SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan do poprawy; cykl na masę; staż ok. roku

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6308

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

24

Waga

79

Wzrost

178

Cel treningowy

Przybranie możliwie czystej masy mięśniowej bez zalewania się zbędnym tłuszczem

Staż treningowy na siłowni

12 miesięcy

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłownia

Dieta

staram się jeść zdrowo i z głową, jednak rozpisanej diety brak

Zażywane suplementy

WPC, BCAA

Ostatnio przerabiany plan

redukcja tkanki tłuszczowej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 167
Witam,
Jestem nowym użytkownikiem forum i chciałbym żeby ktoś mi pomógł zbudować solidny plan treningowy na zwiększenie masy mięśniowej całego ciała. Chciałbym ustanowić klatkę piersiową i ramiona priorytetem, ponieważ są to te partie, które niezbyt chcą rosnąć od początku mojej przygody z siłownią, a zależy mi na nich najbardziej. Podejrzewam, że może nazbyt katowałem klatkę robiąc niekiedy ok. 14 serii często do załamania.

Siłownia od niespełna roku, ostatnie 2 miesiące walczyłem ze swoją koleżanką-Samarą. W tym czasie straciłem prawie 11cm w pasie i schudłem ok. 9kg łącząc trening siłowy z biegiem interwałowym.

Poniżej zamieszczam własny plan do poprawy.

PONIEDZIAŁEK:

KLATKA:
1. wyciskanie sztangielek na skosie x4 10,8,8,6
2. rozpietki+wyciskanie na płaskiej x3 10,8,8
3. przenoszenie sztangielki za głowę x4 15,15,15

BICEPS:
1. uginanie ramion stojac sztanga podchwytem szeroko x3 12,10,8
2. uginanie młotkowe na ławce skośnej x2 12,10,8
3. uginanie przedramion z supinacja x3 12,10,8
4. siodemkowanie ze sztangą łamaną x1 21

ŚRODA:

BARKI:
1. wyciskanie sztangielek siedząc x3 12,10,8
2. unoszenie sztangielek bokiem w górę x3 15,12,12
3. unoszenie sztangi wzdłuż tułowia do mostka x3 10,8,8
4. unoszenie sztangielek siedząc do kąta prostego x3 15,12,12
5. unoszenie sztangielek w opadzie tułowia x3 15,12,12
6. szrugsy x4 12

*myślę, że tj. za dużo ćwiczeń jednak chciałem ułożyć plan na każdy z aktonów + kaptury

NOGI:
1. przysiady ze sztangą na karku x4 10,8,8,8
2. spinanie łydek na maszynie smitha siedząc x4 20-25
3. uginanie nóg na maszynie siedząc x4 12,10,10,10
4. wyprosty nóg na maszynie siedząc x4 10,10,8,8

PIĄTEK:

PLECY:
1. podciąganie na drążku x4 12
2. podciąganie sztangi w opadzie x3 12,10,8
3. przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie x4
4. ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki/za głowę x3 15,12,10

TRICEPS:
1. wyciskanie francuskie jednorącz siedząc x3
2. wyciskanie sztangi wąskim uchwytem x3
3. prostowanie ramion z liną górnego wyciągu x2 15
4. odwrotne pompki x1 max
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32316
Wypełnij ankietę działu(całą!)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 167
Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc) :
przysiad: 80-90kg
martwy ciąg: nie wykonuję, ponieważ ćwiczę sam i dopiero planuję jednorazowo zaciągnąć jakiegoś bardziej obytego znajomego, który nauczy mnie wykonywać to ćwiczenie poprawnie
wyciskanie: nigdy nie sprawdzałem ile jestem w stanie wycisnąć jednorazowo, w seriach biorę maksymalnie hantle po 28-30kg, zależy od dnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
1. nie ukladaj samodzielnie planow,bo pozniej tworzysz wynalazki,ktore tylko spowolnia Twoj progres lub calkowicie go zablokuja!

2. stosuj plany-gotowce,adekwatne do poziomu wytrenowania na jakim aktualnie sie znajdujesz.
(Ty jestes ciagle na poczatku drogi,wiec rozwiazania,ktore powinienes stosowac maja byc najprostsze-najmniej wyszukane).

3. przy poszukiwaniach planu,kieruj sie 3 najwazniejszymi wytycznymi:
- max 3-4 sesje treningowe/tydz. (4 TYLKO W PRZYPADKU,JESLI DOSKONALE KONTROLUJESZ ZARCIE ORAZ WYPOCZYNEK)
- max 5cw/sesje
- ponad 90% objetosci treningowej powinny zajmowac ciezkie,zlozone cwiczenia podstawowe.

plany-gotowce,znajdziesz w postach kolegow:

trening podstawowy w pigulce:
https://www.sfd.pl/FBW_i_split_dla_początkujących.-t828260.html  by Viren

https://www.sfd.pl/-t829333.html  by Knife 


lub to,co sam promuje:

plany skrocone:(5x5)
https://www.sfd.pl/Staz_1_rok/pierwszy_powazny_split,_PROBLEM_:_-t467038-s2.html  (Starting Strength)

https://www.sfd.pl/Split_Masa_3x_w_tygodniu-t785989.html  (stronglifts)

2-way splits:
simple upper/lower (SandBlaster)
https://www.sfd.pl/3_miesiąc_masa-t847950.html

https://www.sfd.pl/Split_partia_2x_tydzień-t484464-s3.html  (IronAddict)

