SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PORADY W DZIALE KUCHNIA SFD - czyli pojedyncze pytania na temat gotowania cz.2

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 246176

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Nie cukrem bym sie martwił jeśli chodzi o cudach zawartych w tych magicznych proszkach


Zawsze mozna pokroić drobno warzywka, podsmażyć, zalać mała ilością wody i zagęścić czymś. Na koniec doprawić i jest super sos w 5 min

Zmieniony przez - grekar9 w dniu 2015-05-26 20:23:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 688 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15338
Akurat mówiłem o tych słoikowych sosach Przykład składu jednego z nich:
Skład: warzywa (pomidory 30%, cebula 10%), koncentrat pomidorowy 20%, woda, cukier, przecier jabłkowy, olej roślinny, zagęstnik: skrobia kukurydziana i guma guar, sól, naturalne przyprawy i zioła, regulator kwasowości - kwas cytrynowy.

Więc spokojnie tak jak grekar zaproponowałeś można zrobić Zagęszczanie np. koncentratem i będzie cacy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1377
Dobra dzięki, ostatnie pytanie zadam, nie zawsze mogę dopilnować michy. Czasem nie mam czasu sobie wszystkiego przygotować bo bywam na mieście. Czy chińskie żarcie, np ryż + kurczak po indyjsku raz na jakiś czas (powiedzmy raz na tydzień) nie zagrozi mi? Wiadomo, że to nie zdrowe żarcie, ale nie zawsze mam na wszystko czas, praca itd. Albo inaczej, co można zjeść na mieście, w miarę tanio, a zdrowo, fast foody raczej odpadają typu hamurger, pizza. Kiedyś czytałem, że kebab jest najzdrowszy z tego wszystkiego.


Zmieniony przez - wolest93 w dniu 2015-05-26 20:28:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Generalnie tłuszcz na którym smażą w Chińczykach jest używany kilkukrotnie. Ogólnie Nie zaszkodzi, moim zdaniem mozna, a nawet wskazane jest zjedzenie jakiegoś fasta od czasu do czasu dla spokoju psychiki...chyba ze ktoś nadal jest zwolennikiem odkrajania skalpelem 0.2 g tłuszczu od mięsa



Zaraz ktoś ziem spyta czemu sie uczepiłem tego odkrajania

Zmieniony przez - grekar9 w dniu 2015-05-26 20:35:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 688 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15338
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 158 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1913
no właśnie coś czuję, że nie tylko się uczepiłeś odkrajania, ale sam takie krojenie uskuteczniasz - w temacie gdzie są zdjęcia szamy nie widzę ani grama tłuszczu - Grekar - wydało się !!! ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
tak, masz mnie eh.


Od dzisiaj aby było widać tłuszcz bede wpi...ł zimne maslo w kostce

Zmieniony przez - grekar9 w dniu 2015-05-26 23:10:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 158 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1913
Popijaj olejem, jest ok-próbowałem ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5730
Witam, potrzebuję zmielonych płatków owsianych, a sam nie mam jak zmielić zwykłych. Gdzie mogę takie kupić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
W Almie masz mąkę owsianą Melvita
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ciasto miodowo-orzechowo-jabłkowe / Deser Sfd

Następny temat

Chleb żytni z orzechami włoskimi i laskowymi na zakwasie

WHEY premium