SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan na mase

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1631

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 227 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1969
Mam 183cm wzrostu, 80kg. To moj poczatek z treningami. Przez 6 tygodni 3 razy tyg chodzilem na silownie(75 min), robilem 12-15 cwiczen na wszystkie partie, 2 serie po 15 powtorzen - lajtowo. Teraz chce zaczac tr. na mase. Przegladalem atlas i wybralem proste, nie kontuzjogenne cwiczenia (tak mi sie wydaje). Prosze o ocene i sugestie.

Dzien I
klatka:
-lawka plaska 5serii 12/10/8/8/6
-lawka skos,gora 12/10/8/8/6
-lawka skos,dol 12/10/8/8/6

triceps:
-zciaganie wyciagu gornego(trojkat) 12/10/8/8/6
-zciag. wyc. gor.(linki) 12/10/8/8/6

plecy:
-podciaganie konca sztangi w opadzie(litera T) 12/10/8/8/6
-podciaganie konca sztangi w opadzie(uchwyt rownolegly) 12/10/8/8/6
-sciaganie drazka wyciagu gornego nachwytem 12/10/8/8/6


Dzien II
biceps:
-sztanga lamana na modlitewniku 12/10/8/8/6
-sztanga prosta 12/10/8/8/6
-hantle z supnacja nadgarstka 12/10/8/8/6

nogi:
-wypychanie na suwnicy(uda) 12/10/8/8/6
-suwnica(lydki) 12/10/8/8/6
-przysiady ze sztanga na barkach 12/10/8/8/6
-prostowanie nog w siadzie 12/10/8/8/6
-wspiecia na palce w siadzie 12/10/8/8/6


naramienne i kaptury:
- unoszenie sztangielek bokiem w gore 12/10/8/8/6
- podciaganie sztangi wzdluz tulowia 12/10/8/8/6


DzienIII
klatka tak jak dzien I

tric jak I

plecy:
- przyciaganie linki wyc dolnego w siadzie plaskim 12/10/8/8/6
- sciaganie drazka wycigu gornego podchwytem 12/10/8/8/6


Przy wszystkich cwiczeniach stosunek ciezaru w kolejnych seriach wyglada tak 1,2<3,4<5. na brzuch zostawiam sobie 6 weidera.

Nie wiem, czy dobrze robie wykonujac tyle serii, moze lepiej 4, albo 3 ale z wiekszym obiazeniem? Z gory dzieki

"Zero uwag - 3 setki - Hayabusa"
"W kaskach nas dwoch, budzik na dwustu, witaj w krainie glupcow. Na polu nawierzchni rzadza milimetry..."
"Za nami policja, my zwiekszamy dystans, bo nie zatrzyma nic nas w drodze do raju..."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 227 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1969
Juz sprawdzilem. Dzieki, wiem wszystko co chcialem wiedziec. Skorzystam z twojego planu, bardzo mi podchodzi. Sog dla ciebie niekwestio

"Zero uwag - 3 setki - Hayabusa"
"W kaskach nas dwoch, budzik na dwustu, witaj w krainie glupcow. Na polu nawierzchni rzadza milimetry..."
"Za nami policja, my zwiekszamy dystans, bo nie zatrzyma nic nas w drodze do raju..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 123 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 672
jesli to pocztek to rób płaska + hantelki skos i rozpietki , mozesz dać "francuskie wyciskanie" sztangą.dobre tylko dobrze sie rozgrzej i bedzie ok ,a jesli tego nie chcesz to spruboj jedno cwicznie z prog a nastepne bez niej np wyciskanie z prog a potem uginanie młotkowe za głową
takie drobne sugestie ... bo w tym planie jak na pocztek to za duzo progresji pozatym rób 12/10/8/8 więcej nie oznacza lepiej ...
plecy: mozesz cwiczyć na łąwce rzymskiej bez obciazenia niz ci sie nie stanie
bic; odpusc se narazie ten modlitewnik gryf prosty a potem hantelki i narazie bez progresji dobre tez gryf prosty nachwytem
nogi: suwunica i przysiad .... narazie węs się za jedno radze na pocztku suwunica skoro chcesz nie kontuzyjne i wspiecia na palce tez daj jedno cwiczenie



Chyba jesteś troche pod wpływem mitu ze jak bedziesz intesywniej i czesciej cwiczył tym szybciej zyskasz na masie... bład na pocztku cwicz technike popracuj nad dietą regenracja i nie tyle progresji po co to ? z czasem bedziesz zwikszał intesywnosc treningów narzie odpuśc stracisz motywacje i bedzie .... cwicz tez jedna patrie na tydzień...i gdzie
tu u licha sa barki ? pozatym dzień 3 przeładowany .... ja mówie poczytaj troche... ambicje duze mało wiedzy

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 227 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1969
Panie M kumam o co ci chodzi. dlatego wlasnie pytam, czy te 4 serie to nie przegiecie... Pytalem kolesia na silce i polecal (tak jak na SFD) zeby na poczatku "kariery" :) robic najprostsze cwiczenia i takie z pewnoscia sa :) dzieki za wszystkie rady, a mozesz mi wytlumaczyc czemu mam odpuscic modlitewnik?

