SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

P U R Y N Y

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 16756

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1862 Wiek 21 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9561
Ma ktoś opis powstawania puryn?

Od jakiegoś czasu mam problemy z nadciśnieniem i okazało się, że powodem dolegliwości mogą być właśnie puryny, które powstaja po spożyciu większej ilości białka niż 1g/1kg masy ciała.
Wychodzi na to, ze białeczko nie jest taki złote jak go opisują

Pij wodę - woda daje siłę - napędza parowozy!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 6889 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 100566
puryny powstaja z neistarawionego bialka więc zmniejsz troche białko i powinno byc ok
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3246 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14357
Zalezi ile jadles dotychczas.

Ale zrob j/w

misiek

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1862 Wiek 21 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9561
No jadłem 150÷200g przy mojej wadze, z czego tylko 50g prochy, a resztę w diecie.

napisał(a)
Początkujący
Daj 2g/kg, unikaj tlustych mies i najwazniejsze to duze porcje warzyw i min 2l wody dziennie

misiek

napisał(a)
Początkujący
Tłustych mięs nie jadam, wody piję duuużo, z warzywami trochę gorzej..,.

napisał(a)
Początkujący
Chicken moja wiedza konczy sie na tym co wyzej napisalem ale znalazlem w googlach taki art moze sie przyda

http://blubit.com.pl/science/10/tresc.htm 

misiek

napisał(a)
Początkujący
Dzięki wielkie, zabieram się za lekturkę....

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1213 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25292
puryny to głuwnie wątroba i śledzie
napisał(a)
Początkujący
Lekarka mi powiedziała, że białko w prochu

Zmieniony przez - CHICKEN w dniu 2006-03-10 11:45:58

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1213 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25292
Ciekawe, ale cos w tym jest.
Kiedys w kif był art o purynach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Olej rzepakowy tl na zimno

Następny temat

proszę o ocene diety

Nie żyje Kinga Kęsik (Szweda) Nie żyje Kinga Kęsik (Szweda) Jak rozpocząć randkowanie na siłowni Jak rozpocząć randkowanie na siłowni Kontuzja, grzać czy chłodzić miejsce bólu? Kiedy robić okłady Kontuzja, grzać czy chłodzić miejsce bólu? Kiedy robić okłady 6 najgorszych typów ludzi, którzy ćwiczą na siłowni 6 najgorszych typów ludzi, którzy ćwiczą na siłowni Stały deficyt kaloryczny vs dieta rotacyjna jojo – co wygra?! Stały deficyt kaloryczny vs dieta rotacyjna jojo – co wygra?! 8 rzeczy, których nie powinno się robić po treningu na siłowni 8 rzeczy, których nie powinno się robić po treningu na siłowni Brazylijski Hulk - Bruno Moraes Brazylijski Hulk - Bruno Moraes Spróbuj jeść i trenować jak Dwayne „The Rock” Johnson Spróbuj jeść i trenować jak Dwayne „The Rock” Johnson