SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Parę pytań od świeżego w temacie siłowni i diety, help

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1145

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 47
Witam, Jestem nowy na forum jak i w ogóle w temacie siłowni, przeczytałem parę artykułów na przeciągu tygodnia na tym forum i postanowiłem się zarejestrować, moja sytuacja wygląda tak że kiedyś trenowałem przez 5 lat koszykówkę (profesjonalny klub sportowy a nie jakieś UKS'y) , były to dość częste i mocne treningi ponieważ średnio 8-12h godzin w tygodniu spędzałem na hali - nie jako kibic :D , potem nadarzyła się kontuzja, następnie sport przestał mnie jarać, i po 2 latach (czyli nie dawno) zaczęło mnie wkurzać mój brak formy i to co widzę w lustrze. Zacząłem też chodzić ostatnio na siłownie, w ostatnie 5 dni byłem na niej 3 razy, zacząłem od poleconego na tym forum ACT a przed nim odpowiednia rozgrzewka co prawda spociłem się nieźle i wcale się nie dziwie ale jakoś mnie nie sponiewierało - starałem się wykonywać to jak najlepiej pamiętając stare rady trenerów odnośnie odpowiedniej postawy podczas ćwiczeń itp akurat na to zwracałem i nadal zwracam dużą uwagę. I tutaj pierwsze pytanie do was, jakie treningi zacząć? co robić? Te dwa lata przerwy miałem aktywność fizyczną ale bardziej typu rower conajmniej raz w tygodniu i jakieś klasyczne gry typu noga na boisku lub siatka, nic profesjonalnego. Mięśnie kiedyś już zbudowałem więc sam nie wiem jak się kwalifikować czy za kompletnego świeżaka czy coś trochę wyżej bo jakoby mięśnie niby mam? Chciałbym się głównie skupić na rozbudowaniu mięśni tłowia, od mięśni brzucha, przez kaptury, na plecach i ramionach kończąc. Bocianem być nie zamierzam ale na nogi mam myślę dobre treningi więc jakoś sobie poradzę. Czytałem również parę artykułów na tym forum odnośnie ćwiczeń, treningów i ich ustalania, to tyle z mojej wiedzy na temat siłowni ;D w spisie treningów z którego pobierałem ACT są również treningi na dane partie ciała które wypisałem i chciałbym trenować więc też przeszła mi myśl przez głowę czy nie zabierać się od razu za te treningi i je spersonalizować pod siebie?

Trochę mnie przeraża ilość materiałów jakie są, nigdzie nie jest to jakoś streszczone co do diet itp, dlatego proszę was aby ktoś podpowiedział mi jakie treningi wykonywać do wypisanych przeze mnie mięśni które chce rozbudować, i czy brać się w ogóle za dietę czy jeść wszystko normalnie jak teraz?

Pytania:
Jakie treningi wykonywać na wytyczone przeze mnie partie ciała?
Do jakiej katerogii się przypisywać?
Czy brać się w ogóle za dietę? czy na początek sobie ją odpuścić?
Jakich efektów oczekiwać po jakim okresie czasu?

Dodam że na siłownię mogę chodzić nawet 5 razy w tygodniu (możliwości czasowe, co do mięśni i ich regeneracji to inna sprawa)
Trochę o mojej budowie: 185cm, 72kg, 18lat

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 43870
cwicz całe ciało FBW/HST
dieta jest wazna od początku
efekty sa skorelowane z zaangażowniem w diecie i treningu
trening 3-4 x tydzien bedzie ok

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,


zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 



Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347407
Przeczytaj ten temat:

https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html

Myślę, że plan z etapu 3 lub 4 byłby odpowiedni.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mój trening FBW- do sprawdzenia

Następny temat

Problem z ciężarami w HST

WHEY premium