"Zero uwag - 3 setki - Hayabusa"
"W kaskach nas dwoch, budzik na dwustu, witaj w krainie glupcow. Na polu nawierzchni rzadza milimetry..."
"Za nami policja, my zwiekszamy dystans, bo nie zatrzyma nic nas w drodze do raju..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 227 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1969
oczywiscie pomylka, na poczatku nie bylem pewien czy 5 serii to nie przegiecie

"Zero uwag - 3 setki - Hayabusa"
"W kaskach nas dwoch, budzik na dwustu, witaj w krainie glupcow. Na polu nawierzchni rzadza milimetry..."
"Za nami policja, my zwiekszamy dystans, bo nie zatrzyma nic nas w drodze do raju..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1582 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20465
dzien 1

klatka:
-wyciskanie na skosie góra hantli 4 serie po 10 pow
-wyciskanie na płąskiej sztanga 4 serie po 8 pow
-poręcze 4 x max

triceps:
-zciaganie wyciagu gornego(trojkat) 4serie po 12pow
-zciag. wyc. gor.(linki)4serie po 10 pow

2 dzien:

Plecy , kaptury :
-sciaganie drazka wyciagu gornego nachwytem 4serie po 10 pow
-podciaganie konca sztangi w opadzie(uchwyt rownolegly) 4serie po 8 pow
-szrugsy 4 serie po 15 do 20 pow

biecps:
-hantle z supnacja nadgarstka 4 serie po 12pow
-modlitewnik hantla podchyt 4 serie po 10 pow

przedramie:
-uginanie nadgarstaka podchytem 4 x 15-20pow
-uginanie nadgarstaka młotkowy 4 x 15-20pow

3 dzień:

Nogi:
-wypychanie na suwnicy(uda) 4 x 12pow
-prostowanie nog w siadzie 4 x 10pow
-suwnica(lydki) 4 x 15-20pow
-wspiecia na palce w siadzie 4 x 15-20pow

Barki:
-podciąganie sztangi do brody 4 x 12pow
-wyciskanie hantli nad głowe 4 x 10pow
-unoszenie ramion w bok w opadzie lub odwrotne rozpietki na maszynie 4 x 10pow


1,2,3 to jest rozkład ćwiczeń w dni system 1-w-2-w-3-w-w "w" wolne!!!
przerwy miedzy seriami na duże grupy 1,5-2min na małe 1-1,5min terening powienin trwać nie wiecej niż 60min więc bez obijania.
Na początek rób stałym ciężarem wszystkie ćwiczenia i stałą liczbą powtórzeń , na progresje jeszcze przyjdzie czas , narazie proste szokowanie mięśni wystarcza do dobrego rozrostu.

4-ro dniowe plany z priorytetami http://www.sfd.pl/temat233868/
coś o dysproporcjach http://www.sfd.pl/temat208374/
masz problem z techniką ćwiczeń kliknij w linka i czytaj http://www.sfd.pl/temat202268/
i tak w kółko.........

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 227 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1969
Ja wiem, ze jestem zupelnie zielony i pewnie dlatego przegialem. Ale czy trenowanie kazdej partii raz w tygodniu na pewno wystarczy? Moze tu ujawnia sie moje podejscie pochodzace z trenowania sportow wytrzymalosciowych, ale wychodzi na to, ze w jednym cyklu bede trenowal np.klatke tylko 8 razy. Jakos to malo mi sie wydaje... Czy ja zupelnie zle mysle?

