Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 4694 razy
  • Autor

Pas na kręgosłup

• klima92
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 6 lat
    • LPA: 25389

Wysłano 30 maja 2008 22:51

zgłoś naruszenie

Witam! Mam zamiar kupić sobie pas na kręgosłup, ale zastanawiam się czy on w ogóle pomaga coś, tzn czy trochę bardziej "eliminuje" pracę kręgosłupa w niektórych ćwiczeniach? Jeżeli tak, to jaki pas polecacie, na rzepę, czy taki bardziej kulturystyczny z dziurkami. I czy w GO Sporcie\KrakSporcie powinienem dostać interesujący mnie pas?
  • Wysłano 31 maja 2008 07:27

zgłoś naruszenie
    Polecamy zaufać naszym specjalistom, dobierając plan treningowy, plan odżywiania czy suplementację, potrzebujesz indywidualnego podejścia. Poproś o przygotowanie planu dla Ciebie http://potreningu.pl/plany. Profesjonalny, kompletny plan: diety + treningi + suplementacja, już od 149 69
  • Spioch93
    • Trenuje: 1
    • LPA: 3232

Wysłano 31 maja 2008 07:27

zgłoś naruszenie
    Lepiej sobie kupić taki skórzany z tymi dziurkami . W Go Sporcie dostaniesz interesujący cie pas kulturystyczny firmy hektor sport w cenie z tego co ostatnio widziałem bo też z okolic krk jestem to ok 79 PLN . bardzo fajny pas ale ja znalazłem okazje na allegro

Pozdrawiam $pioch
    === Jak jest Kasa To Jest Masa A Jak Niema Kasy to Lipa z Masy ===
    =Jeżeli ci w jakiś sposób pomogłem zapodaj soga=
  • NogaKoks
    • LPA: 1591

Wysłano 31 maja 2008 11:52

zgłoś naruszenie
    Mam zamiar kupić sobie pas na kręgosłup, ale zastanawiam się czy on w ogóle pomaga coś, tzn czy trochę bardziej "eliminuje" pracę kręgosłupa w niektórych ćwiczeniach?

Przy cięzkich ćwiczenich np przysiady czy martwy ciąg "przytrzymuje"kręgosłup,wspomaga go przed ewentualnymi kontuzjami
    Twoja stara sędziuje jak Howard Webb
  •  
    SFD

Wysłano 07 czerwca 2008 19:50

zgłoś naruszenie
      Opłaca się mój qmpel stosuje. W martwym ciągu mówi że lepiej mieć niż jak by miała wyskoczyć kręg dolny od kręgosłupa.
    • paw7897295
      • Trenuje: od zawsze
      • LPA: 18189

Wysłano 07 czerwca 2008 20:26

zgłoś naruszenie
      A potem 20kg bez pasa nie podniesie...
    • QUEBLO
      • Nagany:brak
      • Na forum: 8 lat
      • Trenuje: generalnie od podstawówki cały czas jakieś sporty,po prostu nie lubie braku ruchu
      • LPA: 129562

Wysłano 07 czerwca 2008 20:48

zgłoś naruszenie
      jeśli idzie o martwy czy siady to swego czasu,nawet nie tak dawno,miałem podobne dylematy...
      jedni mówili żeby używać,inni mówili żeby nie używać...

postanowiłęm wiec robić i z pasem i bez pasa..różnicy w sumie nie było,w seriach wielkich różnic w podnoszonych ciężarach nie było.

No to później sobie porobiłem dwie serie z pasem dwie bez pasa...

oczywiscie jeśli już to mowa tylko o tych dwóch ćwiczeniach

Jeśli idzie o bezpieczeństwo to przy rekordach pas pomoze chroniac kręgosłup,natomiast w seriach jeśli chcemy polegać na pasie a nie na prawidłowej postawie to moze lepiej zmniejszyć cieżar...

Jest też opcja ze jak wszystko będziesz robił w pasie to później bez tego pasa przy zwykłym remoncie w domu nie podniesiesz zwykłego worka z zaprawą gips.(ok 25 kg) bo przecież pasa nie bedziesz miał...

no i ryzyko przepukliny...tego zawsze bałem się najbardziej...teoretycznie z pasem masz większą szansę na przepukline pachwinową.

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2008-06-07 20:51:08
      "Chwila która trwa,może być najlepszą z Twoich chwil"

www.pajacyk.pl
      www.kundelpolski.pl