SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paelo na siłę/wytrzmałość

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6375

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

19

Waga

80

Wzrost

193

Doświadczenie sportowe (wymień wszystkie uprawiane sporty od - do)

Rok siłowni

Dostęp do sprzętu

BOX

Cel treningowy

siła/wytrzmałość
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tomasz1405
Założę się , że jeśli któryś z czołówki cross wpadnie na pomysł otworzenia firmy suplementów pod C-F kilka miesięcy wcześniej na każdy seminarium będzie się mówiło o specjalnej suplementacji pod C-F



Już niedługo, już niedługo...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336126
a wiara w te suple zacznie działać cuda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
raczek87
ze krosfiter jest bardziej wszechstronny niz osobnik SW, jezeli wezmiemy pod uwage srednia wszystkich cech motorycznych.

(...)

Odnoszac sie dalej - zrobic 3 treningi MMA na owocach - to mowimy o krosficie przy diecie paleo, ze ma racje bytu. Widze to na co dzien, nie teoretyzuje i abstrah**e od tego czy amerykanscy naukowco-trenerzy chwala paleo czy odradzaja.



Dobry wieczór wszystkim, zawodniczka MMA z tej strony.

raczek, to pierwsze cytowane zdanie ma kolejną dyskusję poruszyć, o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą? Nie zgodzę się z nim. Jako zawodniczka MMA muszę być wszechstronna na wszystkich płaszczyznach - umieć przerzucić przez siebie partnera, umieć go podnieść nad siebie z klęku, umieć go unieść gdy obydwoje leżymy na ziemi, wykorzystywać siłę statyczną i dynamiczną. Do tego muszę biegać, bo kondycja sama się nie zrobi. Zazwyczaj na koniec treningu, gdzie już ledwo stoimy na nogach, robimy w ramach dojazdu stacje crossfiterskie.

Zrobić treningi MMA na owocach? Chyba bym umarła na rozgrzewce Kiedyś testowo poleciałam dietą paleo przy SW - nie dało się. Może to "nie ten gen", a może moje widzimisię. W każdym razie oprócz szeroko pojętego czucia się po prostu źle, nie miałam totalnie ani sił ani ochoty na treningi.

Owszem, wiem, że są ewenementy w rodzaju Rondy Rousey, które jedzą 1 posiłek dziennie i dają radę na treningach. Na tej samej zasadzie mogę przyjąć, że są ewenementy które robią kilka treningów MMA tygodniowo na paleo. Ale ja traktowałabym ich raczej jako właśnie ewenementy. Po prostu nie wierzę, że można tak uczciwy trening siłowo-wytrzymałościowy wykonywać przez dłuższy czas.

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 630 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10962
Martucca wynik i objawy o których piszesz to skutek źle dobranej diety do wysiłku. A nie wina braku ww. (nie ma tu teorii ani domysłów tak wygląda prawda)

Sam nie jestem zwolennikiem cf ale czytając wasze wypowiedzi i będąc nie jako w opozycji nasuwa się prosty wniosek paleo słaba dieta cf słaby trening to o cochodzi ? jeżeli ktoś się na to godzi i zdaje sobie sprawę że w tym czasie mógłby to robić efektywniej a nie chce to jego sprawa bo to jego życie i jego opcja ?
Co do supli w 100% się zgadzam

Ludzie czasem myślą jak zabić czas, a to czas ich zabija

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
efit
Martucca wynik i objawy o których piszesz to skutek źle dobranej diety do wysiłku. A nie wina braku ww. (nie ma tu teorii ani domysłów tak wygląda prawda)


Skutek źle dobranej diety, ale nie braku ww?! A czym są te węglowodany jeśli nie jej podstawwym makroskładnikiem?

WEŹ JUŻ SKOŃCZ.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 630 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10962
Wyobraź sobie że są sposoby odżywiania w skład których nie wchodzą ww albo nawet nie są jej podstawowym składnikiem

piszemy oczywiście o fazie/okresie – co nie jest szkodliwe/złe, mnóstwo osób tak ćwiczy chociażby z przytoczonego przez ciebie t-nation czy sfd, bf itd. i w czasie tego notują dobre wyniku w stosunku do swoich założeń

u Ciebie ewidentnie było coś ŹLE dobrane skoro miałaś takie a nie inne objawy

nie było to paleo czy cf czy cokolwiek co sobie obrałaś za cel po prostu zrobiłaś to ŻLE

