SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pare pytań odnośnie treningu interwałowego na orbitreku

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6832

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 180
Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was próbował kiedyś treningu interwałowego na orbitreku z tego co się dowiedziałem jest to bardzo dobry trening na pozbycie się zbędnych kilogramów ;) jeśli ktoś z was próbował tego treningu to chciałbym się poradzić czy dobrze go wykonuje (oczywiście na orbitreku) mianowicie zaczynam od rozgrzewki 5 minut z prędkością około 20 km/h następnie przyśpieszam do 30 km/h i utrzymuje to przez 30 sekund po czym zwalniam do 20km/h i utrzymuje również 30 sekund i znów przyspieszam na 30 sekund i zwalniam ogólnie robię 10 takich powtórzeń i na sam koniec 5 minut spokojnej jazdy i tu moje pytanie czy tak wykonany trening spełni swoją rolę czy może wykonuję za dużo powtórzeń z tego co wyczytałem na początku powinno się zaczynać od 5 i stopniowo co 2 tygodnie dodawać jedno aż dojdziemy do 10 tylko że nie mam większych problemów żeby robić te 10 powtórzeń więc czy powinienem zmniejszyć do 5 tak jak radzą na innych forach i dodawać co 2 tygodnie to 1 powtórzenie czy robić już te 10 jak myślicie ? :>

I jeszcze jedno pytanie z tego co wyczytałem powinno się robić taki trening raz na 48h czyli to znaczy że nie mogę ćwiczyć na orbitreku między treningami czy też nie ma żadnych przeciwwskazań żeby w przerwach między treningiem interwałowym ćwiczyć powiedzmy 40 min dziennie spokojnym tempem około 20km/h hymmm…
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Skoro nie masz większych problemów z 10 powtórzeniami znaczy interwał o wysokiej intensywności robisz za wolno,po prostu.Ćwicz HIIT co drugi dzień...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1609
Interwału nikt ma nie dawać rady kwestia tylko tego że robi się go nawet na 90% własnych możliwości tam np 1 minuta interwału pod koniec jest robiona w strefie bez tlenowej można robić nawet 20 razy ,ale kto da rade :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 13412 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 88597
Na orbiterku nigdy nie udało mi się HR choćby zblizonego do max w czasie pozwalającym na uznanie, że trening byłby choćby zbliżony do HIIT tak naprawdę to wyłącznie w biegach było to możliwe. Sprawdź na początek, czy możesz osiągnąć w możliwie krótkim czasie na orbiterku prznajmniej 90% HRmax, inaczej nie ma sensu.

błogosławieni ci, którzy nie widzieli a uwierzyli......

Instruktor kulturystyki i fitness
oraz jeździectwa

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta masowa.

Następny temat

Odchudzanie/dita/cwiczenia-prosze o pomoc.

WHEY premium