SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza redukcja, dieta.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1174

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 89
Witam,

Po roku niekontrolowanej masówki przyszedł czas zabrać się za temat "na poważnie", co chciałbym zacząć właśnie od redukcji. Swoje zapotrzebowanie obliczyłem mnożąc aktualną wagę (101,3 kg) przez 24 oraz przez współczynnik aktywności fizycznej wynoszący 1,2 (na czas obecny trening siłowy trzy razy w tygodniu, zapewne w niedalekiej przyszłości liczba dni wzrośnie, jednak wówczas obliczę wszystko od początku). Tak więc:

Zapotrzebowanie normalne: 2917,44 kcal

Zapotrzebowanie na redukcję: 2667,44 kcal (początkowo planuję odjąć około 250 kcal)

Makroskładniki na redukcję:
333,5 g węglowodany
200 g białko
59,3 g tłuszcze

Jadłospis: Ułożyłem coś takiego (zdjęcie poniżej), mam nadzieję że wszystko jest w porządku, jeśli jednak nie, to proszę o sugestie co zmienić. Oczywiście w diecie znajdzie się również miejsce na różnej maści owoce oraz warzywa i będą one wliczane kosztem jakiegoś produktu (aby nie przekroczyć zapotrzebowania redukcyjnego).

W drodze również suplementy: BCAA, witaminy, Omega 3 oraz najprawdopodobniej często polecane na redukcję białko Treca: Whey 100.

Jak już wspominałem, jest to moja pierwsza dieta redukcyjna i jeśli gdzieś popełniłem błąd, to proszę o wyrozumiałość i nakierowanie na właściwą drogę.

Pozdrawiam.



Zmieniony przez - Arno Dorian w dniu 2015-01-17 02:20:20
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
slonecznik out- jako zrodla tluszczu jedz orzechy (oprócz ziemnych), oliwe, tran, maslo, olej kokosowy, awokado, etc.. wafle ryzowe zastąp nieprzetworzonymi weglowodanami (ziemniaki, kasza, ryz, owoce, makaron, chleb razowy). w III dodaj tluszcz (opcjonalnie ww rowniez). warzywa mozesz dodac wszedzie i nie musisz liczyc w bilans (poza wlasnie straczkami czy ziemniakami). jedz ryby, zwlaszcza tluste bo brakuje omega3

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 89
Dziękuję za odpowiedź.

A cukier całkiem w odstawkę? Przykładowo do herbaty, odpada?

Zmieniony przez - Arno Dorian w dniu 2015-01-17 23:01:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Arno Dorian
Dziękuję za odpowiedź.

A cukier całkiem w odstawkę? Przykładowo do herbaty, odpada?

Zmieniony przez - Arno Dorian w dniu 2015-01-17 23:01:39


tak, możesz używać słodzików.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Carb cycling - zalewanie na masie

Następny temat

Dieta na przyrost masy i problem

WHEY premium