SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsze kroki do lepszego życia

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 942

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 27
Witam wszystkie Forumowiczki. Bardzo proszę o pomoc i poradę, gdyż chcę chcę wrócić do normalnej wagi :) Około 4 lata temu nie miałam problemów z jej utrzymaniem. Przy wzroście 167cm ważyłam 59kg. Często niedojadałam gdyż zajęta byłam różnymi zajęciami poza domem wiec nie było czasu na jedzenie.Ciężka praca i lulu.Gdy zmieniłam tryb życia na bardziej ,,osiadły'' zaczęłam tyć i w chwili obecnej wazę około 75 kg. Próbowałam ćwiczeń na siłowni, ale z mizernym skutkiem, gdyż wiem, iż kluczem do sukcesu jest właściwa dieta. W chwili obecnej spożywam 3-4 posiłki dziennie, standardowe polskie śniadanie (chleb żytni na zakwasie z wędliną około 5 kromek), Standardowy obiad (ziemniaki, mięso, surówka), kolacja podobna jak śniadanie. W ciągu dnia mam tendencję do podjadania- zazwyczaj są to słodycze. Moja praca ma charakter raczej siedzący. Czytałam trochę o BMR, jednak nie do końca wiem jak się do tego zabrać. Widziałam gotowe jadłospisy w internecie, byłabym gotowa je stosować, ale nie wiem czy ma to jakiś sens. W domu mam orbitrek, na którym do tej pory ćwiczyłam 2 razy w tygodniu. W związku z tym chcę zacząć redukcję masy ciała. Proszę o ewentualne wskazówki.




****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK:czarna
WIEK:23
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 4 lata temu miesiąc czasu :)

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 77
WZROST:167
OBWÓD RAMIENIA:
OBWÓD ŁYDKI:
OBWÓD UDA:
OBWÓD BIODER:
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA:
OBWÓD TALI
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ:

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
redukcja masy ciała i poprawa kondycji
****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: nie
PRZEBYTE KONTUZJE: nie
WADY POSTAWY: nie
ALERGIE: nie
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: nie
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? nie
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA?

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: therm line
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) nie

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl?
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ?

****SPRZĘT**********************************************
orbitrek
PROFESJONALNA SIŁOWNIA:NIE

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach












Zmieniony przez - majka 36 w dniu 2016-06-28 22:57:48
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
hm, na początek musimy zrobić porządek w diecie. bmr możesz obliczyć za pomocą kalkulatorów, jest ich w necie multum (wybrałam pierwszy lepszy i wyszło mi 1590kcal). jednak jedzenie na poziomie bmr nie jest wystarczające, trzeba go pomnożyć przez współczynnik aktywnośći. Planujesz wdrożyć jakiś trening?
podjadasz, bo masz źle zbilansowane posiłki i pewnie za mało sycące

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 27
Jak na razie chcę się skupić na orbitreku i bieganiu, bo tylko na to teraz znajdę czas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Na początek to mogłabyś tą ankietę wypełnić, bo większość jest pusta przy Twoim wzroście kaloryczność na start to minimum 1800-1900 i na pewno nie chleb z szynką a coś bardziej wartościowego, sprzyjającego redukcji. Podjadanie, słodycze to Twój wróg, z którym musisz sobie poradzić sama. Aktywność, którą wymieniłaś na dłuższą metę będzie utrudniać redukcję a już na pewno nie pomoże w poprawie jakości ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
noto będzie to mało efektywne. może spalisz coś tłuszczu (piszę może, bo chroniczne kardio zaczyna działać odwrotnie, wiem to z autopsji), ale nie zbudujesz ani grama mięśni, którze ujędrnią sylwetkę i podniosą bmr

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 27
dziękuje za odpowiedź :) ankietę postaram się jeszcze dziś wypełnić
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[DT] Franii

Następny temat

Efekty

WHEY premium