SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Piłka ręczna - newsy

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15421

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34589 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434057
Polska będzie się ubiegać o organizację mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn w 2015 roku i mistrzostw Europy w 2016 roku - poinformował w środę wieczorem na stronie internetowej związku prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki.

- Niebagatelne znaczenie dla naszych planów ma coraz większe zainteresowanie i sympatia fanów sportu dla naszej dyscypliny, co nie pozostaje bez wpływu na wzrost jej popularności w kraju. To uzasadnia przekonanie, że trybuny aren wielkiej imprezy w piłce ręcznej w Polsce wypełnią się po brzegi, a fakt ten z pewnością będzie miał duże znaczenie przy wyborze przyszłego jej gospodarza - podkreślił Kraśnicki.

Stosowne aplikacje ZPRP złoży w grudniu bieżącego roku - o organizację mistrzostw świata mężczyzn w 2015 roku oraz na wiosnę 2011 roku - o prawa gospodarza mistrzostw Europy szczypiornistów w 2016 roku.

Kraśnicki dodał, że sponsor strategiczny Związku Piłki Ręcznej w Polsce - Firma Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, już zadeklarował wsparcie dla tak dużych przedsięwzięć.


Bardzo dobre posunięcie i wydaje mi się, że mamy ogromne szanse bowiem będziemy już po organizacji Euro 2012 no i przede wszystkim po MŚ Siatkarzy 2014, więc hale będą już gotowe

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34589 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434057
dziś początek turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk w Gdańsku oprócz naszej drużyny w Ergo Arenie zobaczymy Macedonię, Tunezję i Chile. Awans uzyskają dwie drużyny

nie wyobrażam sobie że moglibyśmy nie awansować, dziś spotkanie z najgroźniejszą Macedonią

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 16971 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 87966
Dobrze że pan prezes dojrzał do tego, bo początkowo miał jakieś opory. Trzeba próbować, hale na pewno będą do tego czasu na wysokim poziomie, a i kibice przy odpowiedniej promocji imprezy na pewno by dopisali.

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! [http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html] 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Wczoraj oglądałem na nSport magazyn i był wywiad z tym prezesem - tępy chvj z Niego...

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34589 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434057
Vive Targi Kielce wystąpi do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) o przydzielenie mu organizacji turnieju o Trofeum Mistrzów (EHF Mens's Champions Trophy), w którym wystąpiliby zdobywcy trzech europejskich pucharów w piłce ręcznej oraz zespół z Kielc - poinformował serwis internetowy "Echa Dnia".
To najbardziej prestiżowy turniej klubowy po "Final Four" Ligi Mistrzów. Turniej ma się odbyć w dniach 11-12 września tego roku.

- Podczas mistrzostw Europy, rozmawiałem w Wiedniu z wiceprezesem EHF Jeanem Brihaultem – mówi Paweł Papaj z działu marketingu i promocji Vive Targi. - Zadeklarowaliśmy chęć organizacji turnieju o Trofeum Mistrzów i Brihault wyraził duże zainteresowanie. Mówił, że widział dwa nasze mecze w Lidze Mistrzów i był bardzo pozytywnie zaskoczony zainteresowaniem kibiców i atmosferą w naszej hali - dodaje Papaj.


Dokumenty niezbędne do ubiegania się o organizację turnieju o Trofeum Mistrzów zostaną wysłane do wiedeńskiej siedziby EHF w ciągu kilku dni.

- To niezwykle prestiżowa impreza, transmitowana przez telewizje całego świata. Gdyby udało nam się dostać organizację tego turnieju, to byłaby dla nas wielka sprawa! Przecież w sierpniu przyjeżdża do nas na sparingi Barcelona, a takiej imprezy, jak Trofeum Mistrzów, w Polsce jeszcze nie było – mówi prezes Vive Targi Kielce, Bertus Servaas.


Po dobrym występie na ME działacze idą za ciosem i znów pomysł na organizację imprezy europejskiego formatu w Polsce Oby i od doszedł do skutku

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34589 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434057
Poprowadzili reprezentację Polski do dwóch medali mistrzostw świata. Niestraszne były im zderzenia ze stukilowymi przeciwnikami. Jednak największe wyzwanie rzuciły im ich własne organizmy.

Grzegorz Tkaczyk i Damian Wleklak od wielu miesięcy walczą o powrót do sportu. I na razie są w tej walce górą.

