SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan Push Pull z podziałem na siłę i hipertrofie z priorytetami.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18144

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

18

Waga

80

Wzrost

177

Cel treningowy

Reverse/masa

Staż treningowy na siłowni

19mc

Uprawiane inne sporty

wioślarstwo

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

2500kcal 160b 380ww 30t

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

nic

Zażywane suplementy

bcaa

Ostatnio przerabiany plan

FBW 5x5

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Przysiad 100x6 MC 180x1 WL 70x12
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 418 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8523
Witam, aktualnie kończę redukcję, schodziłem z wagi około 88-90kg i udało się w miarę zbić tłuszcz i odsłonić brzuch. Zaczynam powoli zwiększać kalorie i chcę zacząć nowy plan z którym oczekuje fajnych efektów. Prawie cały staż trenuje planami FBW tylko na 3 miesiące robiłem split i średnio to wyszło. Od bardzo długo robię FBW 5x5 bo zacząłem chyba 3 miesiące przed rozpoczęciem redukcji i ciągnąłem przez całą redukcje aż do teraz. Co do priorytetów to na pewno będzie to cała klatka z naciskiem na górę i biceps (bo wydaje mi się że połowa obwodu to triceps :D) Przydało by się też dotyrać tył barku bo jest mizernie. Co do planu to chcę mieć dni hipertroficzne jak i siłowe bo trening musi sprawiać radość a ja lubię się pobawić ciężarem.
Nie wszystkie ćwiczenia też są w dni siłowym na małym zakresie powtórzeń ale takie ćwiczenia jak prostowanie na maszynie czy wykroki chyba nie ma sensu robić siłowo. Rozpocznę z zaniżonymi ciężarami i będę zwiększać po 2.5-5kg co 1/2 tygodnie zachowując technikę.


PUSH siła
-Przysiad ze sztangą na barkach 5x5
-Prostowanie na maszynie 4x 12-8
-Wyciskanie płaska(sztanga) 5x5
-Rozpiętki hantle/brama 4x 12-8
-Wyciskanie z klaty(sztanga) 5x5
-Wyciskanie francuskie w leżeniu 4x 12-8

PULL hiper
-MC na prostych 4x 8-12
-Wyciskanie skos góra (hantle) 4x 12-8
-Przyciągacie drążka wyciągu szeroko 4x 8-12
-Wiosłowanie podchwytem 4x 8-12
-Podnoszenie hantli w opadzie tułowia 4x 12-8
-Szrugsy 4x 12-8
-Uginanie przedramion ze sztangą prostą 4x 12-8
-Wspięcia 4x 12-8

PUSH hiper
-Przysiad ze sztangą z przodu 4x 12-8
-Wykroki z hantlami 4x 8-12
-Wyciskanie skos góra(sztanga) 4x 12-8
-Wyciskanie hantli złączonych młotkowo 4x 12-8
-Wyciskanie sztangi zza głowy 4x 12-8
-Wyciskanie wąsko 4x 12-8
-Dipsy 4x 12-8

PULL siła
-MC 5x5
-Wiosłowanie nachwytem 5x5
-podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 4x 12-8
-Uginanie przedramion z hantlami (supinacja) 4x 12-8
-Wspięcia siedząc 4x 12-8
-Przedramiona nachwyt+podchwyt(ss) 4x12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Trening push-pull oznacza pchaj-ciągnij i jest jednym z najbardziej popularnych form treningowych, w przypadku treningów siłowych, dzielonych. Trening ten opiera się na ćwiczeniach pogrupowanych według zaangażowania danej grupy mięśniowej. Jednego dnia wykonujemy ćwiczenia, które aktywizują jedną grupę mięśniową, a drugiego dnia trenujemy mięśnie, które odpowiedzialne są za przeciwne ruchy. Dużym plusem tego treningu jest to, iż jedna partia jest ćwiczona, druga zaś odpoczywa i regeneruje się. Trening ten obejmuje ćwiczenia „push”, czyli wypychanie oraz „pull” czyli przyciąganie. Aby rozpisać dobrze ten trening, nie należy łączyć obydwu grup ćwiczeń w jednym dniu, gdyż wtedy mija to się z celem.

