SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Placuszki owsiane

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 220511

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10608 Napisanych postów 43051 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57734
Wiele razy się powtarzało, ale każdy robi to "danie" na swój sposób, ja przedstawiam mój :)

Skład:
100 g płatków owsianych (ten miękki typ)
2 lub 3 jajka (ja dodałem 2)
1/3 szklanki mleka (z 70 ml) - ale niekoniecznie
Cynamon
Miód 2 łyżki (20 g)
5 g oliwy do usmażenia (łyżeczka)

Płatki owsiane zalewamy wrzątkiem i czekamy, aż wsiąkną trochę wody i zmiękną, po czym odcedzamy.

Dodajemy kolejno jajka, miód (kto ile lubi - ja nie żałuję, 2 kopiate łyżki), mleko i cynamon.

Wszystko dokładnie razem mieszamy, z czego powstaje nam taka masa

Następnie rozgrzewamy oliwę, pamiętając o tym, żeby rozprowadzić ją po całej patelni

Łyżką wylewamy naszą masę, formując placuszki

Smażymy na złoty kolor, na wolnym ogniu, trochę dałem za duży i jedna strona lekko się przypiekła, ale to nic
Za pomocą łopatki obracamy na drugą stronę.

Gotowe. Placuszki można podawać z różnymi dodatkami, ja lubię z dżemem i jogurtem naturalnym. Również owoce bardzo dobrze się tutaj komponują

BTW przy powyższej gramaturze:
Białko - 27 g (z tego 15 g zwierzęcego)
WW - 82 g
Tłuszcze - 24 g
Wartość kaloryczna - 655 kcal

Tłuszcz z oliwy doliczony do bilansu.

Pozdro
3
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1650 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29299
A se zrobie a co! Sogacz

Trza być twardym, nie miętkim!

napisał(a)
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 3517 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20985
Pyszne próbowałem

sra ta ta ta ta...

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 105 Napisanych postów 25330 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 182786
tak powinny wygladac tematy w tym dziale
wyglada smakowicie , sprobuje napewno

"Mniejsi i więksi,równi i równiejsi,jedni używają mózgu drudzy używają
mięśni,lub obu jednocześnie,Ci są tu najlepsi bezsprzecznie,a i tak nie żyją wiecznie ... "

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2749 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45388
swietna robota. Napewno zrobie na dniach
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 4069 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 44382
Robilem juz pare razy i wchodza zaje.biscie

HST power!!!
"niech nienawidzą- byle by sie bali"

http://www.sfd.pl/Lager90/BLOG/W_Drodze_Na_Plaze_fotki_s.33,_filmik_str.36-t459544.html - Mój blog;]

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 523 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18508
dzisiaj rano zrobilem za***iste
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18754
Wyglądają apetycznie:)musze spróbować:)
napisał(a)
w0jt Dana White
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 13762 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 93464

testowałem dzisiaj na śniadanie smaczne

Zmieniony przez - w0jt w dniu 2008-10-18 07:44:11

Business as usual

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2146 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68380
jadlem to przez pol roku chyba non stop i mi sie troche przejadlo, ale fakt faktem, bardzo fajny pomysl, zwlaszcza na pierwszy posilek.

'NieMamyFortec,krajNaszNaWszystkieStronyOtwarty
NieMożeByćInaczejZasłoniony,TylkoPiersiamiObywatelow!'

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3994 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18774
tez se takie chce zrobic
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sałatka a'la Gyros

Następny temat

Surówka

Postępy na siłowni, jak je kontrolować? Czy sen jest ważny? Jaka galaretka ma najmniej cukru? Jakie ciastka na diecie? Motywacja do ćwiczeń - skąd ją czerpać? Kreatyna a przeziębienie - czy ma wpływ? Kwas alfa-liponowy - jak działa? Jak zejść nisko z poziomem tkanki tłuszczowej?