"Zero uwag - 3 setki - Hayabusa"
"W kaskach nas dwoch, budzik na dwustu, witaj w krainie glupcow. Na polu nawierzchni rzadza milimetry..."
"Za nami policja, my zwiekszamy dystans, bo nie zatrzyma nic nas w drodze do raju..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 227 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1969
Wiem, ze potrzebna jest regeneracja i dni wolne. Ale pojechalem sobie tym swoim (opisanym na poczatku cyklem) na sprobowanie i powiem, ze nie czulem sie 2 dni zmeczony/zakwaszony. A ty niekwestio piszesz(tak jak wszyscy na forum w innych postach ze mam czekac tydzien). Jestem nowy i moze dlatego jest to dla mnie taki kosmos... To ja mam w takim razie jeszcze 2 pytania:
-Czy jak trenuje na silce, to powinienem sie porzadnie pocic? Bo przy sportach wytrzym. zawsze to robie
-Jesli mam 3 cwiczenia na jedna partie to jak ma wygladac rozklad ciezarow? Czy w kazdym cwiczeniu ma byc podobny? bo w pierwszym moge cisnac duzo, ale potem bede sie trzasl i kicha... Czy mam sobie zostawic sile na ostatnie cwiczenie i ewentualnie zwiekszyc ciezar w ostatnich 2 seriach i sie niem zastrzelic, tak zeby np.lapy mi odpadaly?

"Zero uwag - 3 setki - Hayabusa"
"W kaskach nas dwoch, budzik na dwustu, witaj w krainie glupcow. Na polu nawierzchni rzadza milimetry..."
"Za nami policja, my zwiekszamy dystans, bo nie zatrzyma nic nas w drodze do raju..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1582 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20465
na poczatek to co ci podałem powinno ci w 100% wystarczac.
cięzar dobierasz tak zeby zrobić założoną liczbe powtórzeń i miec 2 pow zapasu których nie wykonujesz. grupa 1 x w tyg w zupełności wystarcza do robienia masy!!!! pózniej będziesz mógł przejść na treningi z priorytetami gdzie priorytet wykonujesz 2 x w tyg ale troche jeszcze musisz poćwiczyć żeby zacząc treningi priorytetowe. treniing masowy, siłowy , wytrzymałościowy, na rzeźbe i gęstość różnią sie od siebie w dużym stopniu , wiec jesli chcesz robić mase musisz sie trzymać zasad związanych z tym treningiem.
P.S zrobisz jak chcesz , my jesteśmy jak lekarze dajemy ci recepte ,a co ty z nią zrobisz to już twoja sprawa

4-ro dniowe plany z priorytetami http://www.sfd.pl/temat233868/
coś o dysproporcjach http://www.sfd.pl/temat208374/
masz problem z techniką ćwiczeń kliknij w linka i czytaj http://www.sfd.pl/temat202268/
i tak w kółko.........

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 227 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1969
Ok. A mozesz mi wytlumaczyc, czemu tak zatko widze w planach tren. wyciskanie sztango na laweczce skosnej glowa w gore i dol? Przeciez to sa dobre cwiczenia na gorne i dolne partie klaty,prawda? Mi to bardziej podchodzi niz sztangielki... Moge na klate robic 3 laweczki(plaska,skos i skos)? Jesli nie to czemu?

"Zero uwag - 3 setki - Hayabusa"
"W kaskach nas dwoch, budzik na dwustu, witaj w krainie glupcow. Na polu nawierzchni rzadza milimetry..."
"Za nami policja, my zwiekszamy dystans, bo nie zatrzyma nic nas w drodze do raju..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 227 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1969
Jezu, wlasnie popatrzylem na pisownie w poprzedniej wypowiedzi. Przepraszam wszystkich polonistow :)

"Zero uwag - 3 setki - Hayabusa"
"W kaskach nas dwoch, budzik na dwustu, witaj w krainie glupcow. Na polu nawierzchni rzadza milimetry..."
"Za nami policja, my zwiekszamy dystans, bo nie zatrzyma nic nas w drodze do raju..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1582 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20465
wyciskanie na skosie góra i dół i płask , są bardzo dobrymi ćwiczeniami ale jeśli będziesz wykonywał je cały czas to szybko twoje mięnie sie przyzwyczają do nich i zamiast sie rozrastać staniesz w miejscu.
Dlatego stosuje sie 1 wyciskanie sztangą , 1 wyciskanie hantlami + jakies dodatkowe ćwiczenia oby nie było to wyciskanie.
2 wyciskanie w 1 planie wzupełności wystarczą, wkońcu można zmieniac je co cykl treningowy.
A cykl treningowy na mase powinien trwać 6-8tyg po którym powinna być regeneracja 2 tyg i od nowa, z nową rozpiską.
Wiec to co ja ci podałem jest jak najbardziej O.K

4-ro dniowe plany z priorytetami http://www.sfd.pl/temat233868/
coś o dysproporcjach http://www.sfd.pl/temat208374/
masz problem z techniką ćwiczeń kliknij w linka i czytaj http://www.sfd.pl/temat202268/
i tak w kółko.........

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kiedy trening???????????

Następny temat

klatka - zmiana jednego cwiczenia

WHEY premium