3-way split:
(legs/push/pull)
https://www.sfd.pl/SPLIT_3x_w_tyg-t786661.html 

dobor serii oraz przedzialow powtorzen:
parametry:
https://www.sfd.pl/SPLIT_4_dniowy_podział_partii_+_rozpiska_do_oceny-t796377-s2.html 

wybierasz ktorys z podanych powyzej planow(najlepsze rozwiazanie!) lub kombinujesz sam-pamietajac o tym,co podalem wczesniej i cwiczysz systematycznie i dluuuo,starajac sie zwiekszac obciazenia-isc do przodu.
przykladajac sie do zarcia oraz regeneracji.
przychodzisz tylko w momentach zastojow.
(oczywiscie najpierw sprawdzajac,czy problem nie lezy poza sala cwiczen-a tak jest zazwyczaj!)

nadal Twoim priorytetem jest wzmocnienie nog oraz plecow.

wklej zdjecie sylwetki- jesli masz inne zdanie.

(to tak apropo pomyslu z zestawem dyskotekowym-klata/bic)


Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2012-04-03 13:00:30

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 167
Wielkie dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź, postaram się wybrać, któryś z zestawów, który podałeś, jednak liczyłem bardziej na zmodyfikowanie planu, który podałem.
Do tej pory ćwiczyłem bez żadnego planu, praktycznie nigdy nie powtarzałem treningów - zawsze zmieniając część ćwiczeń i ilość serii - po prostu eksperymentując i taki trening bardzo mi odpowiadał bo nigdy nie był nudny. Dlatego też układając pierwszy konkretny model treningu postawiłem na ćwiczenia angażujące mięśnie w różny sposób jednocześnie wybierając te, których wykonywanie sprawiało mi do tej pory największą satysfakcję.
Jak już wcześniej pisałem największy problem mam z klatką i ramionami jeśli chodzi o plecy i nogi to od początku ćwiczenia jest stały powolny progres zarówno jeśli chodzi o ciężary, jak i wizualny efekt. Liczyłem na jakieś wskazówki apropo klatki i ramion, ale wielkie dzięki mimo wszystko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
wklej zdjecie

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 167
Ze zdjęciem jest problem bo jedyne gdzie widać trochę sylwetki jakim dysponuje jest z września więc raczej mało aktualne, a do telefonu nie mam kabla żeby coś zrobionego wrzucić. Może zrobię kiedyś przy okazji jak pożyczę od kogoś aparat. Póki co mogę podać jedynie aktualne wymiary, od tygodnia nie ćwiczę (robię sobie 2 tygodnie przerwy po redukcji), także na sucho wygląda to mniej więcej tak:

wzrost:178
waga:79
pas:87
udo:63
klatka:100 - żałuję, że nie mierzyłem się zanim zacząłem ćwiczyć ale klatki, to ja nigdy generalnie nie miałem
barki:123
biceps:37
przedramię:30

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
chyba se zarty robisz z ta przerwa 2 tygodniowa! wymiary mnie nie interesuja. ok-czyli wszystko zostaje bez zmian.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 167
Nie kumam gdzie tu żarty niby? :)
Muszę trochę odpocząć po 2 miesiącach tak intensywnego treningu i ostrej diety. Jestem po prostu zmęczony, mam też dosyć ciężką fizyczną pracę. Wydaje mi się, że to dobry pomysł. Czytałem swego czasu, że po odpowiedniej regeneracji mięśnie są bardziej podatne na trening, a taka przerwa powinna trwać w zależności od intensywności przerobionego treningu - minimum tydzień do maksymalnie dwóch. Źródło: Kulturystyka i Fitness Sport Dla Wszystkich. Żartują?

Wybrałem trening poniżej, spróbuję 2 miesiące i dam znać jak efekty. Wolałem zawsze robić więcej ćwiczeń i powtórzeń, myślałem, że robienie po 5-6 sprzyja jedynie budowaniu siły i nie da takiego efektu, zapewne byłem w błędzie. Raz jeszcze wielkie dzięki za pomoc.

trenujesz 3 x tyg.,wg schematu:
1 tydzien
pon -A1
sro - B1
pia - A2
2 tydzien
pon - B2
sro - A1
pia - B1
itd.

A1

- przysiad 3 x 5
- cwiczenie z grupy posterior chain,do wyboru: rdl/unoszenie tulowia z opadu/dzien dobry/glute-ham raise/reverse hypers/pull-throughs. 3 x 10
- wioslowanie 4 x 6
- biceps 3 x 8
- lydki 3 x 15

B1

- wyciskanie na plaskiej(sztanga) 3 x 5
- rozpietki 3 x 10
- wyciskanie w staniu 3 x 8
- triceps 3 x 8
- brzuch 3 x 10

A2

- martwy ciag 3 x 5
- wyciskanie nogami na suwnicy/wykroki/wchodzenie na stopien 3 x 10
- podciaganie na drazku/wyciag pionowy 4 x max / 4 x 6
- biceps (inne,niz w A1) 3 x 8
- lydki (jw) 3 x 15

B2

- wyciskanie na skosie(30st)(sztanga) 3 x 5
- wyciskanie na plaskiej(sztangielki) 3 x 8
- wznosy ramion bokiem 3 x 12
- triceps (inne,niz w B1) 3 x 8
- brzuch (jw) 3 x 10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan trenignowy FBW ocenka

Następny temat

Prośba o plan treningowy

WHEY premium