SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pad thai dla ostrych masowców ;)

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3277

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11768
Pad thai wywodzi się z kuchni tajskiej. Jest jednym z moich ulubionych dań, dlatego chciałem się podzielić z Wami przepisem.

Do przygotowania dosyć dużej porcji będziemy potrzebować:
- 350g piersi z kurczaka (opcjonalnie krewetki),
- 200g makaronu ryżowego( można zastąpić makaronem z brązowego ryżu),
- 100g kiełków fasoli mung
- 100g tofu,
- 3 jajka
- 150g zielonej fasolki szparagowej
- orzeszki ziemne niesolone
-limonkę lub cytrynę

Dodatkowo do sosu potrzebujemy:
- poł szklanki wody
-kilka tabletek słodzika
-120g ketchupu (można zastąpić własnoręcznie robionym sosem z pomidorów)
-50 ml sosu sojowego
- 2 łyżki sosu ostrygowego.





Zaczynamy od przygotowania sosu. Do garnka wlewamy pół szklanki wody, a po jej zagotowaniu dodajemy ketchup i kilka(6-8) tabletek słodzika. Zmiejszamy ogień pod garnkiem na minimum i co jakiś czas mieszamy, czekając aż sos się zredukuje i stanie się ciemniejszy. Gdy nasz sos będzie już bardziej gęsty dodajemy sos sojowy, mieszamy i również chwilę gotujemy na wolnym ogniu. Nasz sos jest już gotowy
Podaczas gotowania sosu przygotowujemy makaronu zgodnie ze wskazówkami znajdującymi się na opakowaniu. Kurczaka i tofu kroimy w kostkę, orzeszki ziemne blendujemy lub siekamy nożem, a jajka roztrzepujemy w misce.




Patelnię stawiamy na duży ogień, spryskujemy PAM-em, kurczaka delikatnie solimy i podsmażamy. Gdy kurczak będzie już obsmażony dorzucamy na patelnię tofu i smażymy dalej do momentu zarumienienia się. Następnie wlewamy na patelnię roztrzepane jajka i energicznie mieszamy do momentu ich ścięcia.Zmniejszamy ogień i dokładamy na patelnię gotowy makaron, a następnie dolewamy nasz ugotowany sos i sos ostrygowy. Wszystko dokładnie mieszamy i dorzucamy kiełki fasoli mung i fasolkę szparagową ( ja użyłem mrożonej i przed dodaniem wrzuciłem na 4 min do mikrofali). Na małym ogniu smażymy jeszcze 3-5 min co chwilę mieszając.
Wykładamy na talerz, posypujemy posiekanymi orzeszkami i na wszystko wyciskamy sok z limonki/cytryny.
Na zdjęciu ze świeżą kolendrą.



SMACZNEGO! :)


A tak wyglądają wartości całej porcji (bez uwzględnienia orzeszków) :
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94095 Napisanych postów 363931 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667584
Moja ulubiona kuchnia

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Piersi z kurczaka ze szpinakiem :)

Następny temat

ZUPA PIZZA, LC

WHEY premium