Dla Tkaczyka ostatnie pół roku to najtrudniejszy okres w życiu. - Operację kolana przeszedłem 1 września i właściwie już od następnego dnia zacząłem rehabilitację - wspomina zawodnik Rhein-Neckar Loewen. Najpierw była walka z opuchlizną. Potem można było wsiąść na rower, wejść do basenu. - Kule odstawiłem dopiero po dwóch miesiącach. Nigdy wcześniej nie używałem ich przez tyle czasu. To było straszne. Przed oczami miałem widmo końca kariery - wspomina piłkarz.

Tkaczyk kilka razy na przemian załamywał się i wychodził z dołka. - Dużym wsparciem była dla mnie żona, kobieta niesamowicie wyrozumiała, bo wiem, że często bywałem nieznośny. Bezsilność mnie dobijała - opowiada Tkaczyk.

Po kilkunastu tygodniach zaczął trening siłowy. Najpierw powolutku, delikatnie. - Mój mięsień czworogłowy praktycznie przestał istnieć. Chodziłem do siłowni, ćwiczyłem. Ale byłem zrozpaczony i wściekły, bo długo nie widziałem efektów. I znowu zaczynałem wątpić, czy to wszystko ma sens. Lecz najgorszy był strach przed bólem. Każdego dnia modliłem się, żeby nie bolało. I na razie wszystko jest w porządku - mówi z nadzieją szczypiornista.

Trzy tygodnie temu rozgrywający Lwów wznowił treningi z zespołem.

Zarówno Wleklak, jak i Tkaczyk wspominają o swoim powrocie do reprezentacji.

- Jeśli w kwietniu będę się nadawał do gry i dostanę powołanie na turniej na Węgrzech, to przyjadę - zapowiada Wleklak. Tkaczyk jest ostrożeniejszy. - W tym sezonie nie wystąpię w kadrze. Ale jesienią chcę znowu zagrać z orzełkiem na piersi - zapowiada.


Nie wiem jak wy, ale ja bym chętnie zobaczył obu zawodników w kadrze Tkaczyka szczególnie mi brakowało ostatnimi czasy

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34589 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434057
Selekcjoner reprezentacji piłkarzy ręcznych, Bogdan Wenta powołał kadrę na najbliższe konsultacje szkoleniowe i turniej Pannon Cup na Węgrzech.

Opiekun polskich szczypiornistów zdecydował się ogłosić nazwiska 15 zawodników. Kolejnych pięciu znajduje się w rezerwie. Skład reprezentacji prawdopodobnie ulegnie nieznacznym zmianom, bowiem mogą do niej trafić jeszcze niektórzy gracze z kadry B.

Polacy spotkają się w poniedziałek 12 kwietnia na zgrupowaniu w Warszawie, a trzy dni później udadzą się na Węgry, by wziąć udział w turnieju Pannon Cup.


Kadra reprezentacji Polski:


1. Patryk Kuchczyński - KS Vive Targi Kielce
2. Daniel Żółtak - KS Vive Targi Kielce
3. Piotr Grabarczyk - KS Vive Targi Kielce
4. Paweł Podsiadło - KS Vive Targi Kielce
5. Tomasz Rosiński - KS Vive Targi Kielce
6. Arkadiusz Miszka - Wisła Płock SA
7. Piotr Wyszomirski - KS Azoty Puławy
8. Sławomir Szmal - Rhein-Neckar Loewen
9. Karol Bielecki - Rhein-Neckar Loewen
10. Krzysztof Lijewski - HSV Hamburg
11. Marcin Lijewski - HSV Hamburg
12. Michał Jurecki - TuS N-Lübbecke GmbH
13. Tomasz Tłuczyński - TuS N-Lübbecke GmbH
14. Bartosz Jurecki - S.C. Magdeburg
15. Bartłomiej Jaszka - Fuchse Berlin

Rezerwowi:


1. Mariusz Jurasik - KS Vive Targi Kielce
2. Mateusz Jachlewski - KS Vive Targi Kielce
3. Artur Siódmiak - TuS N-Lübbecke GmbH
4. Mariusz Jurkiewicz - Reyno de Navarra San Antonio
5. Damian Wleklak - GWD Minden

Program Pannon Cup 2010:


16 kwietnia (piątek) – Ozd:

15:45 Słowacja – Polska
18:00 Węgry – Grecja

17 kwietnia (sobota) – Tiszaujvaros:

12:00 Węgry – Słowacja
14:15 Polska – Grecja

18 kwietnia (niedziela) – Miskolc:


09:30 Grecja – Słowacja
11:45 Węgry – Polska
13:30 Ceremonia zakończenia turnieju

Bardzo ciekawy jestem występu naszych na Węgrzech i formy jaką będą prezentować Jak widzimy na razie o powołaniu Tkaczyka nie ma mowy, a takie zapowiedzi były

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34589 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434057
W stolicy Serbii, Belgradzie, odbyło się losowanie grup eliminacyjnych turnieju Euro 2012 w piłkę ręczną. Reprezentacja Polski, czwarta drużyna kontynentu, była wśród najwyżej rozstawionych ekip i jest faworytem swojej grupy.