Przykładowe ćwiczenia na sesję treningową push:

- wyciskanie hantli
- wyciskanie francuskie
- przysiad.

Warto nadmienić, iż ćwiczenia push najczęściej dotyczą takich partii mięśniowych, jak klatka piersiowa, tricepsy oraz barki.

Przykładowe ćwiczenia na pull:

- na drążku
- wiosłowanie podchwytem
- uginanie ramion ze sztangą stojąc.

Warto nadmienić, iż ćwiczenia pull dotyczą najczęściej takich partii mięśniowych, jak: plecy, klatka piersiowa, nogi, ale także bicepsy i tricepsy.
Warto przejrzeć gotowe plany treningowe w dziale Trening dla początkujących, być może znajdziesz coś dla siebie: https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777652
Generalnie plan nie jest najgorszy biorąc pod uwagę dobór ćwiczeń można niektóre wymienić choć w moim przekonaniu przy Twoim stażu połączenia siły i hipertrofii jest zdecydowanie za wczesne.
3

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 418 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8523
Zmieniłem trochę i plan ostatecznie wygląda tak. I teraz mam małe pytanie co do progresji w ciężarach. W dniach siłowych rozumiem że zwykła rampa od 50% ciężaru ostatniej serii i 50% 60% 70% 80% 90% 100%. I zacznę z zaniżonych ciężarów i będę dodawał 2,5kg-5kg tygodniowo. I teraz co z małymi partiami i dniami hipertroficznymi? Odkąd ćwiczę to stosuję progresję ciężaru z serii na serie i co myślicie o zastosowaniu stałego ciężaru? I wtedy zastosować go w każdych ćwiczeniach z zakresem hipertroficznym? Małe partie jak biceps/triceps też normalnie progresować ciężar tyle ze mniej np. 1,25kg tygodniowo?

PUSH siła
-Wyciskanie z klaty(sztanga) 5x5
-Przysiad ze sztangą na barkach 5x5
-Wyciskanie płaska(sztanga) 5x5
-Rozpiętki hantle/brama 4x6-8
-Wyciskanie wąsko 4x6-8

PULL hiper
-MC na prostych 4x 8-12
-Drążek, szeroki nachwyt, 4x max
-Wiosłowanie podchwytem 4x 8-12
-Unoszenie hantli bokiem stojąc 4x 12-8
-Młotki z supinacją 4x 12-8
-Wspięcia siedząc 4x50-100

PUSH hiper
-Wyciskanie skos góra(sztanga) 4x 12-8
-Przysiad ze sztangą z przodu 4x 12-8
-Wykroki z hantlami 4x 8-12
-Wyciskanie sztangi zza głowy 4x 12-8
-Wyciskanie hantli złączonych młotkowo 4x 12-8 <- albo ich nie łączyć młotkowo, bo w sumie na cholerę?
-Francuz 4x 12-8
-Dipsy 4x <- max, a jak będzie za ciężko to je przenieść wcześniej

PULL siła
-Snatch grip high pull 5x5
-MC 5x5
-Wiosłowanie nachwytem 5x5 <- a jeszcze lepiej półsztangą jednorącz [z odkładaniem] -> youtube
-Drążek neutralny albo podchwyt, 4x max dopóki tych 50 nie zrobisz, potem się można bawić w dowieszanie
-Uginanie przedramion ze sztangą 4x6-8
-Wspięcia stojąc 4x 12-8


Jeszcze jestem na lekkim deficycie bo robię aktualnie reverse i jak to będzie jak wejdę na nadwyżkę czy od razu poczuję przyrost siły i będę mógł zwiększać po trochu ciężar czy organizm będzie się musiał chwilę zaadopotować?







