SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paula- mama wraca do formy str. 182

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 291656

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
paula.cw
Butów nie upolowałam tylko dostałam w prezencie. Mama wie, że ja pieniążek jestem i wiecznie mi szkoda kasy chociaż te adidasy jak na swoją technologię nie są takie drogie. Ale to buty specyficzne- góra układa się jak taka skarpeta. Bardzo dopasowane i elastyczne a jednoczenie trzyma się stopy. Podeszwy wyglądają jak mega amortyzowane, ale w nich nie pływam a wręcz mam wrażenie gołej stopy. W zestawieniu z wyglądem to bardzo dziwne wrażenie jak dla mnie, ale po ich założeniu było mi tak lekko, że aż mi się chciało skakać ( i skakałam :P). Na pewno nie są to buty dla każdego i do wszystkiego. Przysiady robiłam tylko z cc i o dziwo było bardzo stabilnie, jak na gołej stopie.
Dodatkowo kradną kobiece serce swoim wyglądem. Ja mam dość proste i uniwersalne, a wybór jest na prawdę spory i wszystkie są śliczne :P Niby nie najważniejsze w sportowym obuwiu a jednak :P




Młodziłam, młodziłam i coś wymłodziłam. Trening od Wojtka fajny, ale to nie do końca to co mi chodziło po głowie. Przez kolejne miesiące chciałabym popracować typowo nad siłą. Co by troszkę o sylwetce przestać tak myśleć. Jako, że w konkursie spodobał mi się Wendler to myślałam, żeby coś na jego podstawie spróbować poćwiczyć dłużej.

Plan ułożony na 4 dni w tygodniu z możliwością przesunięcia jednego dnia na kolejny tydzień, bo jeszcze nie wiem ile dni w tygodniu będę trenowała.

Dzień 1
1. Przysiad 5/3/1 + AMRAP z % serii pierwszej w wersji clusterz po 3
2. Wypychanie suwnicy, nogi neutralnie 12/12/10/10/8
3. Żuraw 8/8/8/8
4. Brzuch 3x15

Dzień 2
1. WL 5/3/1 + AMRAP z % serii pierwszej w wersji clusterz po 3
2a. Podciąganie podchwytem 5x10
2b. Dipsy 5x10
2. Uginanie przedramion z hantlami 4x12

Dzień 3
1. MC 5/3/1 + AMRAP z % serii pierwszej w wersji clusterz po 3
2. Zbieranie grzybków 5x10 lub RDL z hantlami
3. Goblet 5x10
4. Hip trust 4x12

Dzień 4
1. Wyciskanie hantli siedząc 5/3/1 + AMRAP % z serii pierwszej w wersji clusterz po 3
2. Pompki 5x10 lub 5x max
3. Wiosłowanie sztangą 5x10
4. Swing 4x12

Oczywiście będę wdzięczna za poprawki/komentarze.





Zmieniony przez - paula.cw w dniu 2016-07-26 20:46:17

Zmieniony przez - paula.cw w dniu 2016-07-26 20:48:06


Trening wygląda ok. Jeśli natomiast ja miałbym go robić to na barki zrezygnowałbym ze schematy 5/3/1 na bardziej klasyczny rozkład - np. RAMPA bez jakiegoś ciśnienia dużego na dokładanie w tym ćwiczeniu ciężaru za wszelką cenę. Wtedy regres na koniec taki jak proponujesz też jest ok. Można też w zależności od tego gdzie najbardziej chcesz dołożyć przysiad/mc/wyciskanie na poziomej lekko zmodyfikować pod to zestaw ćwiczeń dodatkowych w tym planie.

Zmieniony przez - nightingal w dniu 2016-07-27 07:51:58

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Bziu Julietta Dziękuję :*

Night szczerze mówiąc nie jestem pewna na ktore z tych ćwiczeń chciałabym nałożyć nacisk. Może zacznę wg tego planu a jak się zdecyduje w trakcie to się będzie kombinować. Z tymi barkami to tez tak myślałam że ten rozkład od Wendlera nie bardzo wiec to zmienię. Co prawda bazowalam na schemacie Wendlera ale i tak jestem przeszczesliwa ze mi sie coś sensownego udało ułożyć - plus 100 do motywacji trenowania tym planem :p


Zmieniony przez - paula.cw w dniu 2016-07-27 07:58:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Ok - możesz i tak zrobić. Ale warto się na coś zdecydować - wtedy można na serio konkretnie dołożyć do wyniku w którymś z bojów bez większego ryzyka że się przeholuje .


aaaa - i dzięki za to info o butach. Bardzo fajnie wyglądają.


Zmieniony przez - nightingal w dniu 2016-07-27 08:07:50

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
No śliczne a teraz można upolować za 250 zł. To taka znośna cena. Night na pewno się ją coś zdecyduje. MC raczej nie ze względu na plecy działam tu zachowawczo trochę. Wiec zostają przysiady i WL. Mógłbyś zarysowac co masz na myśli ? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
No np. jeśli zależałoby Ci na wyniku w wyciskaniu dajmy na to, to ja dodatkowo postawiłbym na poprawę siły tricepsów a zluzował jeszcze mocniej w treningu naramiennych. W przypadku nóg natomiast dodałbym ćwiczenie/ćwiczenia poprawiające najsłabszą fazę siadu (czy to wyjście z dołu czy końcową - bo różnie t jest u ludzi z tym). To tak w dwóch zdaniach. Jak jest konkretna decyzja i konkretne ograniczenia i warunki nakreślone - to wtedy już można precyzyjniej dobrać pod te kwestie narzędzia treningowe.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Jeszcze co do butów- nie widać tego na zdjęciu przez to, że są czarne ale między stopę a podeszwę można włożyć palec na wylot. Taki bajer, jak ktoś lubi gadżety jak ja :D Dzięki temu ta "skarpeta" jest tak dopasowana.

27.07 DNT

Aktywność: Brak
Brzuch: Minimalnie wzdęty od wczorajszego wieczora
Suplementy: cynamon do kawy, mama DHA

Śniadanie: Płatki jaglane, gryczane, jajko, borówki, syrop klonowy
Przekąska: Wafle ryżowe z łososiem, jajkiem i papryką
Obiad: Sznycel z indyka, pesto z bazylii, kolendry, orzechów nerkowca i oliwy (pycha ale na świeżo), mozarella, kasza gryczana biała, sałatka z selera, brzoskwini, żurawiny, jogurtu i majonezu
Kolacja: Sałatka z tuńczyka i ryżu

Dzisiaj mam koszmarne zakwasy na górnej części ciała po wczorajszym treningu. Brakowało mi podciągania i tego czucia pleców, jakie mam po nim :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Dokładnie. Brakowało mi w poprzednim planie, ale nie miałam już gdzie upchnąć. Za to w nowym planie pomimo tego, że jest krótki to wrzuciłam wszystko na czym mi zależało :D Już się na niego cieszę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214365
No hej, trafiłam tu przez kafla na głównej

Ciekawy trening, jestem ciekawa ile tym razem pocisniesz

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

upadki i wzloty... moja walka o idealną sylwetkę- podejście 109342293 ;)

Następny temat

Rekompozycja czteromiesięczna

WHEY premium