SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan góra dół na 4 dni

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8449

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

29

Waga

80

Wzrost

180

Cel treningowy

Więcej ruchu, zwiększenie siły i wytrzymałości

Staż treningowy na siłowni

Nie jestem całkiem początkujący, ale też nie jestem bardzo zaawansowany

Uprawiane inne sporty

Brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

W miarę full osprzęt siłownia

Dieta

Bez liczenia, jem w miarę dobrze i zdrowo

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Problemy z barkiem - nie mogę go przeciążać

Zażywane suplementy

Brak

Ostatnio przerabiany plan

FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Przysiad przedni 80KG, MC 110kg, Wyciskanie na płaskiej 60kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3257
Cześć,

Ćwiczę od kilku lat po 2-3 miesiące w roku, związane jest to z różnymi zobowiązaniami, przez które ciężko znaleźć mi czas na siłownię. Ćwiczę, bo lubię i dla większej ilości ruchu, którego mam bardzo mało - praca siedząca przy komputerze. Masy w tym momencie nie mam zamiaru ruszać jakoś mocno ani w górę ani w dół, bo dobrze się czuję w swojej wadze.

W tym momencie mam więcej wolnego czasu i mogę poświęcać ranki na w miarę szybki trening siłowy stąd pomysł na podział góra dół, z przerwą w środę i na weekend.

Nie mogę zbytnio obciążać prawego barku z nieznanego mi powodu (miałem wszystkie możliwe badania, wszędzie jest ok, a jak przeciążę bark to kilka miesięcy bólu). Dodałem sobie OHP do planu, ale na naprawdę małych obciążeniach (rzędu 15-20kg) i zastanawiam się czy ma to sens. Aktualnie ćwiczę barki w taki sposób, że stojąc łapię linki za uchwyty na wyprostowanych rękach będąc całym ciałem do tyłu pod kątem 45 stopni i przyciągam się do nich do pionu uginając ręce w łokciach. Nie wiem czy zrozumiecie o co chodzi, ale nie mam pojęcia jak się to ćwiczenie nazywa, a pokazał mi je kiedyś trener personalny i nie odczuwam po nim bólu.

Nie lubię ćwiczyć ze sztangielkami, a oprócz tego łatwo mi z nimi o przeciążenie w barku, więc w planie ich nie uwzględniam.
Miałem problem z umiejscowieniem martwego ciągu, w tym momencie roboczo wrzuciłem do planu na Dół, ale może warto przenieść do treningu Góry?

Na siłowni, na którą chodzę nie ma chyba maszyn do uginania nóg siedząc ani leżąc.

Poniżej mój plan, prośba o wskazówki:)
Zastanawiałem się jeszcze czy gdzieś nie wrzucić jako ćwiczenie na plecy ściągania drążka wyciągu górnego do klatki nachwytem

Góra A:
Wyciskanie sztangi na płaskiej
Drążek nachwyt
OHP stojąc (małe obciążenie)
Dipy
Uginanie ramion ze sztangą

Góra B:
Wyciskanie sztangi na skosie - zastanawiam się nad wyrzuceniem z planu tego ćwiczenia, bo też dość mocno obciąża mi bark
Wiosłowanie sztangą lub Drążek chwytem młotkowym?
OHP siedząc (małe obciążenie)
Wyciskanie francuskie łamaną
Modlitewnik

Dół A:
Przysiad tylny
Martwy ciąg
Żuraw
Wykroki z hantlami
Wspięcia stojąc

Dół B:
Przysiad przedni
Martwy ciąg
Prostowanie nóg na suwnicy
Wykroki z hantlami
Wspięcia siedząc

Z góry dzięki za pomoc!



Zmieniony przez - Axx89 w dniu 2018-10-20 11:50:32
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Na pewno nie robilbym 2x w tygodniu martwego ciągu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3257
@ronie220, ze względu na regenerację czy z innego powodu?

Mogę wyrzucić z jednego dnia martwy, dać coś w zamian?


Zmieniony przez - Axx89 w dniu 2018-10-21 10:20:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777629
Może być ciężko z regeneracją choć jeśli dasz radę to możesz zrobić, ale w treningu dół A wywal martwy ciąg i będzie dobrze.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Axx89
@ronie220, ze względu na regenerację czy z innego powodu?

Mogę wyrzucić z jednego dnia martwy, dać coś w zamian?



Zmieniony przez - Axx89 w dniu 2018-10-21 10:20:01


Pomijając kwestie regeneracji po prostu nie ma takiej potrzeby. Dol plecow pracuje przy wielu złożonych ruchach.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3257
Ok, dzięki panowie. W takim razie wywalam MC z Dół A.

W góra B drążek chwytem młotkowym czy wiosłowanie?

Plus pytanie - Zastanawiałem się jeszcze czy gdzieś nie wrzucić jako ćwiczenie na plecy ściągania drążka wyciągu górnego do klatki nachwytem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777629
Jak w A góra masz drążek to w B góra zostaw sobie wiosłowanie.

Już więcej na razie nie dokładaj tego wyciągu skoro masz drążek.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3257
Ok, dzięki.
Po drobnych poprawkach zostaje taki plan jak poniżej:

Góra A:
Wyciskanie sztangi na płaskiej
Drążek nachwyt
OHP stojąc
Dipy
Uginanie ramion ze sztangą

Góra B:
Wyciskanie sztangi na skosie
Wiosłowanie sztangą
OHP siedząc
Wyciskanie francuskie łamaną
Modlitewnik

Dół A:
Przysiad tylny
Żuraw
Wykroki z hantlami
Wspięcia stojąc

Dół B:
Przysiad przedni
Martwy ciąg
Prostowanie nóg na suwnicy
Wykroki z hantlami
Wspięcia siedząc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
W gorze dalbym jednego dnia 2cw na klate i jedno na grzbiet a kolejnego 2 na grzbiet i jedno na klate. Bo objetosc za mala.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3257
@ronie220, czyli po jednym ćwiczeniu do A i B, coś polecisz? Może w góra B to ściągania drążka wyciągu górnego do klatki nachwytem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Moze byc sciaganie a na klatkę wyciskanie sztangielek.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dysproporcje w sylwetce

Następny temat

Trening ABCD dla osoby początkującej średnio- zaawansowane

WHEY premium