzrost

180

Cel treningowy

Głównie masa mięśniowa, troszke rzeźby

Staż treningowy na siłowni

2 miesiące na atlasie, potem troche z przerwami + brzuch raz na jakiś czas

Uprawiane inne sporty

Piłka Nożna, Biegi, być może dojdzie Karate

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Atlas (zdjęcie w załączniku) 2 hantelki (5kg) drążek wielofunkcyjny

Dieta

sporo jem ze względu na aktywność fizyczną

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

skolioza (dlatego bez podciągania na drążku, martwego ciągu jakiegoś itp.)

Zażywane suplementy

żadne

Ostatnio przerabiany plan

własny

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

rozpiętki 40 kg (jednorazowo) A tak jak ćwicze to 25kg-30kg Wyciskanie to cały ciężar (50 kg) Zarówno jednorazowo jak i w treningu nakładam wszystko, wyciskanie wyciągu górnego to wąskim uchwycie wszystko dam rade (50 kg) ale trenuje tak 40 kg, a w szerok
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118
Chce abyście ułożyli mi plan treningowy. Najwięcej czasu mam w weekend (piątek sobota niedziela) jeszcze troche wi.ęcej czasu mam w poniedziałek i środe. Wtorek i Czwartek troche mniej, ale też cos moge robić. Mam atlas, hantelki 5 kg i drążek (głownie słóży mi do mięśni brzucha, ewentualnie pompek) sprzęt dość ubogi, no ale domowy. Chce zrobić mase, głównie klate, barki i ramiona (biceps triceps) oczywiście plecy i brzuch też. Brzuch chce tronować robiąc abs2, nogi nie koniecznie, ale chce biegać, trenuje bieganie, chciałbym biegać ze 4 razy w tygodniu tak po 40 min. Dodatkowo 2 razy w tyg mam piłke nożną +raz w tygodniu mecz. Byc może dojdą jeszcze 2 treningi karate ale zobaczymy, jednak to nie przeszkadza mi w siłowni i jak najbardziej chce trenować. Proszę o jakieś sensowne ułożenie planu + w jakie dni mam biegać itp. na tym sprzęcie co mam.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
skolioza (dlatego bez podciągania na drążku, martwego ciągu jakiegoś itp.)

Czemu bez drążka ?

Co powiedział lekarz odnośnie ćwiczeń ? Jakich masz unikać ? Co z rehabilitacją ?

Nogi muszą być.

Na tym atlasie to długo nie poćwiczysz.

ABS'y itp. sobie daruj na początek.

Nie za dużo tego wszystkiego w tygodniu ?

Zmieniony przez - Viren w dniu 2012-10-23 16:17:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118
znaczy na atlasie wszystko mogę robić, podciągając się na drążku nierównomiernie podnosze barki więc nie za bardzo mogę to robić, chodzi głownie żeby dobrze wykonywać ćwiczenia, żeby nic nie szarpć, i przy ćwiczeniach nie krzywić kręgosłupa, A na brzuch co lepszego proponujesz ? A dam sobie rade myslę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118
A jeszcze dodam, że robie tak koło 40 poppek jednocześnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Nie odpowiedziałeś na wszystkie moje pytania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118
Chodziłem na rechabilitecję, w mojej miejscowości jest szpital, który się tym zajmuje. Ale ta wada jest prawie niezauważalna,no lekarz widzi, ale tak to nie widać nawet. To jak ułożyłbyś mi plan ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
tutaj nikt ci planu nie ułoży możesz dostać radę sugesteię pomoc.

moja rada sprzedaj atlas kup ławeczkę obciążenie jeśli zamierzasz coś osiągnąć.

musisz mieć odpowiedz lekarska czy mozesz wykonywac trnng siłowy.

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118
Według mnie jak się ma chęci to można na samych pompkach i drążku coś osiągnąć. Atlasu nie sprzedam. Może kiedyś kupie ławeczkę. A co do treningów na razie żadnych podpowiedzi nie otrzymałem. Po coś atlas wymyślono, więc chyba da się na nim ćwiczyć. A ja jakimś profesjonalistą nie jestem, więc myślę, że atlas, hantelki, drążek i odrobina wolnego czasu i chęci wystarczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
coś - ale nie za wiele

np bardzo mocna chcąc muru głową nie rozbijesz - bez obrazy

wiesz jest kilka poziomów aktywacji mięśnia i ćwiczenia na takich urządzeniach wypadają bardzo nisko... pozatym nie zrobisz podst boów na tym...

Zmieniony przez - w8mp250 w dniu 2012-10-24 19:07:30

Be the best version of You!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia a stawy

Następny temat

tak jak wszyscy - plan

WHEY premium