SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan do oceny

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1069

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 893
Chciałbym żeby ktoś ocenił mój plan treningowy czy jest poprawny. Ćwiczę od prawie roku, ważę 85kg przy 190 wzrostu.

Poniedziałek:

Klatka
Wyciskanie na ławce skośnej w górę 3 x 11/9/7
Wyciskanie na ławce poziomej 3 x 11/9/7
Wyciskanie na maszynie 3 x 11/9/7
Rozpiętki na maszynie 3 x 11/9/7


Triceps
Wyprosty rąk zza głowy ze sztangielką 3 x 11/9/7
Wyciskanie francuskie 3 x 11/9/7
Wyprosty rąk na wyciągu 3 x 11/9/7

Środa

Grzbiet
Przyciąganie linki wyciągu do karku 3 x 11/9/7
Przyciąganie linki wyciągu do klatki 3 x 11/9/7
Przyciąganie linki do brzucha siedząc 3 x 11/9/7
Przyciąganie na maszynie nachwytem 2 x 11/9
podchwytem 2 x 11/9
normalnie 2 x 11/9

Biceps
Uginanie rąk z gryfem stojąc 3 x 11/9/7
Uginanie rąk ze sztangielkami 3 x 11/9/7
Uginanie rąk na modlitewniku 3 x 11/9/7

Piątek

Barki
Wznosy rąk przodem stojąc 3 x 11/9/7
Wznosy rąk na maszynie bokiem 3 x 11/9/7
Przyciąganie linki wyciągu wzdłuż
tułowia do brody 3 x 11/9/7
Nogi

Czy ten plan jest dobry? Podczas cylku z kreatyną dorzuciłem po jednej serii do każdego ćwiczenia oprócz na plecy. Na plecy dorzuciłem dodatkowe ćwiczenie z 3 seriami.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 467 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4446
lukaszebend...domyslam sie ze cwiczysz na mase... ale powinienes raczej robic po 4 serie(nie w kazdym cwiczeniu)... piramidka 12/10/8/8/ albo 12/10/8/6 i wydaje mi sie ze troszke za duzo tego i w zlej kolejnosci
Klatka: rob 3 cwiczenia wyciskanie na plaskiej, potem skos i rozpietki...
Triceps: wyprosty rąk na wyciagu a potem francuz w lezeniu 2 cwiczenia spokojnie wystarcza...
Plecy: nie robisz "nic" na prostownik mozesz zrobi tak przyciaganie wyciagu do karku albo do klatki (rob to co lepiej czujesz) potem mozesz przyciaganie linki dolnego wyciagu do brzucha albo mozesz tez sprubowac wiosłowanie ...potem cos na prostownik martwy ciąg albo wyprosty na ławce rzywskiej...
Biceps:
zacznij od modlitewnika , potem mozesz na stojąco z gryfem lub sztangielkami(ze sztangielkami mozesz na siedzaco)
Barki:zacznij od wznosow sztangielek(lub w "bramie") w boki potem wyciskanie sztangielek(najlepsze cwiczenie na barki) potem mozesz przyciaganie linki wyciagu wzdluz tłowia... mozesz dodac jeszcze cos a tyl barkow ale zreszta jak chcesz...
Nogi: prostowanie nog w siadzie, przysiady, uginanie nog na leząco i cos na lydki jakies wspiecia jak chcesz...
a poza tym zapraszam do lektory :] www.kulturystyka.pl/atlas/

