SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza dieta redukcyjna - ocena - 86kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 835

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 132
Cześć,

jest to mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich serdecznie :)

Przejde od razu do sedna sprawy. Chce zredukować tkankę tłuszczową. Poniżej ankieta i plan żywieniowy na dzień treningowy i nietreningowy. Proszę o ocenę i uwagi!

Cel: redukcja
Płeć: mężczyzna
Wiek: 24
Waga: 86
Wzrost: 178
Obwód klatki: 102
Obwód ramienia: 36
Obwód pasa: 93
Obwód uda: 67
Obwód łydki: 43
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 20-25%
Aktywność w ciągu dnia: praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu CrossFit
Ograniczenia żywieniowe: -
Stan zdrowia: -
Preferowane formy aktywności fizycznej: CrossFit
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: -
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak
Stosowane wcześniej diety : -

Do wiekszości posiłków dorzucam 100-200g warzyw typu: ogórek, pomidor, papryka itp.
Ryż wymieniam z kasza gryczana i jaglaną.
Pierś z kurczaka wymienna z piersia z indyka i ryba.
Wymiany staram sie robić tak by makro pozostawało OK.

Zapotrzebowanie kaloryczne wyliczone na podstawie przypietego tematu na forum :)



Nietreningowy:



Treningowy:


Pozdrawiam!



Zmieniony przez - rybso w dniu 2016-09-06 11:00:34
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 917 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16004
tą szynke to sam gotujesz? jak gotowa ze sklepu to raczej bym wymienił. Ja na twoim miejscu zmniejszył bym troche ilość ww na konto tłuszczy, banan w posiłku potreningowym też w sumie zbędny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 132
Tak. Szynkę gotuje sam lub pieke w piekarniku z przyprawami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Witam.

Osobiście uszczupliłbym ilość posiłków do 4-5. Białko możesz trzymać na stałym poziomie, rotuj sobie głównie tłuszczami i węglowodanami w dni treningowe i nie treningowe. Dieta generalnie jest monotonna, szczególnie chodzi mi o tego kurczaka z ryżem. Masz pełną gamę innych składników odżywczych do wyboru, takie jak (wieprzowina, wołowina, drób, podroby jak udka, ryby, jaja, opcjonalnie nabiał ) z węglowodanów (bataty/ziemniaki/kasze/płatki owsiane/jaglane/ryże/makarony). Oczywiście twaróg spożywany na noc nie jest konieczny. Warzyw nie wliczałeś? to fundament każdej zdrowej diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 132
Tak jak napisałem w pierwszym poście do każego posiłku dorzucam 100-200gram warzyw i kurczaka wymieniam na własnie indyka, rybę czy coś w ten deseń, a ryż wymieniam z kasza gryczana i jeczmienna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 917 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16004
ogólnie jest ok. Tak jak pisałem wcześniej ja na twoim miejscu zmiejszył bym ilość ww na konto tłuszczy. Mógłbyś wtedy dodać jakieś tłustsze mięsoa typu karkówka w, wołowina itp.. Szczególnie jeśli masz grupe krwi 0.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 132
Masz jakaś konkretną propozycje co i gdzie odjąć a co i gdzie dodać do posiłków ?

EDIT:
Planowałem przez 1-1.5 być na tym co ułożyłem, a nastepnie zbijać własnie wspomniane weglowodany w raz z zmniejszaniem kalorii.


Zmieniony przez - rybso w dniu 2016-09-06 15:01:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 917 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16004
możesz tak robić jak napisałeś z biegiem czasu odcinać głównie z ww.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Low carb ładowania

Następny temat

Redukcja oraz Zapotrzebowanie kaloryczne

WHEY premium