SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Paski treningowe - kiedy?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2254

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 186 dni Na forum 304 dni Przeczytanych tematów 14625
Hej. Mam takie pytanko co do w sumie dwóch akcesoriów. Czy warto i kiedy warto?

Pierwszy to paski do martwego ciągu. Przy około 90-100 kg technika zaczyna kulec bo staram się kompensowac brak sił w przedramionach, mimo, że plecy dałyby radę dużo więcej :p. Kupiłem sobie takie cudo do ściskanie oraz trenuje przedramiona, ale czy warto te plecy zostawić na tym zakresie ciężarów.

A drugie to pas treningowy. Czy jest to wymóg? Robię około 110kg x12 a chodzi mi o to by nie tracić zdrowia, czemu podaję wagę? Bo widzę dużo osób, które już przy 60 zakładają. Kiedy i czy jest on takim must have?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 132 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 10707
paski dobra sprawa, ale stosując je cały czas upośledzasz sobie siłę chwytu, sam wiem to po sobie - nawalałem paski do kazdej serii martwego, az kiedys ich zapomnialem i robilem bez i chwyt mi puszczal przy smiesznych ciezarach i postanowilem ze paski bede bral ewentualnie na 1 max rep bo lepiej tą siłe chwytu progresowac niz upośledzac :D co do pasa jest wiele zdan i opinii - jeden powie ci noś caly czas, drugi ci powie ze to ci nic nie daje calkowicie, a jednak ludzie nosza nawet i do wyciskania zolnierskiego, ja od poczatku swojej przygody cisnalem bez pasa i ludzie dookola mowili czy sie nie boje - jak technika sie trzyma to sie nic nie stanie, reasumujac jak uwazasz mozesz pas walic rowniez na ciezkie-rekordowe serie
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 186 dni Na forum 304 dni Przeczytanych tematów 14625
Ja nigdy w sumie nie robiłem i raczej nie będę robił maksa ;). Mój trening wygląda tak, że przy zrobieniu 8-10 powt zwiększa ciężar o 5 kg, a minimalny zakres to 4 razy, jeśli tego nie zrobię to odpuszczam. Chociaż nigdy przy przysiadach nie czuje bym trzymał dobrze brzuch. Podobno wizualnie technika mi nie ucieka (lekkie problemy z kolanem), a brzucha nie czuje :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7619 Napisanych postów 106899 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1243063
co do pasa http://www.sfd.pl/art/Trening/Pas_treningowy_–_używać_czy_nie_-a326.html 
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
A w te paski warto inwestować np robić z nimi jedna lub dwie Serie z 4 mc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3216 Napisanych postów 41828 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 322470
Możesz używać pasków. Nie widzę w tym niczego złego jeśli ktoś nie chce startować w zawodach trójboju.

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
W sumie nie trenuje ani pod żadne osiągnięcia siłowe, ani kulturystyczne. Po prostu zwykla rekreacja :). Prawdopodobnie za 2-3 lata jak będę miał więcej czasu wezmę się za jakieś sztuki walki i wtedy wykorzystam siłownię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6201 Napisanych postów 141004 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1036198
paski uzywaj jak czujesz ze chwyt przeskzadza Ci w wykorzystaniu wiekszego obciazenia np we wioslowaniu czy martwym
mi np duzo lepiej podciaga sie w paskach na drazku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Generalnie czuje wlasnie, ze przez rece nie daje rady wykonywac tego cwiczenia poprawnie. W sensie sztanga zamiast isc po piszczelach zaczyna odbiegac i wrecz wychodzi dalej niz kolana, tylko po ty, by jakos sobie skompensowac braki w tym ruchu.
Ale z drugiej strony zastanawia mnie jak cwiczyc z tymi paskami by jednoczesnie walczyc o ten lepszy chwyt? Robic dodatkowe cwiczenia na chwyt, a w przypadku tego cwiczenia uzywac paski?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7619 Napisanych postów 106899 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1243063
http://www.sfd.pl/[ART]_KALISTENIKA_NA_POWAŻNIE_VOL._15__IMADŁO_ZAMIAST_DŁONI-t1127808.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3216 Napisanych postów 41828 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 322470
Tylko po co na siłę walczyć o silniejszy chwyt ? Są ćwiczenia, w których paski są niepotrzebne i będzie sie on wzmacniał, chociażby podciąganie na drązku.

Mi już 170/180kg w martwym zaczyna wypadać z dłoni, chyba że trzymam przechwytem.
1

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening ogólnorozwojowy