SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan na mase-do sprawdzenia

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1858

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cwicze od trzech miesięcy teraz chciałbym zacząc cwiczyc na mase i ułozyłem taki planik, i czy jest wporządku?

Poniedziałek:
(klatka)
- wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 14/12/10
- rozpietki na ławce płaskiej 10/10/10
(triceps)
- wyciskanie hantla za głowy 10/10/10

Środa:
(plecy)
- podciaganie na drązku 3 serie na max
- Podciąganie sztangi w opadzie 14/12/10
- szrugsy 14/12/10
(biceps)
- uginanie sztangi stojąc 10/10/10
- uginanie ramion z hantlem stylem młotkowym 10/10/10
(przedramie)
- rozciąganie expendera nachwytem i podchwytem 10/10/10

Piątek:

(nogi)
- przysiady 16/14/12
- wspiecia na palce 16/14/12/12
(bark)
- unoszenie hantla przodem 12/12/12
- unoszenie hantla bokiem 12/12/12
- unoszenie hantla tyłem w opadzie 10/10/10

Czy zapas ruchu w danej seri ma duzy wpływ na rozwijanie masy , o ile sie nie myle ten zapas powinien wynosic jakies 3-5 ruchów.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
"Nie wiem czy jako początkujący powinienem robic ten martwy ciąg ,przeciez prostownik dostaje tez przy przyciąganiu sztangi w opadzie i przy przysiadach."

mozesz robic jednak najlepiej sama sztanga przy dokladnym 'pilnowaniu' techniki... przy przyciaganiu sztangi i przy przysiadach prostownik pelni fukncje stabilizujaca caly tulow, nie cwiczysz go wtedy... wlasnie MC ma odpowiadac za zwiekszenie masy i sily prostownikow...
jezeli sie boisz mozesz oczywiscie robic unoszenie tulowia z opadu...

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
zapas ruchu powinienes miec na jeszcze okolo 2 powtorzenia...

ulozenie - poprawne
nie wiem jakim sprzetem dysponujesz... jednak postaram sie ewentualnie poprawic

klatka - mozesz dodac jedno cwiczenie, np wyciskanie na skosie w gore 3 serie (12,10,8)

triceps - mozesz dac na koniec pompki w podporze tylem 3 serie x max, wyciskanie hantla tylem daj w powt. 12,10,8

plecy - daj cos na prostowniki - wyprosty tulowia w opadzie 3x15

biceps - w obu cwiczeniach progresja

przedramie - nie wiem jak to cwiczenie mialo byc wygladac ? moze rob normalne uginania nadgarstka nachwytem badz podchwytem

nogi - doloz jszcze jedno cwiczenie na czworoglowe - np uginania w siadzie i daj na poczatek 3 serie (12 powt) w serii do przysiadow dodaj jeszcze jedna serie schodzaca

barki - ok

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wszedzie podają zeby w cwiczeniach izolowanych był ciezar stały i od 10 do12 ruchów ,mówisz ze zwiekszanie ciezaru bedzi lepsze (trening na mase)
Nadgarstki uginam rozciągając expender a efekty są chociaz by w sile scisku.
Co do klaty nie wiem czy wytrzymam tyle chyba ze z duzo mniejszym ciezarem , lepiej głową w dół czy do góry?

Najwiekszy problem mam z hantlami mam tylko 3kg , 4kg, i 10kg bez regulacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
oczywiscie zgadza sie co do tych izolowanych - u ciebie izolowane to:

rozpietki i unoszenia sztangielek w barkach... reszta nie bardzo poza tym nie zawsze w izolowanych trzeba stosowac staly ciezar...

- ok skoro mozesz nie wytrzymac, to albo zmniejsz ciezar albo poprzestan na tylu cwiczeniach i ewentualnie dodaj jedna seri do wyciskania na klatke...

- no z tymi hantlami to w przyszlosci problem bedzie... a jak jest ze sztanga?

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ze sztangą nie ma problemu praktycznie kazdy ciezar w przedziale 5,5-43,5
A z hantlami to juz jest problem a 2 hantle z regulacją sa bardzo drogie.
Na klate tą 4 serie chciałem dodac w nastepnym cyklu ale jesli jest mało dołoze ją teraz.Dzieki za te porady kiedys ci sie odwdziecze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sorka zapomniałem jeszcze o jednym cwiczeniu na klate
-przenoszenie hantla za głowy w poprzek ławki 14/12/10
to z tym juz by było bez pąpek tyłem na podpoze,bo to tez zmusza trica do spiecia,
czy moze lepiej dodac jedną serie wyciskania,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
w takim razie... hmmm... no tutaj to sztangielek na sztange to za bardzo nie zamienimy... ewentualnie tylko w barkach w unoszeniu przodem... jezeli te sztangielki waga ci nie pasuje w ktorychs cwiczeniach to napisz i wtedy postaramy sie wybrac jakies inne cwiczenie gdzie mozna by uzyc np. sztangi

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
ok, w takim razie mozesz zostawic 3 serie wyciskania i dac to przenoszenie... chociaz jest to dla mnie cwiczenie ktorego poczatkujacy nie powinien wykonywac, jednakze jesli chcesz mozesz dodac

Zmieniony przez - Seewy w dniu 2004-07-10 22:43:09

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na barki mi pasuje 4kg wystarcza ,na bica i trica bede stosował progresje bo chyba tylko to go ruszy , odkąd zacza łem cwiczyc na powaznie tylko w bicu nie miałem zakwasów a jest to spowodowane tym iz miałem w domu jakies 5 lat temu hantla 5kg i tak sobie nim machałem pózniej go przerobiłem na 10 i tez sobie nim cwiczyłem ale tylko na bica i musze powiedziec z przykroscią ze tyle samo wycisne co wezme na bica tak ok. nawet wiecej dygne na bica I co ty na to?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
w takim razie - na bica jezeli 'nic go nie ruszy' - przerzucmy sie na sztange i wtedy najpierw uginanie ramion stojac, a potem moze byc modlitewnik, w obu cwiczeniach zastosuj progresje...

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Seewy poprawiłem ten plan teraz powinien byc dobry.
Poniedziałek:
(klatka)
- wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 14/12/10/8
- rozpietki na ławce płaskiej 10/10/10
(triceps)
- wyciskanie hantla za głowy 12/10/8
- papki tyłem 10/10/10
Środa:
(plecy)
- podciaganie na drązku 3 serie na max
- Podciąganie sztangi w opadzie 14/12/10
- martwy ciąg 14/12/10
- szrugsy 14/12/10
(biceps)
- uginanie sztangi stojąc 12/10/8/6
- uginanie ramion z hantlem opierając ręke o noge 8/8/8 narazie tak jak skombinuje jeszcze jakies hantle to zmienie
(przedramie)
- rozciąganie expendera nachwytem i podchwytem 12/12/12

Piątek:
(nogi)
- przysiady 16/14/12/10
- wspiecia na palce 16/14/12/12
(bark)
- unoszenie hantla przodem 12/12/12
- unoszenie hantla bokiem 12/12/12
- unoszenie hantla tyłem w opadzie 10/10/10

Nie wiem czy jako początkujący powinienem robic ten martwy ciąg ,przeciez prostownik dostaje tez przy przyciąganiu sztangi w opadzie i przy przysiadach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból w przegubie po treningu bicepsa...!

Następny temat

Brzuch - chce miec kratke

WHEY premium