SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Piłka ręczna - suplementacja

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Waga

19

Wzrost

80

Staż treningowy

190

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

ciężko stwierdzić, robię to od zawsze

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

Stan zdrowia

Cel/problem/opis

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 19
Witam,
Mam 19 lat, trenuję piłkę ręczną od kilku lat, aktualnie gram w 1 lidze. Wcześniej miałem 7-letni epizod z pływaniem ( wysokie miejsca w Polsce). Nie piszę tego aby się chwalić, tylko potrzebuję pomocy. Nigdy nie przykładałem wagi do suplementów, i nie stosowałem ich za wiele.
Problem mój polega na tym, że wkroczyłem na okres przygotowawczy na podwyższonych obrotach. Chciałbym pomóc sobie odżywkami.
Nie mam wyliczonej diety w kaloriach, ale jem 4 posiłki dziennie, przeważnie są to zdrowe i wartościowe rzeczy.
Wracając do suplementów to jestem całkowicie zielony.

Moje treningi wyglądają następująco.
ranny trening- zazwyczaj bieganie ( +/- 10km ) później może wejść siłownia na ciężarach
wieczorny trening - aktualnie ćwiczenia siłowe na zasadzie obwodów zamiennie z treningiem z piłkami.
i tak od poniedziałku do piątku, weekendy teoretycznie wolne ( poźniej mecze czy czas na odnowę biologiczną )

Chciałbym się dowiedzieć co warto brać przy takim wysiłku ( białko, węglowodany, BCAA) czy może macie inne sprawdzone suplementy i jak dawkować czyli co z rana, co do posiłku, co przed, w trakcie a co po treningu.

Wiem, że internet nie gryzie, że jakbym poszukał po różnych stronach i forach to pewnie bym coś znalazł, ale wydaje mi się, że ta strona jest też po to aby pomagać tym mniej doświadczonym.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Najważniejsze kwestia to prawidłowe odżywania a już posiłki przed i po treningowe to absolutna podstawa na poziomie nawet amatorskim a co dopiero wyżej czy podobnie kwestia zapotrzebowania energetycznego , następnie będzie można pomyśleć o suplementacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
dokładnie jw
następnie bialko węglowodany do uzupełnienia diety
a na sam koniec kreatyna, beta-alanina + bcaa na poprawę wyników
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o pomoc

Następny temat

Gęstość mięśni i waga a osiągi na siłowni

Wiecej