Podopieczni Bogdana Wenty trafili do Grupy 3. Ich rywalami w walce o awans do turnieju w Serbii będą reprezentacje Słowenii, Ukrainy i Portugalii. Każda drużyna rozegra po sześć spotkań - trzy u siebie i trzy na wyjeździe.

Do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie w dniach 17-29 stycznia 2012 roku, awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z siedmiu grup eliminacyjnych. Pewne udziału są już obrońca mistrzowskiego tytułu Francja oraz gospodarz imprezy.


Wyniki losowania el. ME 2012:

Grupa 1: Węgry, Macedonia, Bośnia i Hercegowina, zwycięzca turnieju preeliminacyjnego (Estonia, Cypr, Bułgaria lub Wielka Brytania)
Grupa 2: Chorwacja, Hiszpania, Rumunia, Litwa.
Grupa 3: Polska, Słowenia, Ukraina, Portugalia.
Grupa 4: Szwecja, Słowacja, Czarnogóra, zwycięzca turnieju preeliminacyjnego (Izrael, Belgia, Turcja lub Luksemburg).
Grupa 5: Niemcy, Islandia, Austria, zwycięzca turnieju preeliminacyjnego (Łotwa, Włochy, Finlandia lub Gruzja).
Grupa 6: Norwegia, Czechy, Holandia, Grecja.
Grupa 7: Dania, Rosja, Białoruś, Szwajcaria.

Terminy meczów:
1. kolejka - 27/28 października 2010 r
2. kolejka - 30/31 października 2010
3. kolejka - 9/10 marca 2011
4. kolejka - 12/13 marca 2011
5. kolejka - 8/9 czerwca 2011
6. kolejka - 11/12 czerwca 2011

Poza Słoweńcami w tej grupie nie powinniśmy mieć problemów by awansować do Mistrzostw Europy Oczywiście żadnego z rywali zlekceważyć nie wolno

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Pierwsze miejsce obowiązkowo, każdy inny wynik to dla mnie niespodzianka będzie

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 16971 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 87966
Niezłe losowanie, wprawdzie nie tu bardzo słabych drużyn, ale takich solidnych europejskich średniaków powinniśmy spokojnie pokonać.

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! [http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html] 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34589 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434057
Polacy nie wystartują w turnieju Pannon Cup, o którym informowałem wyżej - powód żałoba i uroczystości pogrzebowe Prezydenta

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34589 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434057
Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) ogłosiła konkurs na najlepszego piłkarza i piłkarkę ręczną świata w 2009 roku. Wśród trzech męskich kandydatur znalazł się Sławomir Szmal.

Od dziś do 22 maja, użytkownicy oficjalnej strony IHF mogą oddawać swoje głosy w plebiscycie, w którym pojawiły się trzy kandydatury męskie i trzy żeńskie.

Wśród pań na tytuł najlepszej zawodniczki świata w ubiegłego roku szansę mają Alison Pineau (Francja), Liudmila Postnova (Rosja) i Katrine Lunde-Haraldsen (Norwegia). W kategorii mężczyzn wyróżniono Igora Vori z Chorwacji, Nikolę Karabatica z Francji i polskiego bramkarza Sławomira Szmala.

Sławomi Szmal, noszący przydomek "Kasa" jest ulubieńcem polskich kibiców. Choć nie dawano mu wiele szans w jego dotychczasowym klubie Rhein Neckar Loewen, o jego klasie świadczy chociażby fakt, że został wybrany najlepszym zawodnikiem tegorocznych Mistrzostw Europy. Pozostałe, drużynowe osiągnięcia polskiego bramkarza to wicemistrzostwo świata 2007, trzecie miejsce w 2009 oraz czwarta pozycja na mistrzostwach Europy 2010.

Kibice mogą oddawać swoje głosy za pośrednictwem strony federacji.


http://www.ihf.info/worldplayer/index.php - Wchodzić i głosować

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przysiady

Następny temat

POMOCY

WHEY premium