Zmieniony przez - efit w dniu 2013-04-15 23:25:11

Ludzie czasem myślą jak zabić czas, a to czas ich zabija

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oczywiście, są systemy odżywiania, baaaa! Całe nacje ludzi, którzy węglowodanów okresowo w ogóle nie jedzą, na przykład tacy Inuici. A nie, stp, nie ta bajka, choćby dlatego, że owi Inuici w fizjologiczny stan ketozy nie wchodzą. Wyobraź sobie No z drugiej strony mamy też takie nacje, jak mieszkańcy Okinawy, którzy żywią się praktycznie samymi węglowodanami (85% kaloryczności diety).

Co mnie obchodzi to, że ktoś coś tam gdzieś okresowo robi i mu fajnie.
Ludzie też "okresowo" na bombę wchodzą i też im w tym czasie dobrze i fajnie, to co, zaczynamy jakiś cykl?

Ty w ogóle czytasz co tu piszesz?
ewidentnie było coś ŹLE - nie było to paleo czy cf czy cokolwiek co sobie obrałaś za cel
po prostu zrobiłaś to ŻLE

To może opromienisz wszystkich i mnie na perwszym miejscu, cóż było ŹLE? Bo skoro tak się upierasz, że nie brak węglowodanów, nie paleo, nie CF, to co? Bo żeby coś robić ŹLE, to najpierw to coś musi istnieć.

No śmiało, podaj ze 2, 3 przykłady.

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2013-04-15 23:41:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Nie wiem o czym dyskusja, bo sposób odżywiania i wpływ poszczególnych składników pokarmowych jest bardzo indywidualny. Nie ma jednej diety dla każdego, tak jak w paleolicie nie istniał jeden sposób odżywiania pośród wszystkich homo sapiens.
Podobnie z crossfitem, gdzie metody treningowe (obwodowe, stacyjne, kompleksy sztangowe) lub chociażby ćwiczenia (burpees, thrusters, etc.) są stare jak świat. Często wywodzą się wręcz ze sztuk walki, gdzie trenerzy katują nimi swoich podopiecznych.
Jest również masa ćwiczeń w CF, które nie mają większego przełożenia na funkcjonalność w innej dyscyplinie sportowej, poza konkurowaniem z innymi CFtowcami.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 630 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10962
Krótko bo traci to sens
trening/dieta/odpoczynek korelacja czyli podstawa

i obojętnie czy trening nazwiesz cf
dietę paleo
czy brak odpoczynku nadmiar pracy

nie wiem co u Ciebie było nie tak bo mnie to nie interesowało

ale np. stosując jak pisze od początku dietę paleo na zadany okres cel można być zadowolonym (ciekawym)

A u ciebie najprawdopodobniej była źle dobrana ilość odpoczynku, zbyt mało kaloryczna dieta (być może źle zbilansowana – pod zadaną aktywność/odpoczynek), trening (zbyt intensywny do ilości jedzenia/odpoczynku). Nie potrzebne skreślić.

Skoro nie modyfikujesz tych czynników płynnie faza/okres to chyba zbyt dużych postępów nie robisz
chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę chodziłby co to jest progresja liniowa (zwiększanie objętości, ciężaru czy skrócanie przerw między ćwiczeniami) i zdajemy sobie sprawę że z każdym z tych czynników resztę też trzeba dopasować (dietę, odpoczynek) i tak dalej…


• Mawashi – true



Zmieniony przez - efit w dniu 2013-04-16 00:39:59

Ludzie czasem myślą jak zabić czas, a to czas ich zabija

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sensu to Twoje wypowiedzi nie mają od samego początku.

Masło maślane. Ze swoimi klientami też tak gadasz? Współczuję im w takim razie

Więc przyjmij w końcu do wiadomości droga pani, że NIE, NIE JESTEM ZADOWOWLONA z diety paleo czy to w zadanym okresie czy permamentnie.
I TAK, powodem mojego złego samopoczucia był NIEDOBÓR WĘGLOWODANÓW, bo nie jest niestety możliwym trenowanie w zakresie anaerobowym w stanie ketozy.


Zmieniony przez - Martucca w dniu 2013-04-16 00:52:18
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Taśmy ,Gumy---rodzaj, jakość, cena

Następny temat

Trening na wytrzymałość - jaki polecacie?

WHEY premium