SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 604

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

20

Waga

81

Wzrost

184

Cel treningowy

Rozbudowa tkanki mięśniowej

Staż treningowy na siłowni

15 miesięcy (w tym przerwy, większość czasu zmarnowana na nieefektywne treningi)

Uprawiane inne sporty

Brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Gryf olimpijski, gryf łamany, ławka z regulacją, hantle, drążek, orbitrek, 80 kg obciążenia

Dieta

Dodatni bilans kaloryczny, 5-6 posiłków dziennie; białko 1,6g/kg, węglowodany 6g/kg, tłuszcze 1,5g/kg

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Witaminy; w nic innego się nie bawię

Ostatnio przerabiany plan

split, FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

50 kg w wyciskaniu, 70 kg w przysiadach, 50 kg w martwym ciągu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 643
Witam.
Ostatnio z racji zwiększonej ilości wolnego czasu przekopywałem się przez różne informacje odnośnie treningu kulturystycznego i zdecydowałem się na trening poniższym planem:

Trening co drugi dzień obejmujący 6 ćwiczeń:

1. Podciąganie na drążku - z racji braku siły do wykonania podciągania na drążku zastosowałem modyfikację - otóż opieram nogi na ławce, chwytam za gryf umieszczony wysoko na stojakach i koncentruje się na wykonywaniu fazy negatywnej tego ćwiczenia

2. Przysiady - pracuję mocno nad techniką, ale mam problem z zachowaniem równowagi

3. Martwy ciąg - również praca nad techniką

4. Wyciskanie leżąc płasko na ławce

5. Wiosłowanie

6. Wyciskanie żołnierskie (w staniu)

Ilość serii i powtórzeń, przerwy pomiędzy seriami:
1. 4 serie: 12, 12, 10, 8; przerwy 90 sekund

2. 4 serie: 12 x 50%CM, 12 x 70%CM, 12 x 85%CM, 100%CM x ile zdołam; przerwy 90 sekund

3. tak jak w przysiadach

4. tak jak w przysiadach

5. tak jak w przysiadach

6. tu zdecydowałem się na mniejszą ilość serii, bo moim skromnym zdaniem mm. naramienne to trochę mniejsza partia mięśniowa: 3 serie: 12 x 50%CM, 12 x 75%CM, 100%CM x ile zdołam, 60 sekund przerwy

Poprzez ciężar maksymalny rozumiem ciężar, jaki stosuję w ostatniej serii.

Jak już wspomniałem, chcę rozbudować tkankę mięśniową, a ten program planuję stosować przez dłuższy czas do momentu uzyskania przyzwoitych wyników. Stosowałem kiedyś splita, FBW, ale były w sumie beznadziejne, nie czułem się zmęczony, a teraz faktycznie widzę, że przepracowałem porządnie tą godzinę z minutami.

Moje pytanie jest następujące - czy jest to dobry plan? Czy nadaje się na stosowanie co drugi dzień? Czy ilość powtórzeń i serii jest adekwatna do moich oczekiwań?

Liczę na konstruktywne odpowiedzi, coś typu "plan do wymiany", "chłopie, daj sobie spokój", "tak to nic nie osiągniesz" za wiele mi nie pomogą ;)

Pozdrawiam serdecznie :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): 50 kg w wyciskaniu, 70 kg w przysiadach, 50 kg w martwym ciągu


to obciążenie robocze czy max ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 643
Robocze, max to pewnie po 10-15 kg więcej, nigdy się nie zabijałem o rekordy, więc nie jestem pewien
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 643
Znajdzie się ktoś, kto oceni ten zestaw? Szczególnie interesuje mnie, w jaki sposób połączyć martwy ciąg z przysiadami - ściślej, które ćwiczenie wykonywać jako pierwsze i czy przedzielać je innymi ćwiczeniami? I czy taka modyfikacja podciągania na drążku jest dobra?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do oceny i ewentualnych poprawek.

Następny temat

I will be Perfect DT by B1SU

WHEY premium