"Gestorben dauer das ist gut"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 893
Tak ćwiczę na masę.A dlaczego za dużo? Na klate robię w sumie 12 serii a z kreatyną 16, biceps 9 i odpowiednio 12, triceps 9 i 12,plecy 15 i 18, barki 9 i 12.
A i w swoim planie mam przyciąganie linki do klaty i karku.
A czemu w złej kolejności? Chyba powinno się ćwiczyć najpierw z wolnymi ciężarami jak sztangielki,sztangi itp a później maszyny, wyciągi itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 467 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4446
Ale po co na Klate robic az 4 cwiczenia...po 3 serie??? mozesz spokojnie zrobic 3 po 4 serie bo wyciskanie na plaskiej i skosie i rozpietki zupelnie wystarczy... to wyciskanie na maszynie nie potrzebne...nie ma takiego podziału że najpierw wolne ciezary a potem maszyny...(przynajmniej o takim nie slyszalem) slyszalem o podziale ze np. najpierw cwiczenia podstawowe typu wyciskanie sztangi,czy przysiady a potem izolowane...(chyba ze sie tenuje systemem wstepnego zmeczenia miesni, to najpierw izolowka)...pytasz sie czemu za duzo... powiedzmy ze liczba seri miesci sie w normie... ale najpierw robisz np 3 cwiczenia na plecy z 3 seriami a potem dokladasz jeszcze 3 cwiczenia po 2 serie... niepotrzebnie...moja propozycje planu naipsałem Ci wczesniej..no to by bylo na tyle cwicz i rosnij... :]

"Gestorben dauer das ist gut"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
daj cos o sobie troche wiecej to napewno otrzymasz szybką i poprawną odpowiedz na swoje pytanie
.Ile czasu już trenujesz-czy robisz to systematycznie-jeśli tak-to ile czasu. Jeśli nie-to opisz jakie odstępy i jakie okresy treningów?
2.Jak trenowałeś ostatnio:3-6 miesiecy-konkretny plan treningowy zawierający:
-rozkład tygodniowy treningów(z podziałem na grupy mięśniowe),
-ćwiczenia, serie, powtórzenia, procentowe cięzary, długość przerw pomiędzy seriami jaką stosowałeś,
-jakie efekty przyniósł ten trening-konkretnie:masa, tłuszczyk, rzeźba, wytrzymałość, siła, zmęczenie, spadek wagi, itd.???
3.Opisz konkretnie swoje cele-co chcesz osiągnąć: siłę, masę, wytrzymałość, rzeźbę...???
4.Podaj swoje możliwości czasowe i sprzętowe.
5.Podaj przeciwwskazania medyczne o ile takie są.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Daj coś o sobie...

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 893
Można powiedzieć,że jestem niższy średnio-zaawansowany na siłowni.Ćwiczę regularnie od prawie roku.Przez cały czas jechałem na wyżej wymienionym planie z drobnymi zmianami typu ilość powtórzeń w serii.W tym okresie stosowałem jeden cykl kreatyny.Trwał on 6 tygodni i brałem 10g dziennie.W tym okresie także ćwiczyłem wg tego planu tylko,że dorzuciłem jeszcze do każdego ćwiczenia po jednej serii.Byłem zadowolony z rezultatów,przybyło mi lekko ponad 2cm w bicepsie i jakieś 20kg więcej na klatę.
Chciałbym żeby ktoś ocenił mój plan w razie potrzeby zmodyfikował.Ułożyłem go po konsultacjach z instruktorem siłowni i z wiedzy zdobytej z KULTURYSTYKI.PL i SFD.
Chciałbym żeby to był plan 3 dniowy na masę.Chodzę na dobrze wyposażoną siłownię.Jak by dało radę to jeszcze prosiłbym o podanie jakichś suplementów które powinienem zarzywać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Jeśli zależy Ci na zmaksymalizowaniu efektów treningowych oraz ukierunkowaniu swoich wysiłków-

ZAPRASZAM do udziału w akcji "Trenuj z nami CYKLICZNIE" TUTAJ TRENUJEMY NA POWAŻNIE

MASZ WSZYSTKO PODANE NA TACY-TYLKO TRENUJ, JADAJ I ODPOCZYWAJ, NO I...PATRZ W LUSTRO

http://www.kulturystyka.pl/artykuly/120

a tutaj dyskutujemy ogólnie o tej akcji:

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=102412

ilu nas jest w Akcji:

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=105827

NO I

SUPLEMENTACJA:

https://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1000&topic_id=105681

DAWKOWANIE ODZYWEK/SUPLEMENTÓW W POSZCZEGÓLNYCH GRUPACH:

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=105681&whichpage=4&crc=322163#post57

ORAZ ODŻYWIANIE CYKL I-IV:

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=105824

I CYKL V :

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=121899

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przysiady ze sztangą ..

Następny temat

Prosze o kozacki trening na siłe

Wiecej