SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pieczenie skóry na plecach

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 45126

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 0
Witam. Od 2 dni na lewej stronie pleców czuje pieczenia podobne do poparzenia pokrzywką. Największy problem jest w tym że nie ma ani żadnych chrostek ani zaczerwienienia.
Co to może być??? Proszę o szybką odpowiedź.
8
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Pieczenie skóry ciała jest dość częstym objawem, jego przyczyną są najczęściej choroby skóry, ale nie zawsze. Towarzyszyć mu może ból, swędzenie, podrażnienie skóry. Niestety pieczenie skóry jest ciężką do zdiagnozowania przypadłością, gdyż może występować w wielu schorzeniach.

Poza chorobami skóry, objawy, które opisujesz, mogą mieć wiele przyczyn, między innymi:

- alergia na któryś ze składników diety,
- alergia na jakiś detergent,
- alergia na słońce.

Do przykładowych infekcji, które mogą powodować pieczenia, zalicza się:

- infekcje bakteryjne, np.: róża, różyca, liszajec zakaźny, czyraki skóry,
- infekcje grzybicze – grzybica skóry gładkiej, kandydoza,
- infekcje wirusowe – opryszczka skóry (wirus HSV) ospa, półpasiec, infekcja wirusem HPV,
- infekcje miejscowe po uszkodzeniach skóry, które wywoływane były przez grzyby, bakterie, wirusy, pasożyty, swędzenie może być również powikłaniem spowodowanym przez ukąszenia np.: przez wszy, kleszcze, muchy końskie, czy meszki.

Zanim udasz się do lekarza, warto zrewidować dietę i używane wcześniej kosmetyki, być może mają w składzie coś, co mogłoby Cię podrażniać. Nie zawsze podczas reakcji alergicznej występuje zaczerwienienie, czy pęcherze, często bywa tak, że pieczenie postawie samo z siebie i długo nie ustępuje. Warto wtedy wykonać podstawowe badania i udać się do dermatologa, być może lekarz zaleci nam jeszcze inne badania, które mogłyby przybliżyć mu diagnozę.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Być może jakaś reakcja uczuleniowa.
Pot / zmiana kosmetyków / proszek / materiał / leki.
Zmieniałeś coś z tego?
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 38
Od 3 dni mam tą samą dolegliwość. Piecze mnie skóra na nogach plecach i brzuchu. Nie mam żadnych zmian skórnych. Lekarz nie wiedział co mi jest. MOze ktoś wie co to jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
spróbuj nawilżającego gbalsamu do ciała

gdyby pojawily sie pęcherzyki i zaczerwienienie to może być półpasiec

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4
mnie piecze po lewej stronie brzucha i to juz długo niewiem co to jest jak bylem u lekarza to przepisal mi leki na wrzodya to poprostu pieczenie skóry jak leze to nie piecze tylko podczas ruchu tak wiec mysle ze cos z mięsniamialbo na tle psychicznym wkręciłem sobie i juz a teraz cały czas o tym mysle i psycha tak działausg robiłem badania krwi tez i wszystko ok tak wiec niewiem co to moze byc mysle ze kiedys przejdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 346
I jak dalej nie wiemy co to jest ?? Bo mam dokładnie to samo co Wy, piecze mnie prawa strona pleców i brzucha i nie jest to wcale przyjemne a dzieje się już tak ok 1,5 tygodnia :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6
Mam to samo pieczenie jest nie do zniesienia, nie mogę już nosić normalnego stanika - tylko taką obcisłą koszulkę ale to trwa i trwa. Skóra bez żadnych zmian - nie wiem nawet do jakiego specjalisty z tym się udać - neurolog? psychiatra?
Help!!
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 12202 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 152586
dermatolog

Podaj że piwo mie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6
a co ma leczyć dermatolog jak brak zmian? Czy to może być półpasiec, skoro nie ma zmian skórnych? a boli z dwóch stron czyli pas skóry z jednej połowy ciała. Boli już kilka tygodni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Prędzej dermatolog coś powie na to niż lekarz pierwszego kontaktu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6
w sumie liczyłam, że odezwie sie ktoś, kto też takie coś miał...
ja po cichu podejrzewam, że to sprawka kręgosłupa
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uderzony w żuchwe ;]

Następny temat

Rozwalony nos

WHEY premium