SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Placek gryczany z truskawkami [Low Kcal]

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2302

napisał(a)
BzykuDG TEAM SFD
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1689 Napisanych postów 9807 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 151326
Nigdy nie mogłem się zebrać na zrobienie omleta z piekarnika, więc dzisiaj postanowiłem zrobić swój pierwszy na bazie mąki gryczanej.
Oczywiście proporcje poszczególnych składników można dobierać dowolnie, dodawać można mnóstwo produktów i tutaj ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. U mnie natomiast wygląda to następująco:

- 1 całe jajo L
- 4 białka jaj L
- 35g mąki gryczanej
- 1 duża marchew
- 100g truskawek
- 15g odżywki białkowej (u mnie FitWhey Whey Protein 100 Concentrate o smaku ciasteczkowym)
- pół łyżeczki proszku do pieczenia
- dodatki: pół łyżeczki kakao, 10g przyprawy do piernika bez cukru (konfekcja Carrefour), słodzik

Marchewkę trzemy na grubym oczku, truskawki kroimy na średnie kawałki. Pozostałe składniki miksujemy razem i do otrzymanej masy dodajemy startą marchewkę. Całość wylewamy do wcześniej spryskanej olejem w sprayu foremki i na górę układamy pokrojone truskawki. Blaszkę (lub foremkę silikonową najlepiej) wstawiamy do wcześniej rozgrzanego do 180 st. piekarnika i pieczemy 20 minut.
Górę polałem bezkalorycznym sosem czekoladowo-orzechowym.

Makro z powyższych składników - BTW 35/5/30.

Edit:
Dopiero zobaczyłem, że niedawno Milena Pisarek wrzuciłem coś praktycznie identycznego, więc jakby co, to nie plagiat, tylko normalnie takie omlety robiłem

Zmieniony przez - BzykuDG w dniu 2017-04-16 22:14:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1464 Napisanych postów 1839 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 87699
wszystko co z truskawkami jadłbym i nie patrzył czy to z mięsem czy kapustą kiszoną :) a poważnie fajnie wygląda i makro też ładnie, ale za dużo już mam mąk różnych bo w szafkach się już nie mieszczą i wśród nich nie ma gryczanej więc na razie będę musiał odpuścić ten składnik :)
1
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3982 Napisanych postów 34893 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 253275
bardzo fajne
1

„bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy”

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WIE DIE."

napisał(a)
BzykuDG TEAM SFD
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1689 Napisanych postów 9807 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 151326
DJ_DoDo
wszystko co z truskawkami jadłbym i nie patrzył czy to z mięsem czy kapustą kiszoną :) a poważnie fajnie wygląda i makro też ładnie, ale za dużo już mam mąk różnych bo w szafkach się już nie mieszczą i wśród nich nie ma gryczanej więc na razie będę musiał odpuścić ten składnik :)

Ale to jak z plackiem, możesz użyć dowolnego składnika. Dzisiaj będę próbował z miksu płatków jaglanych i ryżowych . Ogólnie jest przeogień!
napisał(a)
Malinowa SZEFOWA KUCHNI Moderator
Ekspert
Szacuny 2313 Napisanych postów 20243 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 85753
Bardzo ładny :)
1

„Rób to, co możesz, mając do dyspozycji to, co masz, tam, gdzie jesteś”

Moderator w dziale KUCHNIA SFD http://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html

Malinowy blog kulinarny http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

napisał(a)
BzykuDG TEAM SFD
Ekspert
Tak mi posmakował, że zwariowałem i jem codziennie
Takie oto kolejne wariacje.

Jaglano-ryżowy z truskawkami.

I gryczany z malinami.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FIT KOPIEC KRETA

Następny temat

Domowy izotonik

Podciąganie nóg na drążku w zwisie Podciąganie nóg na drążku w zwisie Jagody goji - opinie i przepisy Jagody goji - opinie i przepisy Joanna Ucińska - ocena sylwetki Joanna Ucińska - ocena sylwetki ZŁOTA Anita i konflikt zawodniczek ZŁOTA Anita i konflikt zawodniczek Bartosz Leoniewski wygrał w Las Vegas! Bartosz Leoniewski wygrał w Las Vegas! Olej kokosowy a cholesterol Olej kokosowy a cholesterol Co zamiast ryżu na masę? Co zamiast ryżu na masę? Dlaczego zmarł Rich Piana? Nadciśnienie - ukryty zabójca kulturysty Dlaczego zmarł Rich Piana? Nadciśnienie - ukryty zabójca kulturysty