SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pestka awokado

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6115

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 236 Napisanych postów 84 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6128
W internecie wiele artykułów dot. wartości pestki awokado (wiele w niej składników mineralnych, witamin i antyoksydantów). Ktoś ją zostawia i wykorzystuje? Polecają suszyć ją przez 2-3 dni, następnie zetrzeć na tarce i dodawać do jogurtów, koktajli itp.
Ktoś wie ile może miec kcal/tł/b/w owa pestka awokado?
Z chęcią wliczę ją do diety.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Owszem, czasem wpada u mnie, jak jest pogoda susze na słońcu, jak nie ma w piekarniku na 180 stopni. Pestki nie wliczam w bilans, sporo w niej błonnika. A używa się jej w małych ilościach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Nawet jak dodasz te 1-2g, to żadnych wartości odżywczych z tego nie będzie. Nie na sensu wliczać jej w bilans kcal.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 19 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3960
A to dla mnie nowość. Nie wiedziałem, że można pestkę wykorzystać kulinarnie. Co można z tym zrobić? I czy faktycznie warto ją konsumować.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Jak dla mnie zbyt dużo kombinowania w stosunku do ewentualnych korzyści. Jako ciekawostka, czy dodatek można wykorzystać, ale na tym się kończy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Są badania naukowe z bodajże 2003 roku wykonane przez Narodowy Uniwersytet w Singapurze i wykazały one, że pestka awokado zawiera dwukrotnie większą dawkę antyoksydantów niż pozostała część owocu.

A jako ciekawostka, to działanie pestki i jej domniemanego działania (antynowotworowego) przebadano na szczurach i myszach niestety tylko i badania na zwierzakach potwierdziły tezę, choć wiadomo, to tylko zwierzęta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 236 Napisanych postów 84 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6128
blue_hope
Owszem, czasem wpada u mnie, jak jest pogoda susze na słońcu, jak nie ma w piekarniku na 180 stopni. Pestki nie wliczam w bilans, sporo w niej błonnika. A używa się jej w małych ilościach.



Ściągasz z tej pestki skórkę czy ścierasz całą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Nic nie ściągam, suszę bezpośrednio po obraniu owocu.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 107kg

Następny temat

Tłuszczowo-białkowa redukcja.

WHEY premium