Zmieniony przez - Legolass97 w dniu 2015-07-27 00:40:12

Zmieniony przez - Legolass97 w dniu 2015-07-27 00:40:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 418 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8523
To co myślicie? I w hipertrofi robić stałym ciężarem? Zacząć od zaniżonych i zwiększać co tydzień?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Staly ciezar i po 10/12 ruchow.A progres ciezarowy juz nie jest w tym wypadku tak istotny.Postaw na TUT i czucie.
2

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 418 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8523
Postawiłem tutaj maksymalnie w tym planie na poprawną technikę i czucie. Zaniżyłem ciężary dość sporo we wszystkim i będę zwiększać stopniowo w takich ćwiczeniach jak mc czy przysiady po 2,5kg-5kg tygodniowo (lecz myślę że lepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o długotrwały efekt jest 2,5kg) Co do mniejszych partii jak klatka czy barki myślałem nad 1,25-2,5kg? Na łydki spokojnie mogę chyba dawać po 2,5-5kg tygodniowo nie? Mówię o suwnicy. A partie jak biceps czy triceps to po 1,25kg tygodniowo. Myślę że nawet na zaniżonych teraz ciężarach w hipertrofi mogę robić tak powolne opuszczanie sztangi czy inne ruchy żeby dobrze czuć mięsień nawet na małym ciężarze. Lecz jakąś progresje i tak muszę dać więc myślę że w hipertrofi właśnie będę zwiększać aż w ostatniej serii zrobię poniżej 8 powtórzeń i potem nie będę dodawał za tydzień obciążenia tylko będę się starał dobić do 12 powtórzeń i potem dopiero zwięszę ciężar. Co myślicie aby w hipertrofi push zmienić wyciskanie hantli złączonych młotkowo na przenoszenie hantla za głowę jako że góra klatki to ma być największy priorytet a wyciskań jest sporo. Teraz co do wyciskania sztangi zza głowy robić w staniu czy siedząc? Żołnierskie zwykłe robię stojąc więc to chyba lepiej siedząc bo większa stabilność. Dipsy robić chyba typowo na klatkę jak ma być priorytet?


Zmieniony przez - Legolass97 w dniu 2015-08-09 02:39:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Tylko po co takie założenia i teoretyzowanie ? Czasem dołożysz 5kg, a innym razem zaliczysz lekki regres.Wszystko wyjdzie w praniu.

Skup się o postępy w takich ćwiczeniach jak siady, mc, wyciskania, wiosła..itd. Łydki czy izolacje na ramiona to tylko dodatek.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 418 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8523
Spokojnie jeżeli chodzi o wielostawy to katuje je od pierwszego dnia na siłowni i praktycznie od początku ciężko siłowo. Ciężary też fajne szły na masie. Nie jestem z tych co robią klate i biceps tylko ale jako że jakiś staż już mam i widzę co odstaje a klatka czy łydki na prawdę mocno odstają od reszty więc jako że planuję teraz powolną masę przez 1,5-2lata jak wyjdzie to chcę to wykorzystać maksymalnie jako że dieta też trzymana na 100%. Wiem że może pytania niektóre głupie ale pakuje w to sporo czasu i pieniędzy i nie chcę nic zmarnować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 418 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8523
Witam, trenuję już piąty tydzień tym planem i na razie mi się podoba. Efektów może zbyt dużych nie ma na razie bo ciężary na początku zaniżone i dopiero zaczynam wchodzić na + kcal. Dodaję zdjęcie z planem od początku i na następne tygodnie. Co myślicie o progresji ciężaru? Zaczyna się powoli robić ciężko i zakwasy po każdym treningu praktycznie. Dodam też że prostowniki czuję praktycznie cały czas więc średnio z regeneracją ich na tym planie coś radzicie? Bo nie ukrywam że chcę wrócić do ciężarów w martwym z końca masy i zwiększyć je a te prostowniki coś mocno obciążone już. Więc co myślicie o progresji ciężaru? Coś byście zmienili?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777652
Z tego co wrzuciłeś niewiele widać niestety więc ciężko coś doradzić z progresją. Natomiast prostowniki są przeciążone i będą bo niestety plan mocno je angażuje w każdym dniu treningowym więc albo gdzieś zmodyfikujesz albo zrobisz lżejszy dzień jeden
2

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie

Następny temat

Trening i dieta na mase domowe warunki pomocy !

WHEY premium